Намагання довести правоту свого клієнта у непроцесуальний спосіб може призвести не лише до загострення конфлікту між сторонами, а й до неприємних наслідків для адвоката у вигляді дисциплінарного стягнення.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ВША.
У скарзі до КДКА Скаржниця зазначила, що є пенсіонером та з нею проживає її малолітній онук. Після загибелі на війні її сина, у неї виник спір з матір’ю онука. З метою вирішення даного спору вона подала до Рівненського міського суду Рівненської області позов про позбавлення батьківських прав.
Скаржниця зазначила, що до її будинку приїхала матір онука, з невідомою особою, яка не представилась і зайшла до будинку.
У скарзі зазначено, що адвокат протиправно зайшовши до будинку Скаржниці, почала здійснювати психологічний тиск, змушуючи підписати договір щодо виховання дитини матір’ю, та вимагати від Скаржниці забрати з суду позов про позбавлення батьківських прав.
Статтею 51 Правил адвокатської етики передбачено, що адвокат не повинен допускати стосовно іншого адвоката, зокрема, спілкування з клієнтом іншого адвоката без згоди останнього з приводу доручення, яке їм виконується.
Дії адвоката на території будинку свідчать про наявність в діях адвоката ознак порушення статті 51 Правил адвокатської етики.
Також, одним із доводів скарги є твердження Скаржниці про те, що невідома людина, яка в подальшому виявилася адвокатом без її дозволу протиправно зайшла до її будинку.
Факт заходу адвоката до приватного володіння Скаржниці без її дозволу зафіксовано на відео.
При цьому, матеріали справи не містять жодних правових документів які б надавали право адвокату законно заходити до чужої приватної власності та правомірно знаходитися на подвір’ї будинку.
Таким чином, в таких діях адвоката вбачаються ознаки дисциплінарного поступку та порушення ст. 7 Правил адвокатської етики в частині дотримання у своїй професійній діяльності чинного законодавства України, в тому числі того, що адвокат не має права в своїй професійній діяльності вдаватися до засобів та методів, які суперечать чинному законодавству або цим Правилам, ст. 11 Правил адвокатської етики в частині зобов’язання адвоката надавати професійну правничу (правову) допомогу клієнту та здійснювати його представництво добросовісно.
В результаті проти адвоката було порушено дисциплінарну справу (рішення ВКДКА № V-016/2024 від 23.05.2024).
.
Матеріали за темою
ВКДКА на засіданні розгляне 7 скарг
21.09.2024
ВКДКА на засіданні розгляне 12 скарг
30.08.2024
ВКДКА на засіданні розгляне 26 скарг
29.08.2024
ВКДКА на засіданні розгляне 30 скарг
28.06.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!