Від 10 до 12 тис. грн. на кожному квадрокоптері Mavic переплатила «Агенція оборонних закупівель» під керівництвом Марини Безрукової та корупціонера Артема Ситника, або в сумі — 7 млн грн. надмірних витрат.
Про це свідчать дані системи «Прозорро», які наводять «Наші гроші».
Раніше антикорупційні активісти наполягали, що Агенція закупила найдешевші дрони Mavic, проте, як виявилося, їх можна було придбати дешевше.
За даними «Прозорро», минулого тижня закупівельні структури Держспецзв’язку і Міноборони уклали угоди на придбання майже 3000 квадрокоптерів DJI Mavic 3T з тепловізорами на загальну суму 416,94 млн грн. Зокрема, по одному з контрактів вартість Mavic 3T склала 137,5 тис. грн., що є найнижчою ціною в «Прозорро», порівняно з усіма попередніми закупівлями. За двома іншими ціна одиниці становила 139,5 тис. грн. та 141,05 тис. грн.
Натомість «Агенція оборонних закупівель» Міноборони минулого тижня законтрактувала 700 Mavic 3T на 104,68 млн грн. по 149,8 та 147,99 тис. грн. за комплект, що на 8% дорожче, ніж у ДССЗЗІ.
Не важко порахувати, що на кожному дроні Агенція переплатила від 10 до 12 тис. грн., тобто на 700 дронах, що були закуплені, мінімальна переплата склала 7 млн грн.
Як помітили ЗМІ, реакція керівниці Агенції М.Безрукової була миттєва — вона почала приховувати всю інформацію про закупівлю дронів.
Нагадаємо, що «Агентство оборонних закупівель» проводить закупівлі озброєння та військової техніки для ЗСУ. Заявлено, що воно діє окремо від Міноборони, щоб зменшити корупційні ризики.
У червні цього року М.Безрукова призначила заступником директора Агентства А.Ситника, якого було звільнено з посади заступника голови НАЗК. За даними ЗМІ, ця відставка є продовженням скандалу з конфліктом між САП і НАБУ.
Як відомо, А.Ситник рішенням суду був визнаний корупціонером та внесений до відповідного реєстру за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1725 КпАП «Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків».
Крім того, як з’ясували ЗМІ, А.Ситник може бути причетний до колаборації, оскільки в період окупації Криму його родина продала там земельну ділянку (Б-65 у садовому товаристві «Міраж» у Нахімівському районі Севастополя). При цьому А.Ситник фактично визнав Крим російським, оскільки уклав угоду на російському нотаріальному бланку, за російськими законами та сплатив податки до бюджету країни-агресора.
Також, як повідомлялося, А.Ситник сприяв ухиленню від проходження військової служби своїм партнером — очільником «ЦПК» Віталієм Шабуніним. Адже на підставі, зокрема, його звернень В.Шабунін нібито перебував у відрядженні в НАЗК. Причому згодом в агентстві відхрестилися від таких листів. Як наслідок, Державне бюро розслідування порушило проти В.Шабуніна кримінальне провадження за фактом підробки документів від НАЗК.
Фото: Генштаб ЗСУ
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!