У цьому році працівники ДБР розслідували 287 кримінальних проваджень щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон. Про підозру було повідомлено 121 особі, направлено до суду 61 обвинувальний акт щодо 96 осіб.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ДБР.
Статистика кримінальних проваджень свідчить, що незаконні схеми з переправлення осіб через державний кордон створюються в основному посадовцями, працівниками ТЦК, МСЕК, лікарями та правоохоронцями.
Найчастіше зловмисники використовують механізм зняття з військового обліку через підроблені діагнози щодо непридатності до військової служби.
Водночас розуміючи, що традиційні схеми ефективно ламаються, деякі посадовці, що відповідають за мобілізацію, намагаються придумати нові механізми переправлення ухилянтів через кордон. Працівники ДБР почали виявляти випадки, коли заробити на військовозобов’язаних намагались прямо на блокпостах. З’явились послуги особистого супроводу до кордону, липові одруження тощо.
Під час розслідування таких кримінальних проваджень лише сума задокументованих хабарів склала 11 млн 400 тис. гривень. Але, переконані в ДБР, насправді суми неправомірної вигоди набагато більші і будуть точно встановлені під час слідства.
Дуже часто громадяни стають жертвами банального обману, під час якого в них під виглядом допомоги у переправленні просто відбирають значні суми грошей.
Судами накладено арешт на майно фігурантів на загальну суму майже 11 млн гривень.
Загалом у цьому році суди вже ухвалили 11 обвинувальних вироків щодо 14 осіб, що вже набрали законної сили.
.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!