Серіали, які варто подивитися кожному юристові
У новорічні канікули багато хто вважає за краще відволікатися від рутинних буднів і змінити рід занять. Але якщо ви не переситилися обраною професією й у вихідні хочете поєднати приємне з корисним, можете зануритися у світ розслідування злочинів і баталії в судах за допомогою телесеріалів. Заразаом ви дізнаєтеся про химерні норми американського правосуддя, відшукаєте схожість з персонажами у власному офісі або знайдете підказку для вирішення заплутаної ситуації. Допоможе в цьому огляд знакових теленовел на юридичну тему, підготовлений право.ru.
«Закон і порядок» (1990—2010)
«Закон і порядок» — «дідусь» усіх судових серіалів. А дідів треба слухати уважно або хоча б удавати, що слухаєш.
Серіал стартував досить скромно: пілотну серію зі справою про халатність підхмеленого лікаря зняли ще за два роки до першого ефіру в 1990-му. Але потім телешоу перетворилося на одну з найбільших франшиз в історії телебачення.
Сценарист і продюсер Дік Вулф, котрий першим додумався з’єднати поліцейських і правознавців в одному серіалі, видав 456 серій для праймтаймової драми (довше за неї йдуть тільки «Сімпсони») і зробив ще кілька «спін-офів», щоб зачепити найобурливіші злочини — від групових згвалтувань до контрабанди вимираючих видів мавп.
Що дивно: серіал ніколи не отримував особливо хвалебної критики в пресі, але й без цього став справжнім культурним стовпом.
«Форс-мажори» (2011—2015+)
«Головне, щоб костюмчик сидів» — основна заповідь успіху. У суді й у жінок.
«Форс-мажори» — похмура, гостра й, напевно, найстильніша (адже недаремно в оригіналі має назву «Піджаки») юридична теледрама. Майк Росс — чудовий юрист за всіма параметрами, що має фотографічну пам’ять. Проте він не менш чудовий шахрай. І, якщо його викриють, занепаде фірма, а Майк потрапить за грати. Ставки високі, й саме тому від серіалу відірватися складно.
Але жіночій частині аудиторії він припаде до душі не тільки тому: в Нью-Йорку юристами-мільйонерами стають лише найпривабливіші молоді чоловіки, і так виходить, що на емоції вони дуже скупі.
Сценарист Аарон Корш розповідає, що спочатку бачив героїв свого серіалу банкірами, але потім змінив тактику, пояснивши, що «там рівень шахрайства набагато нижчий».
Стосовно цих ошатних костюмів від Тома Форда. Патрік Джей-Адамс, що зіграв Майка Росса, зазначив: «Взагалі-то я свого часу вирішив стати актором, щоб ніколи не довелося надягати костюм. Але я звик із часом. Коли надягаєш його, відбувається якесь чарівництво. Піднімається рівень упевненості й відчуваєш себе дуже могутнім».
«Гарна дружина» (2009—2015+)
Драма для дорослих і вкрай розумних, свого роду правова відповідь «Божевільним».
Алісія Флоррік — сорокарічний юрист, яка віддала 13 років вихованню двох дітей. Її чоловік Пітер — могутній прокурор штату Іллінойс, викритий в отриманні хабарів у вигляді послуг повій. Алісії доводиться повертатися в професію й підійматися службовими східцями. Проте у світі чиказької корупції це не так просто зробити.
Жіночі персонажі в серіалі прописані так, що залишається лише ахати: їхні характери складні, з безліччю нюансів і завжди з темною стороною, яку рідко побачиш в юридичних серіалах. Але й чоловічі герої відповідні.
Серіал створений подружньою парою — Робертом і Мішель Кінг, які, немов робочі конячки, позбавлені голлівудського гламура чи артистичних цілей, кожного вересня видають 22 епізоди тривалістю одна година кожен. Всі вони насичені питаннями на кшталт сексизму, расової дискримінації або сексуальної орієнтації.
Преса захоплювалася серіалом, називаючи його першою пост-феміністською судовою драмою. Культурологи ж тим часом зайнялися хитрими підрахунками: в скільки разів збільшилася кількість жінок, котрі починають юридичну чи політичну кар’єру після старту серіалу.
«Еллі Мак-Біл» (1997—2002)
Романтична історія про юриста-початківця, яка закінчила Гарвард. Вона все ще любить свого першого бойфренда, він працює з нею у бостонській фірмі Gage & Fish і одружений з іншою. Правові норми тут є не більш ніж фоном до химерного й фентезійного життя, яким живуть персонажі. Проте всі, хто ріс перед телевізором у 1990-х, досі впевнені, що юристи заграють один з одним у загальних туалетах, бачать наяву танцюючих немовлят і самі танцюють під пісні Баррі Вайта.
Каліста Флокхарт, яка запам’яталася глядачам своїми зухвалими репліками й сексуальністю, отримала за роль Еллі Мак-Біл «Золотий глобус» у 1997 році й потрапила на обкладинку журналу Time як уособлення сучасного фемінізму або ж символу його остаточної й безповоротної кончини.
Серіал витримав 5 сезонів, поступово скотившись у щось незбагненне. К.Флокхарт у 2009 році вийшла заміж за Гаррісона Форда, а зараз грає в серіалі «Супергерл», продовжуючи нести в маси ідеї «герл-пауер» у свої 50 років.
«Краще дзвоніть Солу» (2014—2015+)
Заворожливе життя «аблаката» в пустелях штату Нью-Мехіко.
«Навіть наркодилерам потрібні адвокати!» Сола Гудмана ми пам’ятаємо й любимо за ті моменти полегшення, які він приносив своїм комікуванням у драмі «На всі заставки».
І в першому сезоні гумор також присутній. Чого вартий момент, де Сол переконує гангстера Туко не вбивати його колегу-скейтбордера, а лише зламати йому ногу. «Я — найкращий адвокат у світі! — наголоушє він пізніше в лікарні. — Я врятував тебе від смертного вироку».
Але комедія тут завжди поспішає поступитися місцем драмі. І, попри те що риторичні навички дозволяють Солу вимовляти сотні філігранно прописаних монологів, він все частіше хмуриться, дивлячись на себе в дзеркало.
Для героїв фільму «Форс-мажори» головне — «щоб костюмчик сидів».
Матеріали за темою
Коментарі
Дивно що Boston Legal не згадали :)
Юристы Бостона (англ. Boston Legal) — американский телесериал в жанре юридическая комедия-драма, созданный Дэвидом Келли и спродюсированный при содействии 20th Century Fox Televisionruen для телесети …