З 5 січня водії легкових автомобілів мають платити за можливість в’їхати в один із найзавантаженіших районів Нью-Йорка — Манхеттен. Причому — як у години пік, так і вночі.
Влада очікує, що завдяки такому заходу принаймні на 80 тис. машин менше щодня приїжджатимуть до так званої зони розвантаження заторів, пише «Закон і Бізнес» із посиланням на Бі-Бі-Сі.
Вартість в’їзду в найбільш перевантажений район Нью-Йорка залежить від часу дня та типу транспортного засобу. Для автомобілів вона складає від $2,25 вночі до $9 у годину пік. Згідно з планом міської влади, ці тарифи діятимуть до 2028 року — потім їх піднімуть.
«Зона розвантаження заторів» охоплює Манхеттен на південь від 60-ї вулиці. До неї входять, зокрема, Емпайр-стейт-білдінг, Таймс-сквер та Волл-стріт.
Цей захід — плата за в’їзд у перевантажену зону — спрямований на боротьбу з пробками у Нью-Йорку. Ще одна мета — зібрати гроші на розвиток системи громадського транспорту.
Губернатор штату Нью-Йорк Кеті Хокул вперше запропонувала запровадити у місті зону із платним в’їздом два роки тому. Через скарги від тих, хто регулярно їздить на транспорті на роботу, та від місцевих бізнесів, план неодноразово переглядали, а його впровадження — відкладали.
Схему було запропоновано у червні 2024 року, але тоді К.Хокул призупинила її через «надто велику кількість непередбачених наслідків для мешканців Нью-Йорка».
Проти плати за в'їзд до перевантаженої зони виступають, зокрема, асоціація таксистів міста та обраний президент США Дональд Трамп. Як уродженець Нью-Йорка, він пообіцяв позбавитися цієї схеми, як тільки знову стане президентом.
Місцеві республіканці вже попросили його втрутитися і зробити все можливе для того, щоб «раз і назавжди припинити це абсурдне відлучення грошей».
Напередодні суд відхилив прохання представників сусіднього з Нью-Йорком штату Нью-Джерсі заблокувати схему на підставі її впливу на навколишнє середовище районів, що є сусідами із «зоною розвантаження заторів».
Нью-Йорк два роки поспіль посідає перше місце за завантаженістю доріг у всьому світі.
Матеріали за темою
Правило єдиної зарядки набуло чинності в ЄС
03.01.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!