Обвинения в уклонении от исполнения воинского долга в адрес публичных деятелей или общественных активистов подрывают веру граждан в том, что воинская обязанность действительно единая и безусловная для всех.
З огляду на це нардеп із фракції «Слуга народу» Максим Бужанський пропонує парламенту відкрити дані військовозобов’язаних активістів, що передбачено проектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України…» (№12197), інформує «Закон і Бізнес».
Ним пропонується внести зміни до закону «Про захист персональних даних», якими передбачити, що не належать до інформації з обмеженим доступом персональні та службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які є національними публічними діячами, керівниками чи членами органів управління громадських об’єднань, благодійних організацій, а також членами сімей зазначених осіб, крім відомостей, передбачених пп. 4, 5, 7—81, 13, 14, 21 ч.1 ст.7, п.4 ч.1 ст.8 закону «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів».
Водночас, буде збережено доступ до особливо чутливої інформації, як-от місце проживання чи дата народження фізособи тощо, за аналогією із законом «Про запобігання корупції» та збереженням обмеженого доступу до окремих відомостей у декларації особи.
Як зазначає нардеп, «такі категорії осіб, особливо громадські активісти, сприймаються українським суспільством як його краща частина, як актив нації, як приклад для наслідування, а тому неправдиві твердження на їхню адресу не лише порушують їх права та свободи, але й спрямовані на те, щоб посіяти недовіру до них, посіяти паніку та критику суспільством процесів мобілізації, оскільки формують стереотип, що якщо вже й ці моральні авторитети ухиляються від військового обов’язку, то звісно можна і звичайним громадянам».
Наприклад, як нагадують «Українські Новини», блогер та волонтер Сергій Стерненко звинуватив Приморський ТЦК та СП м.Одеси в тому, що його оголосили в розшук. За його словами, повістка за місцем його фактичного проживання та місцем прописки не надходила, тому і відреагувати він на неї не міг. Після цього С.Стерненко заявив, що повістку йому надіслали «за прямою вказівкою» головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Нібито через те, що в одному зі своїх онлайн-ефірів він критикував головнокомандувача.
У Приморському ТЦК пояснили, що С.Стерненко сплатив адміністративний штраф за неявку за повісткою, був направлений на ВЛК і, відповідно, знятий з розшуку.
У Сухопутних силах ЗСУ заявили, що розсилання повісток волонтерам — звичайна практика для військкоматів, адже обовʼязок військовозобов'язаних — служити у війську.
Нагадаємо, що, як з'ясували ЗМІ, від військової служби ухиляються й інші громадські активісти, як-от: журналісти Юрій Ніколов та Юрій Бутусов, головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов, очільник «Фундації DEJURE» Михайло Жернаков, чоловік співзасновниці «ЦПК» Дар’ї Каленюк — Орест Рудий та очільник «ЦПК» Віталій Шабунін, цивільний чоловік ведучої програми «Схеми» Наталки Седлецької — Сергій Якоб, головний редактор «Руху «ЧЕСНО» Олександр Саліженко та головний редактор «НВ» Віталій Сич.
.
Материалы по теме
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!