Оренда в’язниць за кордоном стає одним із способів вирішити проблему нестачі місць у власних пенітенціарних закладах, спричинену зростанням злочинності. Так, днями Естонія погодилася прийняти 600 шведських бранців.
Як повідомив міністр юстиції Гунар Стреммер, «Швеція та Естонія досягли угоди, яка значно полегшить навантаження на шведську тюремну систему», пише «Закон і Бізнес».
Власне в цьому зацікавлений і Таллінн: у 2023 році кількість ув’язнених в Естонії вперше впала нижче за позначку в 2000 осіб і з тих пір щорічно зменшується приблизно на сотню. Тобто, по суті, там нема кого саджати, щоб забезпечити роботою персонал місцевих буцегарень. Натомість, як підрахували естонські ЗМІ, угода приноситиме державі не менше 30 млн євро на рік доходу.
Шведський бюджет від цього теж не постраждає: вартість утримання одного ув’язненого в Естонії оцінюється в 8500 євро на місяць, не рахуючи витрат на транспортування. А у Швеції потрібно було б близько 11500 євро на місяць на кожного.
Як зазначає Euronews, питання про те, чи може ув’язнений бути відправлений до Естонії для відбування покарання, вирішуватиметься у кожному конкретному випадку. В якості кандидатів розглядатимуть тільки чоловіків віком від 18 років, які засуджені за тяжкі злочини, як-от вбивство або сексуальні злочини.
Ті, хто потребує догляду або уособлює підвищений ризик для безпеки, наприклад, засуджені за терористичні злочини, або які мають зв’язки з організованою злочинністю, не матимуть права на переведення.
Оренда місць у в’язницях за кордоном є одним із ключових положень політичного договору між партіями риксдагу після виборів 2022 року. Коаліція поставила за мету подолати нестачу місць у шведських в’язницях, що спричинена потоком ув’язнених унаслідок зростання злочинності в останні роки.
Очікується, що угода буде підписана у середині червня. Тим часом, законодавство, яке дозволяє розміщувати засуджених в Естонії, має набути чинності з 1 липня 2026 року.
Згідно з договором, на території в’язниці діятимуть естонські закони. Шведський тюремний персонал працюватиме на місці та навчатиме естонських охоронців.
Як повідомляв «ЗіБ», раніше президент Франції Еммануель Макрон також висловився за можливість відправити своїх ув’язнених кудись подалі.

Щоб вирішити проблему переповненості своїх в’язниць, Швеція орендувала 400 камер у в’язниці у Тарту на південному сході Естонії.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!