Студенти вищих навчальних закладів в Англії мають дещо підвищений ризик депресії та тривоги порівняно з їхніми однолітками, які не здобувають освіту. Втім, ця різниця зникає до 25 років.
Про такі дані нещодавнього дослідження, проведене вченими з Університетського коледжу Лондона (UCL) повідомила SciTechDaily.
У ньому взяли участь понад 10 тис. учасників, які відстежували стан свого психічного здоров'я протягом кількох періодів.
Фахівці використовували дані лонгітюдних досліджень молоді в Англії. У першому взяли участь 4832 молодих людей 1989—1990 років народження, яким у 2007-2009 роках виповнилося 18—19 років. У другому аналізувалися дані 6128 осіб з цієї ж вікової групи вже у 2016—2018 роках (тобто до початку пандемії COVID-19).
В обох дослідженнях трохи більше половини були студентами вищих навчальних закладів. І дослідники виявили невелику різницю в симптомах депресії і тривоги у віці 18—19 років між студентами (зокрема, університетів та інших вищих навчальних закладах) і не студентами.
Натомість ця різниця зникає у віці 25 років. Цей незвичайний висновок свідчить про те, що, хоча студенти можуть стикатися з підвищеними ризиками для психічного здоров’я під час навчання, ці виклики, як правило, зникають, коли їм виповнюється 20.
Одна і авторів дослідження зазначила, що «ми знайшли тривожні докази того, що студенти можуть мати вищий ризик депресії та тривоги, ніж їхні однолітки того ж віку, які не навчаються у вищих навчальних закладах».
Оскільки перші кілька років навчання у вищому навчальному закладі є вирішальним періодом для розвитку, дослідники дійшли висновку про необхідність покращити психічне здоров’я молодих людей у цей час. Адже це матиме довгострокові переваги для їхнього здоров’я та благополуччя, а також для їхніх навчальних досягнень та успіху в довгостроковій перспективі.
Дослідження припускає: якщо усунути ризики для психічного здоров’я, пов’язані з вищою освітою, можна було б на 6% знизити рівень захворюваності на депресію та тривожність серед осіб віком 18—19 років. Отже, хоча дослідження не пропонує негайних рішень, воно наголошує на важливості надання адекватної підтримки психічного здоров’я студентам під час навчання.
В іншому дослідженні, що проводилося у США, було встановлено, що до депресії більш схильні студенти-медики — три чверті опитаних.
Матеріали за темою
Правило єдиної зарядки набуло чинності в ЄС
03.01.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!