Стратегічна мета команди Державної виконавчої служби Міністерства юстиції – цифровізувати базовий процес виконання до рівня алгоритму. Запуск кожного нового сервісу одразу додає зростання ефективності, впевнені в ДВС.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Мін’юст.
Так, на початку І півріччя 2024 року у розпорядженні ДВС з’явилася можливість «списання коштів в електронному форматі», і за підсумками 11 місяців відбулось збільшення суми стягнень на користь державного бюджету на 1,3 млрд грн.
Завдяки забезпеченню інформаційної взаємодії між сторонами виконавчого провадження в Електронному кабінеті ЄСІТС у 2024 році держава змогла заощадити понад 140 млн грн.
Важливим кроком на цьому шляху було удосконалення у 2020 році електронної взаємодії Державної виконавчої служби Міністерства юстиції з Міністерством внутрішніх справ та Державною податковою службою. В результаті обмін даними вдалося скоротити з 15–30 днів до 1 дня.
Справжнім успіхом ДВС у сфері комунікацій був запуск у 2023 році телефонної «Гарячої лінії» 0 800 356 917. На сьогодні оперативно розглянуто і вирішено 188 тис. звернень громадян. Топ-питань, з якими зверталися на «Гарячу лінію»:
- зняття арешту з коштів на рахунках боржника, серед іншого - визначення поточного рахунку для здійснення видаткових операцій;
- стягнення аліментів, зокрема надходження коштів від боржників на депозитні рахунки органів ДВС, встановлення тимчасових обмежень, визначених ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження».
Автоматичне зняття арешту з рахунків після сплати боргу та виключення особи з Реєстру боржників передбачено проектом закону 9363, друге читання якого заплановано на початку 2025 року.
«Ухвалення законопроєкту 9363 також передбачає обов’язкову електронну взаємодію фінансових установ із виконавцями через АСВП та інші новації, які дозволять максимально скоротити терміни виконання судових рішень, усунути корупційні ризики, стабільно нарощувати показники наповнення бюджету та повернення громадянам їхніх коштів», – заявив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.
За словами А.Гайченка, важливу роль у розвитку системи виконання рішень судів відіграє Асоціація приватних виконавців України. Багато приватних виконавців починали кар’єру в органах ДВС і безпосередньо причетні до становлення та розвитку Служби.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!