Німеччина відчуває дефіцит робочих рук. Причому не вистачає не лише висококваліфікованих спеціалістів, а й медсестер, водіїв, складських робітників та представників багатьох інших професій.
Щоб знизити гостроту проблеми, у серпні цього року був ухвалений новий закон, який регулює трудову імміграцію до Німеччини. У повному обсязі він набуде чинності лише наступного року. Але деякі його положення почали діяти із 18 листопада, пише DW.
Так, значно розширено коло осіб, які мають можливість претендувати на німецьку Blue Card. Зокрема, розмір мінімальної річної зарплати, необхідної для її отримання, знижено до 43800 євро (до вирахування соціальних відрахувань та сплати податків). Дотепер цей поріг становив 58400 євро.
Для власників особливо затребуваних спеціальностей він також став нижчим — 39683 євро. Ця пільгова умова поширюється на вчених в галузі природничих наук, математиків, інженерів, лікарів, IT-фахівців, вихователів, медсестер, а також (це — нововведення) на випускників протягом 3 років після закінчення вузу.
Є й інші істотні зміни: проходити процедуру визнання дипломів можна постфактум, працювати допускається і не за первісною спеціальністю. Також відпала потреба доводити знання німецької мови, а потенційному роботодавцю — відсутність відповідного фахівця на німецькому чи європейському ринку праці.
Серед нововведень також послаблення для айтішників: вони можуть і не мати вищої освіти, достатньо досвіду роботи у сфері IT не менше 3 років.
Змінено правила надання тимчасової посвідки на проживання та права на роботу для трудових мігрантів із середньою спеціальною або вищою освітою. За наявності всіх необхідних критеріїв вони тепер мають право отримати візу та тимчасову посвідку на проживання в Німеччині. Відмовити їм не можна.
Крім того, скасовано умову, згідно з якою такі трудові мігранти могли залишатися та працювати в Німеччині лише за тією професією, яку вони освоїли у вищому чи середньому спеціальному навчальному закладі.
Виняток становлять так звані регламентовані професії, до яких належать, наприклад, лікарі, аптекарі, вчителі, ветеринари, податкові консультанти. Список таких професій досить розлогий: на сайті німецької агентства з праці перераховані 288 спеціальностей.

Іноземці отримали право шукати на німецькому ринку праці будь-які вакансії, а не лише відповідні їхній спеціальності.
Матеріали за темою
За спалення святих книг у Данії саджатимуть
08.12.2023
Що цього року даруватимуть на Різдво шведи
05.12.2023
Очищені стічні води зможуть пити французи
29.11.2023
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!