У 2024 році у світі було страчено загалом 1518 осіб, що на третину більше, ніж роком раніше. При цьому зафіксовано невелике зниження кількості країн, які застосовують страту.
Згідно з останнім звітом Amnesty International про смертні вироки та страти, торік їхня кількість була найвищою з 2015 року, тоді як кількість країн, в яких застосовується смертна кара, скоротилася з 16 до 15, пише «Закон і Бізнес».
Як зазначає Бі-Бі-Сі, Іран лідирує за кількістю страт, про які є достовірна інформація. У звіті організації йдеться, що торік Іран стратив не менше 972 осіб, включаючи 30 жінок. 2023 року ця цифра становила 853. Іранські правозахисники пов’язують це із внутрішніми політичними потрясіннями.
Загалом же на частку Ірану, Іраку та Саудівської Аравії припадає понад 91% відомих страт, зазначає генеральний секретар AI Аньєс Калламар.
По сусідству з Іраном, у Саудівській Аравії, минулого року стратили 345 людей. На третьому місці — Ірак (63 страти).
За даними Amnesty, Іран і Сомалі стратили по 4 особи, які не досягли 18 років.
Вважається, що найбільше людей у світі страчують у Китаї, проте точних даних щодо цієї країни не існує. У КНР цю статистику віднесено до державної таємниці, нагадує Amnesty. У той же час, зараз кількість видів злочинів, за які Кримінальний кодекс Китаю передбачає найвищу міру покарання, скоротилася до 46, порівняно з 74 у 1979 році.
Amnesty вважає, що Китай застосовує смертну кару за корупцію та наркоторгівлю всупереч резолюції ООН про те, що смертна кара має обмежуватися «найсерйознішими злочинами», які, за визначенням Комітету ООН з прав людини, пов'язані з умисним вбивством.
В'єтнам і Північна Корея — ще дві країни, в яких, як вважається, широко застосовується смертна кара, але які не розкривають кількості вироків.

В Ірані смертний вирок виконується, як правило, через повішення, включаючи публічні страти.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!