Довготриваючі спецперевірки кандидатів на посади суддів, а також в органи суддівського врядування можуть спричинити у березні 2025 року проблему правомочності Вища рада правосуддя.
На це звернув увагу голова Ради суддів Богдан Моніч під час заходу, що відбувся у ВРП, інформує «Закон і Бізнес».
«У березні наступного року закінчуються повноваження двох членів ВРП, які обрані від з’їзду суддів і які є суддями, а ми знаємо, що закон нам каже, що у ВРП більшість членів мають бути суддями. Безумовно, якщо зараз Президент призначить до ВРП свого представника і це буде суддя, то ця проблема, до певної міри, може бути відтермінована, але вже зараз ми розглядаємо можливі варіанти її розв’язання», — зазначив він.
Голова РСУ повідомив, що під час останньої комунікації з етичною радою, яка здійснює добір кандидатів у ВРП, прозвучало, що спецперевірка кандидатів триває щонайменше 4 місяці. Аналогічна ситуація і в дорадчій групі експертів з перевіркою кандидатів на посаду судді Конституційного Суду. «Тому ми вже зараз повинні прогнозувати, чим можуть загрожувати нам ці процеси й шукати законодавчі норми, які дозволять не затягувати з призначенням суддів у відповідні судові органи», — наголосив Б.Моніч.
Він поінформував, що до РСУ вже надійшло звернення від КС, в якому вказується, що у січні 2025 року стає вакантною ще одна посада судді, який призначався з’їздом суддів.
«Тому на найближчому засіданні РСУ ми будемо визначатись з двох питань: це оголошення конкурсу поки що на дві посади судді КС й обговоримо можливість оголошення конкурсу на дві посади члена ВРП за квотою з’їзду суддів, що стануть вакантними у березні наступного року», — сказав Б.Моніч.
«Дискусії про новочасні виклики для судової влади: розбудова інституційної спроможності в умовах воєнного стану та повоєнного періоду» відбулися у ВРП за підтримки проекту ЄС «Право-Justice III».

Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!