Закон і Бізнес

Випуск №35 (1489)

Час збирати каміння

Вікторія ЯКУША

Розлучення, поділ майна та визначення місця проживання дитини — найбільш емоційно складні справи не лише для сторін спору, але і для їх адвокатів. Чому клієнт не завжди висловлює свої істинні бажання …

«Колонізація» правосуддя

Сергій ЄДАМЕНКО, суддя Кіровського районного суду м.Дніпропетровська

На тлі заяв голови Національної ради реформ Михаїла Саакашвілі про чергову революційну судову реформу в Україні варто придивитися до ще однієї країни, яка нині переживає аналогічні перетворення, — Арг…

Відпустка в ізоляторі

Якщо у туриста, який прибув на відпочинок до Туреччини, виявлять коронавірус, він зможе спокійно продовжити відпустку. Для цього у кожному готелі передбачений спеціальний «карантинний фонд».

Образлива назва

У Франції на прилавках книжкових магазинів ’явився «новий» детектив Агати Крісті «Їх було десять». Це — нова назва одного з найбільш продаваних романів письменниці.

Тур за ґрати

У той час як український Мін’юст розпродає в’язниці заради землі, в Таїланді знайшли інший спосіб заробітку на ув’язнених. Познайомитися з побутом за ґратами запрошують туристів.

Піраміди повертаються!

З 1 вересня туристи зможуть знову відвідувати піраміди і музеї Єгипту. Наразі переміщення між відкритими для гостей провінціями було під забороною.

За нічну тверезість

Мерія Праги запропонувала ввести нову заборону на вживання спиртного. Обмеження торкнуться міських набережних Влтави, насамперед набережної Наплавки.

Нужда за склом

У двох парках Токіо встановили незвичні туалети. Навіть зайшовши в них можна насолоджуватися видом парку.

Статус «скво»

Більш ніж півмільйона відвідувачів щороку, олімпійське минуле, грандіозний розмах — усе це про гірськолижний курорт Скво-Веллі в США. Та невдовзі такі регалії передадуть комусь іншому.

«Чайові» для гостей

Влада Женеви вирішили виявити гостинність і допомогти туристам... грошима на «кишенькові витрати». Правда, на готівку розраховувати не варто.

Собаче життя

У Німеччині збираються прийняти закон, який встановить додаткові вимоги до утримання домашніх тварин. Зокрема, господарів зобов'яжуть вигулювати вихованців мінімум двічі в день.

Загублена заява

До вирішення заяви про його відвід суддя не може вчиняти будь-яких інших процесуальних дій, пов’язаних із подальшим рухом справи. Такий висновок зробив ВС в постанові №495/11830/18, текст якої друкує …

Натовпом по місту

Співробітники круїзної компанії, яка відновила подорожі Середземним морем, не пустили назад на борт туристів, які вийшли в порту погуляти містом.

Якщо машина не пере…

Тягар доказування відсутності істотного недоліку товару покладений саме на продавця. Такий висновок зробив ВС в постанові №751/7892/17, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Княжі землі

Влада Ліхтенштейну має намір отримати компенсацію за території, конфісковані у князівства Чехією після Другої світової війни. Відповідна скарга вже надійшла до Європейського суду з прав людини.

Годівниця для черв'яків

Навіть мегаполіс може жити «на природі», особливо якщо залучити його жителів до еко-проектів. Наприклад, в Амстердамі городяни підгодовують черв'яків, розводять бджіл і садять польові квіти.

Знову в школі

Після майже п’ятимісячної перерви відкрилися школи найбільшої німецької федеральної землі — Північного Рейну-Вестфалії. Втім, говорити про те, що почався нормальний навчальний рік, не доводиться.

Дим над водою

Марсель останнім із великих французьких міст заборонив палити на міських пляжах. Влада вирішила, що так відпочиваючим буде легше переносити спеку.

Накритися зеленню

Стадіон Камп Ноу в Барселоні отримає новий навколишній ландшафт. Тут з’явиться парк площею 26 га на місці обгородженого заасфальтованого майданчика.

Пішки за знаннями

З початку нового навчального року в Ірландії готуються запустити в школах ініціативу Active School Travel. Організатори закликають учнів добиратися до школи пішки або на велосипедах хоч би по середах.…

Економія на «сірниках»

Влада Азорських островів (Португалія) запустила інноваційну систему розподілу електроенергії. Нововведення в тому, що власники електромобілів зможуть заробляти на надлишках заряду акумуляторів.

Кримінальна культура

Верховний суд Росії визнав рух АУЄ екстремістською організацією. Причетність до нього тепер буде трактуватися як екстремізм і каратися відповідно до Кримінального кодексу РФ.

Конституційна справа

Володимир БОГАТИР, керуючий партнер Bogatyr & Partners

Діяльність Конституційного Суду завжди була предметом багаторічних дискусій, а його рішення піддаються постійній критиці політиками в силу відсутності правової культури.

Карантин — причина поважна

СЕРГІЙ КОВАЛЬОВ, старший партнер АО «Могильницький та партнери»

Законом від 30.03.2020 №540-IX прикінцеві положення процесуальних кодексів доповнено схожими положеннями про те, що практично усі визначені ними процесуальні строки продовжуються на строк дії карантин…

Чоловік із вимогами

Щоб отримати бажане рішення, громадянин вирішив розповісти суспільству, яка жахлива Феміда. Але в суді не зрозуміли такого наміру й замість того, щоб піти назустріч, поскаржилися на втручання.