У Бюро економічної безпеки відбувся Форум присвячений захисту інтелектуальної власності під час війни. Під час Форуму учасники обговорили існуючі інструменти захисту прав у сфері інтелектуальної власності та потрібні законодавчі зміни.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на БЕБ.
За словами керівника Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки Олександра Ткачука, детективи концентрують найбільшу увагу на викритті підпільних виробництв та мереж продажу контрафактних товарів. Задокументовано та припинено діяльність 16 масштабних виробництв контрафактної продукції відомих світових брендів на території Київської, Закарпатської, Одеської, Миколаївської, Чернівецької та Кіровоградської областей. Основними каналами розповсюдження контрафактної продукції залишаються великі оптові ринки та on-line торгівля. А джерелами надходження контрафакту на ринок України – підпільні цехи та контрабандні товари переважно з Китаю й Туреччини.
«Детективи скерували до суду 55 кримінальних проваджень відносно понад 95 осіб. Лише з початку цього року 17 особам повідомлено про підозру. Орієнтовна вартість вилученої контрафактної продукції становить: понад 480 млн. грн», - зазначив під час виступу О.Ткачук.
Також він повідомив, що задля підвищення рівня комунікації, якості моніторингу й оперативного реагування на факти нелегального обігу контрафактних товарів у БЕБ запровадять контакт-центр з питань захисту інтелектуальної власності.
Заступник директора Бюро економічної безпеки Андрій Пащук зазначив, що крім виявлення та розслідування злочинів, БЕБ активно долучено до законодавчої роботи в цій сфері. Зокрема фахівці Бюро вже провели аналіз українського законодавства щодо імплементації положень Директив та Регламентів ЄС.
«Є ряд неузгодженостей між європейським та українським законодавством щодо визначення кримінальної відповідальності за злочини проти інтелектуальної власності. Задля їх усунення ми пропонуємо створити робочу групу за участі фахівців УКРНОІВІ та профільних організацій. Крім того, було б доцільно розглянути питання щодо зменшення порогу настання кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених статтею 229 Кримінального Кодексу», - зауважив А. Пащук.

.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!