За Конституцією України право на захист не підлягає обмеженням навіть під час воєнного стану. Тож перед адвокатською спільнотою велика відповідальність, аби параметри правової держави в нашій країні не деградували.
Про це під час засідання Постійного комітету CCBE заявила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу НААУ.
«Перед всією нашою спільнотою наразі велика відповідальність, аби параметри правової держави в нашій країні не деградували», - наголосила вона, додавши, що наразі система правосуддя в Україні працює за правилами воєнного часу.
«На нас покладено конституційну функцію захисту прав громадян, а право на захист, за Конституцією України, не підлягає обмеженням навіть під час запровадження воєнного стану. Ми розуміємо цю відповідальність перед усіма громадянами України, і ми розуміємо відповідальність перед всією професійною спільнотою адвокатів», - зазначила Л.Ізовітова.
Сьогодні адвокати не відмовляються надавати безоплатну правничу допомогу в системі безоплатної правової допомоги, в якій виплати гонорарів стали затримуватися через статус незахищених видатків бюджету.
«Великі ресурси нашої організації - фінансові, організацій, людські, логістичні – задіяні зараз на допомогу громадянам, адвокатам та їхнім родинам. Задля прозорості цього процесу ми створили опікунську раду НААУ, яка колективно ухвалює рішення про надання благодійної допомоги з рахунку благодійного фонду НААУ. В цей час ми відчуваємо велику підтримку наших міжнародних партнерів. Ми надзвичайно вдячні всім, хто підтримав українських адвокатів у цей складний час», - звернулася голова НААУ, РАУ до представників європейських адвокатур та керівників CCBE.
До надання допомоги всім, хто постраждав від воєнних дій, залучені представництва НААУ за кордоном.
Спільно з головами Рад адвокатів регіонів НААУ підтримує ланцюг допомоги західного регіону для адвокатів та їх сімей, які їдуть з областей, де наразі найнебезпечніше через російське вторгнення в Україну. Ради регіонів надають безоплатну правову допомогу переміщеним особам, військовим і волонтерам, працюючи pro bono в режимі цілодобового чергування.
В ході засідання CCBE в Брюсселі заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій також висловив вдячність іноземним адвокатурам і міжнародним професійним організаціям за надану підтримку адвокатури України. Зокрема, він повідомив про активності органів адвокатського самоврядування всіх рівнів щодо допомоги внутрішнім переселенцям, біженцям, а також про фандрейзингову та гуманітарну роботу представництв НААУ за кордоном.
CCBE – професійна організація, яка представляє понад один мільйон адвокатів та юристів з країн-членів Ради Європи та ЄС. НААУ має статус спостерігача в цій організації.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!