В умовах воєнного стану непокора, навіть за відсутності конкретних тяжких наслідків, є діянням, яке характеризується всіма ознаками складу злочину, передбаченого ч.4 ст.402 КК, та безсумнівно становить суспільну небезпеку.
На цьому наголосив Касаційний кримінальний суд, залишаючи без задоволення касаційну скаргу захисника у справі №185/4595/22, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі засуджений відкрито відмовився виконати законний усний наказ заступника командира бригади з морально-психологічного забезпечення щодо вибуття до командно-спостережного пункту.
Вироком місцевого суду військовослужбовця засуджено за ч.4 ст.402 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років і звільнено від відбування цього покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю 2 роки.
Апеляційний суд скасував вирок місцевого суду в частині звільнення від відбування покарання.
У касаційній скарзі сторона захисту стверджувала, що конкретних тяжких наслідків від вчиненої військовослужбовцем непокори не настало, тому немає причин вважати, що він своїм діянням спричинив шкоду суспільним відносинам.
Своєю чергою, ККС зазначив, що непокора, кримінальна відповідальність за яку передбачена ст.402 КК, порушує закріплений у військових статутах порядок керування військами, який встановлюється з метою забезпечення їхньої постійної бойової готовності, перешкоджає нормальному виконанню військовими частинами та підрозділами покладених на них завдань. Це діяння заподіює істотну шкоду суспільним відносинам у сфері встановленого порядку несення військової служби, що охороняються кримінальним законом, та здатне створити реальну загрозу спричинення такої шкоди, що й визначає його суспільну небезпеку.
Таким чином, скоєна засудженим в умовах воєнного стану непокора, навіть за відсутності конкретних тяжких наслідків, є діянням, яке характеризується всіма ознаками складу злочину, передбаченого ч.4 ст.402 КК, та безсумнівно становить притаманну злочину суспільну небезпеку.
З огляду на це ККС залишив у силі вирок суду апеляційної інстанції.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!