Закон і Бізнес

Випуск №34 (1540)

Вікенд із друзями

Романтична відпустка — це, звичайно, здорово, але куди відправитися просто із друзями? Експерти з’ясували, які міста обирають ті, хто хоче організувати, наприклад, парубочу вечірку.

Батарейки з дерева

Хоча електроавтомобілі набагато чистіше бензинових, але і вони завдають шкоди екології. Адже використовують в акумуляторах графіт. У Фінляндії придумали, чим його замінити.

На червоний ні покришкою!

Якщо водії будуть неухильно дотримуватися правил, число жертв на дорогах можна звести до нуля. Таку мету поставили перед собою в Євросоюзі. А в Мілані приступили до її реалізації.

Коктейль для пса

В умовах карантину важко знайти прийнятну компанію, щоб посидіти ввечері в барі. Але є ті, хто ніколи не відмовить вам в такому проведення часу.

Вигнання стоянок

Вільне місце на парковці в центрі міста — ще той квест для багатьох водіїв. В австрійському Інсбруці до його вирішення підійшли кардинально.

Лікування враженнями

Наразі не існує будь-якої терапії для повного лікування деменції. Однак в Європі активно шукають способи уповільнити її розвиток. Наприклад, за рахунок вражень.

Котячий будинок

Традиційно проблема бездомних тварин вирішувалася простою стерилізацією і випуском на вулицю. У Португалії знайшли дещо інший спосіб допомогти бездомним котам.

Потрійний збиток

За останні роки ми так звикли до води у пластикових пляшках чи бутлях, що не замислюємося, якої шкоди вона завдає. Не нашому здоров’ю, а навколишньому середовищу. І не тільки через забруднення.

Продавець здоров’я

Американські правоохоронні органи заарештували фармацевта, який продав через Інтернет понад 100 посвідчень про вакцинацію. Тепер він може сісти у в’язницю на 120 років.

За строком давності

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, що стосується реституції майна, відібраного в роки Другої світової війни. На це негайно відреагував Ізраїль.

Почому фунт провини?

BBC має намір виплатити 1,5 млн фунтів стерлінгів, щоб зам’яти скандал, пов’язаний з інтерв’ю принцеси Діани в 1995 році. Виявилося, що журналіст обманом втерся в довіру до неї заради ексклюзиву.

Про усну заяву про злочин

Надходження інформації про кримінальне правопорушення фактично є передумовою для початку досудового розслідування. Ця інформація подається як в усній формі, так і письмово.

Станція порятунку

Коли людині стає погано з серцем, на його порятунок є лічені хвилини. Влада Барселони замислилася над проблемою, і знайшла спосіб, як зарадити в цій ситуації.

З прицілом на ремонт

Нерозбірні мобільні та інші пристрої вигідні хіба що виробникам. Споживачам доводиться викидати телефон через найменшу поломку. В ЄС вважають, що це неправильно.

Недопалок у піску

Куріння на пляжах — проблема, з якою борються багато європейських курорів. Так, у Ніцці хочуть вивчити поведінку курців, щоб зменшити кількість недопалків у піску.

Побачення із мурчиком

Після локдаунів чимало німецьких притулків для тварин повідомляють про те, що вони переповнені. Тому співробітники одного з них вдалися до неординарного способу пошуку нових господарів для вихованців.

Шедеври в цифрі

Чи не бажаєте повісити у себе в офісі оригінал «Народження Венери» або «Вакха»? Правда, не на полотні, а на плазмі, але з разюче високою роздільною здатністю.

Рибка без праці

Прийнято вважати, що заради ласощів тварини готові виконувати трюки, вирішувати головоломки і навіть ризикувати. Вчені з'ясували, що є вид, який, як і багато людей, віддають перевагу доступній їжі.

Честь мундиру зобов’язує

ВОЛОДИМИР БОГАТИР, керуючий партнер АО «Богатир та партнери»

Аби забезпечити відкритість діяльності судів, в Україні ще у 2006 році запровадили Єдиний державний реєстр судових рішень. Але схоже, що сьогодні існують негласні винятки із установленого порядку дос…

Прихована загроза

Те, що вбиває бур’яни, нерідко завдає не меншої шкоди й для здоров’я людини. Так, американська сімейна пара змогла довести, що виявлена у неї онкологія пов’язана з використанням гербіциду.

Про спадкування спільної власності

Після смерті одного із подружжя відкривається спадщина тільки на майно, яке належало спадкодавцю особисто, відповідно частка іншого із подружжя не входить до складу спадщини.

«Дебільний» строк

Між критикою і образою - дуже тонка грань. Особливо якщо йдеться про президента. Якби в Україні діяв закон, аналогічний польському, то під слідством перебувала б не одна сотня користувачів соцмереж.

Про оскарження запобіжного заходу

В апеляційному порядку можуть оскаржуватися як ухвали про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, так і про застосування іншого запобіжного заходу за результатами розгляду такого к…

Виправдане вбивство

Суд присяжних нерідко називають одним з необхідних елементів відновлення довіри до судової системи. Однак його рішення іноді можуть розходитися з традиційним уявленням про злочин і покарання.

Слово на букву «Н»

Компанія Tesla не спромоглася припинити грубість керівництва, яке називало робочого «словом на букву «Н». Афроамериканці кілька років скаржаться, що на заводах компанії закривають очі на расові образи…

Створено в Студії Дмитра Бабича