Замість безвізового в’їзду — попереднє попередження про візит і здавання біометрії при першому перетині Шенгенської зони. Нова система контролю все ж таки запрацює — не скрізь і не одразу.
Напередодні країни Європейського союзу нарешті домовилися про Систему в’їзду/виїзду (EES) — автоматизований реєстр для короткострокових мандрівників, запровадження якого неодноразово відкладалося через технічні проблеми та недостатню готовність, пише «Закон і Бізнес» із посиланням на Euronews.
Угода, досягнута міністрами внутрішніх справ у Брюсселі, відкриває шлях до ймовірного початку роботи системи вже восени, хоча конкретну дату поки що не визначено.
Тепер у держав-членів буде два варіанти: запустити нову систему одразу або — у кілька етапів протягом шестимісячного перехідного періоду, після закінчення якого всі реєстрації при перетині кордону мають проводитися в рамках EES.
Поетапний підхід не було передбачено у початковому законодавстві. Однак після зустрічі в листопаді минулого року його було запропоновано як життєздатну альтернативу для виходу із глухого кута.
«Жовтень — це наш обрій, — заявив міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Томаш Семоняк. — Система надасть службам держав-членів нові інструменти для контролю за тим, хто в’їжджає і виїжджає з Шенгенської зони, для поліції та прикордонників. Це абсолютно необхідно».
EES — це комплексна реформа, яка розпочалася ще у 2016 році та неодноразово відкладалася. Її головна мета — модернізувати перевірки на зовнішніх кордонах ЄС та замінити традиційний фізичний штамп у паспорті.
Вона буде застосовуватися до громадян країн, які не входять до ЄС, котрі приїжджають з метою туризму, відпочинку чи ділової поїздки та залишаються загалом до 90 днів протягом 180-денного періоду. Після введення системи в дію кожного гостя сфотографують та відсканують його відбитки пальців.
Усі в’їзди та виїзди фіксуватимуться. Збір біометричних даних та обмін інформацією в режимі реального часу покликані допомогти владі припинити дії тих, хто прострочує короткострокові візи та здійснює шахрайство з особистими даними.
У схемі візьмуть участь усі країни-члени ЄС, крім Кіпру та Ірландії, а також 4 асоційовані члени Шенгенської угоди — Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. На Кіпрі та в Ірландії штампи в паспортах, як і раніше, проставлятимуться вручну.

Хоча позначки про в’їзд-виїзд у закордонний паспорт не проставлятимуть, саму книжечку пред’явити доведеться.
Матеріали за темою
Помер Папа Франциск - Ватикан
21.04.2025
Вирок уперше готував ШІ в суді Нідерландів
16.04.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!