Державна судова адміністрація України на підставі інформації з програми «Кадри WEB» здійснила узагальнення ґендерного складу апеляційних та місцевих судів України, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь станом на 1 січня 2022 року.
Результати розміщено на офіційному сайті ДСА України в окремій підрубриці «Питання ґендерної рівності», передає «Закон і Бізнес».
Так, згідно із дослідженням, в Україні баланс між жінками і чоловіками серед суддів та працівників судів становить 76% до 24%. А от серед голів апеляційних та місцевих судів чоловіки складають 63%. Втім, якщо оцінювати склад керівників апарату, то тут з трьох очільників – дві жінки.
Дослідники переконані, що результати ґендерного аналізу можуть бути використані для запровадження законодавчих, регуляторних і стимулюючих механізмів, спрямованих на зменшення ґендерної асиметрії і дисбалансу у судовій системі, в першу чергу – на керівних позиціях, у структурах, що приймають рішення, що забезпечить інтегрування ґендерного підходу у судочинство, сприятиме поліпшенню іміджу судової системи, підвищенню довіри громадян до суду.
Матеріали за темою
У райсуді на Буковині переобрано голову
12.05.2026
У суді на Тернопільщині переобраний очільник
11.05.2026
У райсуді на Волині змінився голова
06.05.2026
У Харківському АС обрано нову очільницю
06.05.2026
У райсуді Рівненщини переобрано голову
05.05.2026
У райсуді Вінниччини переобрано очільника
29.04.2026
У райсуді Житомирщини переобрали голову
29.04.2026
Для судів слід спростити порядок віднесення до об’єктів критичної інфраструктури — звернення ВРП
27.04.2026
У райсуді Харкова переобрано голову
24.04.2026


Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!