22.03.2024 16:17
Щоб убезпечити жертву від нових переслідувань, недостатньо просто видати обмежуючий припис. Необхідно гарантовано забезпечити його дотримання кривдником.
У Данії для такого захисту хочуть використовувати GPS-браслети, які надягатимуть на злочинців. Таку ініціативу наразі вивчають у данському Мін’юсті, повідомляє «Закон і Бізнес».
GPS-трекер розміром з брелок кріплять до щиколотки людини, яку суд визнав «сталкером» (від англ. Stalking — переслідування). Система захисту налаштована таким чином, щоб не дозволити зловмиснику опинитися неподалік від будинку жертви. Межі такої зони окреслюються суддею і визначаються таким чином, аби поліція отримала сигнал тривоги, тільки-но сталкер буде за 25 хвилин ходьби від будинку жертви.
Як тільки поліція отримає сигнал тривоги, співробітники одразу ж виїдуть за адресою жертви. У разі потреби її перевезуть у безпечне місце, а злочинця — заарештують.
Зараз у Данії жертви переслідувань мають можливість переїхати на секретну адресу або отримати кнопку тривоги. З GPS-браслетом поліція матиме можливість дістатися до жертви раніше злочинця, оскільки сигнал надходитиме не в момент нападу, а коли зловмисник увійде до «забороненої зони».
Аналогічна система захисту жертв переслідувань вже понад 10 років використовується у Норвегії. З 2013 року GPS-браслет носили 105 людей, і жоден з них не порушив заборону на контакти.
Подібну систему зараз тестують у Роттердамі (Нідерланди).
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!