Економічна міць країни ще означає, що в ній люди стають багатшими. Інгода, навпаки, доходи зростають у невеликої частини на тлі зниження купівельної спроможності решти населення.
Згідно з дослідженням Інституту Адама Сміта, до 2028 року найбільше в Європі частка мільйонерів збільшиться у трьох країнах — Туреччині, Росії та Швеції, пише «Закон і Бізнес» з посиланням на Euronews.
Результати звіту Millionaire Tracker, в якому розглядаються 36 країн, включаючи США, Японію, Францію, Німеччину, Італію та Угорщину, свідчать про те, що найбільше зростання спостерігатиметься на Тайвані – 51%.
А ось найуспішніша європейська країна — Туреччина, де прогнозується збільшення на 34% частки тих, хто матиме понад $1 млн чистого багатства за всіма класами активів, включаючи готівку, акції, нерухомість та приватні пенсійні фонди.
«Туреччина приголомшила зростанням добробуту на 157% у розрахунку на одну дорослу людину в період з 2022 по 2023 рік, залишивши решту країн далеко позаду. Найближче до неї знаходяться Катар і Росія зі зростанням, близьким до 20%, за ними йдуть Південна Африка з трохи більше 16% та Ізраїль з 14%», — йдеться у звіті UBS Global Wealth Report 2024.
Показники Туреччини зростають, попри те, що інфляція в країні нині становить 72%, за даними телекомпанії CNBC. Висока інфляція стала катастрофічною для багатьох із 85-мільйонного населення країни, значно знизивши їхню купівельну спроможність. Однак багатство турків, які володіють такими активами, як будинки, зростає, оскільки інфляція підвищує їх вартість.
Велика Британія та Нідерланди — дві країни з найнижчими показниками з 36 аналізованих, і обидві вони, за прогнозами, втратять мільйонерів у відсотковому відношенні до свого населення: Великобританія — 20% своїх мільйонерів до 2028 року, а Нідерланди — 5%.
Ще однією країною, де прогнозується скорочення частки мільйонерів, стала Саудівська Аравія, де очікується падіння на 3%.
Експерти Інституту Адама Сміта вважають, що мільйонери залишають Туманний Альбіон через низку причин, включаючи «оподаткування, заморожені пороги податку на спадщину, потенційне підвищення податкових ставок на приріст капіталу, скасування режиму non-dom та культуру, що ворожа до творців багатства».
Прогнозується, що у Німеччині та Франції зростання становитиме 15% та 14%, що переносить ці країни у нижню частину рейтингу.
Греція, де зростання буде лише 2%, займає одне із найнижчих місць у звіті. Нижче тільки, як уже згадувалося вище, Велика Британія, Нідерланди, Саудівська Аравія (-3%), а також ОАЕ (1%).
Згідно з прогнозами, до 2028 року такі економічні гіганти як США та Китай демонструватимуть скромне зростання. Аналітики Інституту Адама Сміта вважають, що США зростання частки мільйонерів становитиме 12%, а Китаї— 8%.
![Найближчими роками в Туреччині стане на третину більше мільйонерів, ніж зараз, хоча більшість, навпаки, житиме бідніше.](/files/articles_photos/163731.jpg)
Найближчими роками в Туреччині стане на третину більше мільйонерів, ніж зараз, хоча більшість, навпаки, житиме бідніше.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!