Часто бездіяльність адвоката стає причиною невдоволення його роботою зі сторони клієнта. Але буває й навпаки - надмірна активність, самостійність у прийнятті рішень і завзятість стають підставою для скарги на адвоката.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ВША.
До свіжого огляду дисциплінарної практики Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від голови секретаріату ВКДКА Віктора Вовнюка потрапила справа про здійснення надання професійної (правничої) допомоги без належних повноважень.
Між адвокатським об’єднанням та ТОВ в 2019 році було укладено Договір про надання правової допомоги. В подальшому змінився єдиний власник ТОВ. При цьому єдиний власник та керівник ТОВ помер в 2022 році. Адвокат на підставі договору продовжував подання позовів від імені ТОВ та представництво в судах.
За результатами перегляду матеріалів дисциплінарної справи встановлено, що адвокат:
- не з’ясував волю та інтерес свого клієнта ТОВ, не з’ясував у клієнта обставини, які можуть вплинути на розгляд даної справи, не отримав інформацію та документи, необхідні для представництва інтересів клієнта у справі, не погодив з ТОВ правову позицію;
- за відсутності в ТОВ нового керівника та нового засновника (учасника) юридичної особи, адвокат самочинно перебрав на себе права та обов’язки представника ТОВ;
- не інформував клієнта - ТОВ щодо ведення ним господарської справи, не інформував про хід та результати виконання доручення за договором
- незважаючи на те, що угода з АБ була розірвана 08.04.2021 року та враховуючи що Господарський суд Тернопільської області 03.02.2023 року постановив ухвалу про зупинення провадження у справі, у зв’язку з відсутністю належного представника ТОВ, адвокат намагався безпідставно, за відсутності повноважень, продовжувати представляти інтереси ТОВ в суді, надалі подаючи процесуальні документи у справі;
- знаючи про Протокол загальних зборів ТОВ від 08.04.2021, яким ТОВ реалізувало свою волю розірвати Договір про надання правничої допомоги від 10.09.2019 та припинити з адвокатом співпрацю, - адвокат вчинив дії по поданню апеляційної скарги всупереч волі ТОВ.
Таким чином, адвокат допустив систематичне порушення правил адвокатської етики, що підриває авторитет адвокатури України.
В результаті адвоката було позбавлено права на зайняття адвокатською діяльністю (рішення ВКДКА № ІV-004/2024 від 25.04.2024).
.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!