Інформація, поширена у ЗМІ, про те, нібито суд скасував запобіжний захід щодо підозрюваного, чим допоміг йому виїхати за кордон, абсолютно не відповідає дійсним обставинам судового розгляду.
Про це йдеться у коментарі, поширеному прес-службою Печерського районного суду м.Києва на її Facebook-сторінці, повідомляє «Закон і Бізнес».
У повідомленні зазначається, що днями на YouTube каналі Espreso.TV вийшов відеосюжет, в якому поширено недостовірну інформацію щодо діяльності суду та судових рішень слідчого судді Хайнацького Є.С. у кримінальному провадженні за підозрою особи у привласненні вогнепальної зброї під час воєнного стану.
У прес-службі суду зауважили, що автори сюжету помилково трактують вочевидь незрозумілі їм речі та вводять в оману глядачів і підписників.
Насправді, підозрюваний вже був відсутній на час розгляду справи судом, а його адвокат, окрім першого, навіть не з’явився в жодне з наступних 3 судових засідань у справі — 4, 5 та 7 листопада 2022 року. Не дуже зарадили і слідчий з прокурором, які подали клопотання до суду 3.11.2022 — за два дні до закінчення строку дії обов’язків підозрюваного (5.11.2022).
«Попри такі обмеження у часі, суд вживав всіх можливих процесуальних заходів, щоб вчасно розглянути справу, кожного дня з 3.11.2022 призначав судові засідання, вдався навіть до приводу підозрюваного під конвоєм до суду, який так і не змогли виконати правоохоронні органи», — йдеться у заяві.
Обставини неявки підозрюваного та його захисника в судове засідання детально викладені у судовому рішенні.
Як зазначають у прес-службі, закон дає можливість продовжити дію процесуальних обов’язків виключно до закінчення їх дії, — це природно, адже, неможливо продовжити те, що закінчилось. І тільки в присутності підозрюваного та його захисника, про що були обізнані останні і, вочевидь, зловживаючи, використали це на свою користь.
Суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора у зв’язку із закінченням строку дії обов’язків. Проте, за законом у таких випадках грошова застава залишається діяти, внесені підозрюваним кошти залишаються на рахунку держави і підлягають зверненню в її дохід за клопотанням прокурора.
А щодо підозрюваного, який порушив запобіжний захід і незаконно виїхав за кордон під час мобілізації, суд за його відсутність може обрати інший запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, якщо з таким клопотанням звернеться прокурор у кримінальному провадженні.
Принагідно у прес-службі суду нагадали журналістам про можливість звернутися до прес-служби суду за роз’ясненням юридичних дефініцій, якщо є намір об’єктивно інформувати суспільство. Адже за законом судді особисто не можуть коментувати свої рішення, тим більш, у кримінальному провадженні, де охороняється тайна слідства.

Натисність на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!