Пацієнти 3-ї міської лікарні, що на вулиці Петра Запорожця, в Києві, звернулися до Дніпровського районного відділення Нацполіції Києва з проханням забезпечити порядок та захистити їх від агресивної поведінки.
Як повідомило джерело в Національній поліції, йдеться про антикорупційного активіста Олександра Лємєнова, який уже кілька годин конфліктує з лікарями, вимагаючи проведення МРТ спини. Заявник, що звернувся до поліції, припускає, що О.Лємєнов прагне бути визнаним непридатним до військової служби.
Вочевидь, це повністю суперечить ранковим заявам активіста про те, що він нібито мобілізувався до лав ЗСУ. Як виявилося, це черговий обман: наразі О.Лємєнов переховується в лікарні, аби виграти час до обрання йому запобіжного заходу.
Нагадаємо, О.Лємєнов є журналістом видання «Дзеркало тижня» та одним із засновників антикорупційної організації State Watch. Як повідомлялося раніше, він перебуває у розшуку Національної поліції та внесений до розділу «Розшук» на сайті Міністерства внутрішніх справ.
Як стало відомо, О.Лємєнову було офіційно вручено підозру в злісному ухиленні від військової служби. Він уже був затриманий в одному з київських ресторанів після тривалого переховування. За наявноюінформацією, тоді його доставили до Білоцерківського ТЦК Київської області, звідки він утік після вручення чергової повістки.
Олександр Лємєнов продовжує залишатися особою, що перебуває у розшуку. Відповідно до кримінально-процесуальних процедур, найближчим часом йому має бути обрано запобіжний захід.
Як відомо зі ЗМІ, антикорупційна організація StateWatch регулярно опиняється у центрі гучних скандалів. Співзасновник організації Гліб Каневський після тривалого ухилення від військової служби працевлаштувався в Міністерство оборони, в підрозділ, що займається закупівлями. З його приходом департамент закупівель Міністерства оборони опинився в епіцентрі численних корупційних скандалів за фактами розкрадань.
Нагадаємо, що О.Лємєнов — не перший антикорупційний активіст, причетний до нового соціального явища, яке у діловому світі отримало назву «шабунінг». Цей термін кваліфікує представників громадянського сектору, які закликаючи інших воювати та підтримуючи мобілізацію, самі ухиляються від військової служби, уникають отримання повісток, самовільно залишають частини або фальсифікують документи про свою начебто службу.
«Шабунінг» нині набуває значного поширення. Як відомо, в тій чи іншій формі від військової служби ухилилися й інші відомі особи: сам Віталій Шабунін, Юрій Бутусув, Юрій Ніколов, журналіст програми «Схеми» Максим Савчук, чоловік голови Київського офісу «Радіо Свобода» Наталії Седлецької Сергій Якоб, чоловік керівниці Центру протидії корупції Дар’ї Каленюк Орест Рудий, головний редактор видання «Новое время» Віталій Сич та десятки інших антикорупціонерів.
Видання продовжує стежити за розвитком подій.
Олександр Лємєнов.
Матеріали за темою
Бізнесмени обурилися можливими змінами до КПК, що уможливлять свавілля органів слідства — заява
16.01.2025
Ув’язненим гарантуватимуть право на душ, необмежені побачення і поліпшені камери — проект
15.01.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!