Створення Реєстру збитків було рекомендовано в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 листопада 2022 року. Він має бути першим компонентом всеохоплюючого репараційного механізму.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на КМУ.
«Минулого тижня було обрано сімох членів Ради Реєстру збитків. Це частина компенсаційного механізму, який буде складатися з трьох компонентів: реєстр, де будуть зафіксовані заподіяні збитки; комісія з розгляду претензій про компенсації; компенсаційний фонд, з якого відбуватимуться виплати», — повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр підкреслив, що наповнюватися фонд повинен за рахунок конфіскованих російських активів. Це близько 300 млрд євро суверенних активів та ще 28 млрд євро приватних, які зберігаються в ЄС та інших розвинутих країнах.
«Сьогодні в створенні Реєстру збитків беруть участь 43 країни та Євросоюз. Незабаром будуть затверджені правила та процедури його роботи. Очікуємо, що вже в першому кварталі наступного року він почне діяти. Йдеться насамперед про справедливість, коли агресор буде змушений платити за те, що зруйнував. Також це прецедент, який запобігатиме іншим актам агресії в різних куточках планети», — зауважив Д.Шмигаль.
Розмістити Реєстр збитків планують у Гаазі
Матеріали за темою
ВАКС отримає нове приміщення
05.06.2026
Уряд схвалив проєкт нового Митного кодексу
28.05.2026
Як бізнесу отримати допомогу після руйнувань
21.05.2026
Удосконалено методику НГО земельних ділянок
21.04.2026
Коли переводять годинник (постанова Кабміну)
27.03.2026


Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!