Побачило світ нове юридичне видання - Українська правнича енциклопедія. Вона об’єднала в систему концепти, дефініції, принципи та основні положення юридичної науки. Що актуально для юристів в сучасних трансформаціях права та суспільства.
«Автори і видавці працювали в надскладних умовах. Не усіх, кого хотілось, удалось залучити до праці (вибачаюсь перед колегами), але ми не мали часу на довгі дебати і роздуми. Немає меж і для досконалості. Але краще кажуть, то ворог хорошого. До того ж розраховуємо що книга витримає не одне видання. Тож є перспектива долучитись до праці іншим колегам», - прокоментував підготовку видання голова авторського колективу Володимир Тертишник.
Він розповів, що у виданні в енциклопедичному стилі розкриті концепти: «презумпція добропорядності людини», «правова демократія», «електронна демократія (е-демократія)», «природоресурсні права», «антикорупційна стратегія», «захист і охорона дитинства», «бойові мистецтва самозахисту», «голодомор як акт геноциду», «білокомірцева злочинність», «лазерна зброя», «дрони», «негативна селекція», «експертиза генотипоскопічна», «ядерний тероризм», «юридичні прислів’я» та інші сучасні правничі дефініції. Удосконалені релевантні правничі дефініції, отримали подальший розвиток концепти верховенства права, забезпечення національної, економічної, екологічної, інформаційної та ядерної безпеки. З урахуванням сучасних питань українського суспільства, розкриті проблеми міжнародного гуманітарного права, фахово подані концепти «агресія», «воєнні злочини», «порушення звичаїв війни», «катування та жорстоке поводження», геноцид», «воєнні злочини», «злочин проти людяності» «взаємодія в сфері правосуддя з Міжнародним кримінальним судом», «політична корупція».
Енциклопедія може стати корисною для науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти юридичних вишів та широкого кола читачів, які цікавляться питаннями правотворення, державотворення та правозастосування.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!