В распоряжении «ЗиБ» имеется информация о связях судьи ВС Наталии Сакары с лицами на временно оккупированных территориях. Кроме того, есть ряд вопросов о прозрачности формирования активов ее семьи.
Оскільки вказана інформація є суспільно важливою, «ЗіБ» направив запит судді ВС Н.Сакарі щодо надання відповідей на такі блоки питань.
І. За інформацією видання, у 2018 році Ви двічі відвідували тимчасово окуповані території на сході України.
1. Які саме населені пункти Ви відвідували? Яка була мета зазначених візитів?
2. Чи здійснювали Ви будь-які контакти з представниками окупаційної влади? Якщо так — який був предмет і наслідки даних контактів?
3. Чи здійснювалися під час Вашого перебування на тимчасово окупованих територіях або після нього намагання встановити негласне співробітництво між Вами та представниками окупаційної влади з боку будь-яких осіб? Якщо так — якою була Ваша реакції та які наслідки таких спроб?
ІІ. За інформацією видання, на тимчасово окупованій території в проживають родичі судді ВС: свекор, сестра чоловіка та її чоловік.
1. Чи підтримуєте Ви спілкування із зазначеними родичами і на якому рівні?
2. Чи відома Вам інформація щодо їх роботи в складі органів окупаційної влади, співробітництва з такими органами, сприяння їх діяльності, перебування від них в прямій залежності тощо?
3. Чи мали місце факти спроб налагодження співробітництва чи впливу на Вас, зокрема у питаннях здійснення правосуддя, шляхом використання факту перебування Ваших родичів на тимчасово окупованій території під контролем окупаційної влади? Якщо так – за яких обставин, як Ви реагували на такі спроби і які їх наслідки?
ІІІ. За інформацією видання, на Вашого свекра у жовтні 2023 року оформлено право власності на дві квартири, розташовані у новобудові ЖК «Воробйові гори» в м. Харкові, яке виникло за обставин, що вказують на високі ризики наявності порушень закону.
Ціна придбання даних об’єктів нерухомості вбачається очевидно заниженою (25.000 грн. за одну квартиру при її ринковій вартості понад 360.000 грн.), а розмір офіційних доходів номінального покупця не дозволяє йому здійснювати подібні придбання нерухомості. При цьому, оформлення правочину з придбання зазначеної нерухомості здійснювалося Вашим чоловіком від імені свекра на підставі довіреності.
Як відомо, заниження ціни придбання нерухомості чи іншого високовартісного майна, використання родичів в якості номінальних власників та оформлення на них свого майна є типовою та поширеною практикою чиновників, які використовують її з метою приховання незаконних статків, уникнення необхідності пояснення джерел походження коштів та приховання порушень правил фінансового та антикорупційного контролю.
1. Як Ви можете пояснити придбання Вашим родичем двох квартир по заниженій ціні, за вартістю, що знаходиться поза межами його офіційних доходів на території міста Харкова, де він не проживає, а раніше проживали Ви?
2. Яка роль у придбанні зазначеного майна належала Вам? Чи не належали кошти, використані для придбання вказаних об’єктів нерухомості, насправді Вам? Чи не є Ваш свекор номінальним власником вказаного майна, в той час як реальним власником оформленого на нього майна є Ви? Якщо так, з якою саме метою правочини щодо придбання Вами об’єктів нерухомості були укладені від імені Вашого свекра?
Отримані відповіді будуть оприлюднені після їх надходження від судді.
Нагадаємо, що також були направлені запити про отримання інформації від інших суддів ВС — Владислава Шиповича, Олени Білоконь та Євгена Синельникова — стосовно оформлення статків їхніх родичів, навчання дітей за кордоном та імовірних зв’язків родичів з окупаційною владою на ТОТ.
Видання поширює інформацію у суворій відповідності до практики Верховного Суду і вважає, що рівень критики щодо відомих осіб з боку преси може бути досить високим з метою сприяння дискусії в демократичному суспільстві, коли преса виконує свою важливу роль «сторожового пса» демократії.
.
Материалы по теме
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!