Пленум Верховного Суду України не відбувся через відсутність кворуму. Було 9 осіб, а для кворуму необхідно 10.
Як повідомив в.о. голови ВСУ Василь Гуменюк, є певна неоднозначність щодо того питання, якою має бути подальша доля ВСУ. Незрозуміло, діяльність ВСУ має бути припинена чи має відбутися ліквідація установи. До того ж, незрозуміло, на підставі якого документа. Бо наказом в.о.голови суду ліквідувати установу не можна, передає журналіст видання «Закон і Бізнес».
Пленум мав звернутися до керівництва держави: Президента, парламенту, аби вони допомогли врегулювати цю ситуацію.
У зв’язку з тим, що деякі судді зараз збираються у відпустку, то, швидше за все, наступне засідання Пленуму відбудеться вже у новому році.
Нагадаємо, 21 листопада, Конституційний Суд України розпочав розгляд справи за конституційним поданням ВСУ щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону «Про судоустрій і статус суддів». Зокрема, КСУ мав перевірити конституційність ліквідації ВСУ. Докладніше про процедуру припинення діяльності ВСУ читайте в матеріалах «Перш ніж піти» і «Президент знайшов прецедент».

Матеріали за темою
Як діяти, якщо суд викликає з-за кордону
11.07.2025
ВР ухвалила закон про створення нових судів
26.02.2025
Як відмовитись від апеляційної скарги
26.04.2024
Строки подачі та зміст апеляційної скарги
19.03.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!