Софія КОНДРАТЮК
Вищий антикорупційний суд не пропрацював і місяця, а судді вже нарікають на чимале навантаження. Про те, як ведеться робота в установі, розповіла суддя-спікер ВАКС Віра Михайленко під час обговорення результатів антикорупційної реформи.
Вона повідомила, що відповідями на клопотання детективів і прокурорів часто є відмови, проте папери ті оформлюють досить якісно. За Кримінальним процесуальним кодексом, слідчі судді мають право дозволити все, крім обшуків.
Поки що можна зробити висновок, що ВАКС і Національне антикорупційне бюро знайшли спільну мову. Так, директор НАБУ Артем Ситник згадав випадок, коли раніше слідчі не могли знайти суддю, прізвище якого значилось у графіку чергування, щоб отримати необхідний дозвіл на слідчу дію. Тоді судді просто ухилялися від покладених на них обов’язків. Натомість В.Михайленко повідомила: «антикорупційники» вже запровадили чергування у вихідні та святкові дні, тому проблем з їх пошуком не виникне.
Разом з том слідчі судді в основному працюють у закритому режимі. Якщо клопотання стосується проведення негласних слідчих (розшукових) дій, усе відбувається цілком таємно, тому з усієї роботи установи, зауважила суддя-спікер, видно тільки 1%.
Також суддям активно пишуть громадські активісти, які вболівають за притягнення до відповідальності затятих корупціонерів. Утім, законники керуються лише принципом справедливості та вважають недопустимим застосування подвійних стандартів. Отже, якщо суспільству й може бути все ясно з тим чи іншим хабарником, то закон не завжди дозволяє запроторити його за ґрати.
Крім цього, подвійні стандарти можуть з’явитися й у тих випадках, коли громадськість не вірить у винуватість підозрюваного чи обвинуваченого. Тоді, імовірно, суд почнуть ганити за те, що той чинить несправедливо.
Так чи інакше, а поспостерігати за першим серйозним процесом у суді, який, швидше за все, уже не за горами, знайдеться багато охочих. І все провадження точно буде, як під мікроскопом, адже надто довго всі чекають більш рішучих дій на фронті боротьби з корупцією.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!