Брак робочих рук змушує країни ЄС залучати кваліфікованих іноземних фахівців. У яких країнах влада вже готова відмовитися від стримування імміграції заради того, щоб закрити кадрові прогалини?
Брюссель визначив перелік із 42 професій, представників яких не вистачає в Євросоюзі, та розробив план дій із залучення кадрів. На даний момент майже дві третини малих і середніх підприємств у ЄС скаржаться, що не можуть знайти необхідних фахівців, пише «Закон і Бізнес» із посиланням на DW.
Так, уряд Італії вирішив найняти сотні тисяч іноземних працівників, які гостро потрібні для усунення кадрового голоду в країні. Очікувалося, що з 2023 по 2025 рік приїде загалом 452 тис. осіб, що набагато менше, ніж «виявлена потреба у 833 тис.» працівників за цей період.
За даними дослідницького центру IDOS, щоб задовольнити дефіцит робочої сили у різних секторах економіки, таких як сільське господарство, туризм та охорона здоров’я, Італії до 2050 року щорічно необхідно 280 тис. іноземних працівників. Це приблизно половина кількості заявок на надання притулку, поданих у країні минулого року.
Нещодавно уряд Італії повідомив, що найме на роботу 10 тис. медсестер з Індії, щоб заповнити прогалину серед медперсоналу, при тому, що його нестача становить близько 30 тис. За словами міністра охорони здоров’я, індійські медсестри мають високі професійні якості і найматимуться безпосередньо італійськими регіонами і розміщуватимуться там, де це необхідно, після того, як стане ясно, що претендентки можуть говорити по-італійськи.
Натомість Нідерланди домагаються для себе винятків із єдиної системи надання притулку в Євросоюзі, яка розглядає право на притулок як «фундаментальне право та міжнародне зобов’язання для країн», що входять до ЄС. Тут трохи — з 30% до 27% — знизили податкові пільги для робітників-іноземців. Такі пільги були одним із найпривабливіших чинників для талановитої молоді, яка переїжджає до цієї країни, або «мігрантів зі знаннями», як їх називають владою.
А ось Німеччина цього року має намір видати 200 тис. віз кваліфікованим працівникам, що на 10% більше, ніж 2023-го. Це пов'язано із запровадженою в червні «картою можливостей» (Chancenkarte) — посвідкою на проживання, що дозволяє фахівцям із країн, що не входять до ЄС, приїжджати до ФРН та працевлаштовуватись.
Німеччині нині потрібно близько 400 тис. нових кваліфікованих працівників на рік, щоб покрити дефіцит кадрів, особливо у машинобудуванні, сфері інформаційних технологій та охороні здоров’я. Щоправда, і в цій країні роблять акцент на індійських трудових мігрантах: для кваліфікованих працівників із цієї країни кількість віз збільшать з 20 до 90 тис. на рік.
Італія відчуває брак кадрів за 37 професіями, причому найбільший попит — на медсестер та інших фахівців у галузі охорони здоров’я.
Матеріали за темою
Ялинку на вагу золота встановили в Мюнхені
08.12.2024
Відпустку через негоду зможуть брати іспанці
06.12.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!