Для державної реєстрації актів цивільного стану мешканці ТОТ наразі вимушені звертатись у судовому порядку, який на практиці є довготривалим та збільшує навантаження на судову систему. В Уряді пропонують змінити такий порядок на адміністративний.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на КМУ.
Відбулася нарада, присвячена законопроекту №9069 щодо особливостей державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованих територіях.
За загальною процедурою реєстрація актів народження та смерті проводиться на підставі звернення заявника до органів державної реєстрації актів цивільного стану з мінімальним набором документів, які підтверджують ці факти.
Однак мешканці ТОТ наразі вимушені звертатись у судовому порядку. Тож урядова законодавча ініціатива пропонує запровадити позасудову (адміністративну) процедуру державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на ТОТ.
Це означає, що факти народження, смерті, укладання чи розірвання шлюбу на ТОТ можна буде зареєструвати без звернення до суду.
Українці зможуть звернутися до органів ДРАЦС із документами, виданими на ТОТ, й отримати українське свідоцтво. Можливість використання інформації з таких документів прямо передбачена законом «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».
Запропонований принцип повністю відповідає міжнародним стандартам, сформульованим Міжнародним судом ООН і Європейським судом з прав людини.
Такий порядок зменшить ризики відсутності українського громадянства у мешканців ТОТ, в першу чергу для дітей. Зокрема, під час окупації народилися понад 300 тисяч дітей, які потребуватимуть отримання українських свідоцтв про народження.
.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!