У Каліфорнії заборонили нудизм, незважаючи на протести жителів
У Сан-Франциско ухвалено закон про заборону з’являтися в громадських місцях без одягу. Навколо гонінь, яких зазнають любителі погуляти голяка вже кілька місяців розгораються пристрасті: репресивні заходи проти нудистів запроваджують в одному з найволелюбніших міст Америки, що славиться своєю лояльністю до тих проявів сторін життя, які в інших місцях караються законом. І багато жителів міста турбуються, що через невгамовне завзяття законодавців Фриско може втратити славу вільного міста.
У місті немає єдності щодо права переміщатися вулицями в голому вигляді. Розкол у суспільстві продемонстрували підсумки голосування за цей акт в окружній раді, яка є законодавчим органом міста й округу Сан-Франциско. Документ ухвалили з мінімальною перевагою: з 11 членів ради 6 проголосували за, 5 — проти. Закон повинен пройти ще один етап голосування, після чого він буде підписаний мером міста і в лютому 2013 року набуде чинності.
Новий нормативний акт забороняє з’являтися з неприкритими статевими органами на вулицях і в громадському транспорті. Якщо порушник був спійманий в публічному місці голяка вперше, йому загрожує штраф у розмірі $100. У разі повторного затримання доведеться заплатити $200. Якщо ж поліція затримає порушника-рецидивіста, що вийшов на вулицю без трусів утретє, йому буде пред’явлено обвинувачення в злочині. Хоча прогулянка не становить великої суспільної небезпеки, покаранням за це може бути штраф $500 або навіть 1 рік позбавлення волі.
Законодавці, втім, не зважилися замахнутися на святе: під час вуличних гулянь і святкових процесій (наприклад, знаменитого на весь світ щорічного гей-параду, на якому колись збиралося до півмільйона чоловік) за відсутність нижньої білизни штрафувати нікого не будуть.
З ініціативою заборони виступив член ради Скотт Вінер, що представляє район Кастро, — «місце сили» для геїв, нудистів та інших людей з вільними поглядами. За словами С.Вінера, розробити закон йому довелося у відповідь на звернення городян, обурених присутністю абсолютно голих людей на вулицях. І якщо раніше, 3—4 роки тому, підкреслює чиновник, голі співгромадяни через їх незначну кількість мало кого турбували, то тепер ситуація наближається до екстремальної: гола натура заполонила всю округу.
С.Вінер вже прославився на ниві боротьби з любителями, котрі не знали міри й роздягалися, де заманеться. Минулого року з його ініціативи був прийнятий закон, що забороняє голим людям перебувати в ресторанах, а також зобов’язує сідати на рушник у тому випадку, якщо ви маєте намір голяка примоститися в громадському місці на сидіння або лавку, а трусів на вас при цьому з якихось причин немає. Люди, в гардеробі яких відсутня нижня білизна, украй образилися й заявили, що такий закон не потрібний, бо норм сангігієни вони дотримуються й без того. Протестувальники мітингували й обурювалися гоніннями, але С.Вінер все-таки переміг.
І у випадку з новим законом він уже, мабуть, виграв битву, так що нудистам доведеться або трохи одягнутися, або відправлятися на один з численних пляжів Каліфорнії, де можна оголюватися досхочу, ні в чому собі не відмовляючи. Але його опоненти не бажають здаватися без бою. 14 листопада, коли стало зрозуміло, що закон, швидше за все, приймуть, вони влаштували мітинг у будівлі ради з вимогою дати їм спокій. На думку зацікавлених осіб, цей документ суперечить Першій поправці до конституції США, оскільки порушує їхнє право на свободу самовираження. Погрози протестувальників були не марнослівними: після мітингу «гола» процесія попрямувала до Окружного суду, куди їх адвокат — їй довелося одягнутися при вході — подала судовий позов проти нового закону.
Америка уважно стежитиме за процесом, оскільки рішення стане прецедентним: раніше жоден суд не визнавав, що право бути нудистом є невід’ємним правом громадянина США, гарантованим Першою поправкою. А єдиного федерального закону про нудизм, обов’язкового для виконання у всіх штатах, не існує. У кожному штаті й навіть у кожному окремому окрузі є своє законодавство з цього питання. Так, наприклад, у Сан-Франциско поки що можна розгулювати голяка в публічних місцях, а в розташованих неподалік Берклі й Сан-Хосе це давно заборонили.
Взагалі, право перебувати голим на публіці мають жителі багатьох американських штатів, але, як правило, з різними застереженнями. Якщо суд визнає, що людина роздяглася з метою образити своїм виглядом оточуючих (мова не йде про естетичні відчуття) або ж з найрізноманітнішими намірами сексуального характеру, їй загрожує покарання.
Сан-Франциско якраз і було одним з таких притулків для тих, хто бажає бути ближчим до природи заради цього відмовляється від одягу. У місті проводиться велика кількість заходів, зокрема спортивних, де одяг є необов’язковим. Наприклад, щорічний забіг, який зазвичай призначається на середину травня, участь в якому беруть від 50 до 80 тис. чоловік.
Багато жителів Сан-Франциско пишаються репутацією свого міста, що привітно зустрічає тих, кого в більш пуританських місцях визнали б порочними елементами. Цю славу воно отримало в 1950-і, після того, як у Фриско хлинули богемні бітники, а через десятиліття вподобали хіпі, що прийшли їм на зміну. Саме в цьому місті в 1967 році в «Літо любові» почалася революція хіпі — приїхали 100 тис. чоловік зі всього світу, щоб насолоджуватися безкоштовною їжею, музикою й наркотиками. Саме тоді рух «дітей квітів», для яких головним словом було «воля», став світовим культурним явищем, і колискою всього цього психоделічного злиття з природою було Сан-Франциско.
Судячи з усього, гостям і жителям міста наступного року все ж таки доведеться потурбуватися про свій гардероб і, крім вінків, носити хоча б купальник, щоб не отримати тюремного строку за неналежну форму одягу. Точніше, за його відсутність.
Любителі оголюватися пробували врятувати репутацію вільного Сан-Франциско на мітингах і протестах.
Матеріали за темою
Де в ЄС платять більше за інших— Євростат
17.11.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!