25.05.2023 16:26
В австрійському містечку Браунау-ам-Інн незабаром відкриють курси, на яких поліцейські вивчатимуть права людини. Ця, на перший погляд, звичайна новина відродила старі дискусії в австрійському суспільстві.
Річ у тім, що курси підвищення кваліфікації розташуються в будинку, де народився Адольф Гітлер, повідомляє «Закон і Бізнес» із посиланням на Бі-Бі-Сі.
Він народився 1889 року в цьому старовинному будинку, в орендованій кімнаті й провів тут лише кілька місяців. Але й майже через 80 років після розгрому нацизму, цей факт як і сам будинок, стають об’єктом підвищеної уваги, конфліктів і дискусій.
Багато австрійців вимагають знести будинок, щоб він не служив місцем поклоніння для неонацистів, і цю вимогу підтримала у 2016 році спеціально створена експертна комісія. Інші виступали за те, щоб зробити в будинку центр прийому біженців (це був період великої хвилі біженців із Близького Сходу, насамперед із Сирії).
Треті хотіли зробити в ньому музей звільнення Австрії від нацизму і казали, що знесення будинку віддаватиме ретушуванням історії. А четверті виступали проти знесення будівлі XVII століття, тому що він є частиною старого міста Браунау-ам-Інна.
У роки нацизму цей будинок був перетворений на місце поклоніння Гітлеру і приваблював юрби туристів. Після війни протягом кількох десятків років уряд Австрії орендував будинок у його власниці. Вона отримала будинок у спадок від матері, а та купила його одразу після війни у колишнього високопосадовця нацистського режиму.
Уряд розмістив у будинку благодійну організацію, яка доглядала людей з особливими потребами. Потім власниця стала чинити опір планам провести ремонт, і договір про оренду було припинено.
Після 5 років суперечок влада Австрії прийняла закон, за яким примусово викупили будинок за 800 тис. євро. Але власниця подала до суду, і через 3 роки він зобов’язав уряд заплатити за нерухомість 1,5 млн євро.
Тепер МВС Австрії вирішило розмістити у цьому будинку курси. Перебудова має завершитися до 2025 року.
BBC
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!