Торік за ухилення від військової служби судами постановлено 1247 вироків. Обвинувачені отримали як умовні, так і реальні строки позбавлення волі до 5 років.
Такі дані наводить «Опендатабот», інформує «Закон і Бізнес».
Зокрема, починаючи з 2014 року, було проголошено 3746 вироків ухилянтам, з яких третина припадає на 2023 рік.
Зазначається, що перший пік покарань для ухилянтів мав місце у 2015 році: тоді було ухвалено 1596 вироків. Далі їх кількість поступово спадала, досягнувши 8 доведених до завершення справ у 2021 році. Проте вже в перший рік повномасштабної війни таких справ побільшало у 20 разів — до 249 вироків.
Кількість справ торік зросла у 5 разів — до 1257, з яких 60 кримінальних проваджень завершилися реальним ув’язненням.
У січні 2024 року вже винесено 120 вироків ухилянтам, що становить більше половини від загальної кількості вироків за цією статтею за весь 2022 рік.
Нагадаємо, що наразі ДБР розслідує кримінальне правопорушення за ознаками підроблення документів та ухилення від військової служби очільником «Центру протидії корупції» Віталім Шабуніним. Як останній активно ухилявся від служби в ЗСУ, детально розповів ініціатор розслідування — журналіст Володимир Бойко.
Крім того, багато українських активістів-антикорупціонерів не поспішають допомагати долати російську агресію, ухиляючись від мобілізації. Окрім В.Шабуніна, це Орест Рудий — чоловік співзасновниці «ЦПК» Дарії Каленюк, голова «Фундації DEJURE» Михайло Жернаков, експерт StateWatch Олександр Лємєнов, головний редактор «Рух «ЧЕСНО» Олександр Саліженко.
Водночас, чимало експертів вважають, що так звані антикорупційні активісти розвалюють вітчизняну систему на догоду рф, що недвозначно підтвердив керівник розслідувачів Bellingcat Христо Грозєв.

Статистика ухвалення вироків за ухилення від мобілізації.
Матеріали за темою
Як забронювати працівників через портал Дія
22.04.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!