КПК не передбачає обов’язку відтворити всі умови, які існували на час події, а вимагає лише моделювання умов, наближених до тих, що існували на момент події і є важливими для мети експерименту.
На це звернув увагу Касаційний кримінальний суд, скасовуючи ухвалу апеляційної інстанції у справі №303/5115/15-к, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі особа обвинувачувалася у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.125, ст.128 КК. Під час сварки він завдав удар дерев’яною палицею по кисті лівої руки потерпілої, намагаючись відвести держак мотики, внаслідок чого останнійспричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження .Крім того, цього ж дня та години, знаходячись на тому ж місці, на межі присадибної ділянки, тримаючи у руці дерев’яну палицю, наніс удар по тулубу іншій потерпілій, спричинивши їй легкі тілесні ушкодження.
Вироком міськрайонного суду особу визнано невинуватим та виправдано через недоведеність його причетності до вчинення кримінальних правопорушен
У касаційній скарзі прокурор стверджував, що суд першої інстанції безпідставно визнав неналежними й недопустимими доказами висновки судово-медичних експертиз, якими встановлено кількість ударів та розмежування ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, а також слідчі експерименти за участю потерпілих.
Із цим погодився ККС, зазначивши, що, визнаючи протоколи слідчих експериментів за участю потерпілих недопустимими доказами, місцевий суд послався на те, що вони не відповідають вимогам ст.240 КПК, оскільки в них не відтворена обстановка, обставини та дії. Зокрема вони були проведені не на межі присадибних ділянок, а в домогосподарстві потерпілих і в дощову погоду.
Як відзначив ВС, суд апеляційної інстанції не проаналізував висновків суду першої інстанції, а лише погодився із застосуванням місцевим судом доктрини «плодів отруєного дерева» щодо похідних від цієї слідчої дії доказів, у тому числі проведених у справі судово-медичних експертиз.
Тож ККС указав, що положення ст.240 КПК не передбачає обов’язку відтворити всі умови, які існували на час події, а вимагає лише моделювання умов, наближених до тих, що існували на момент події і є важливими для мети експерименту, що й було зроблено під час проведення експериментів. При цьому відповідно до даних слідчих експериментів за участю понятих потерпілі на статистах показали, які дії щодо них вчиняв обвинувачений, і спосіб та механізм завдання ударів.

Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!