Закон і Бізнес

Випуск №47-48 (1345-1346)

Острів не бажаєте?

Курортний острів у Карибському морі площею близько 5,2 га під назвою Bloody Bay («Кривавий берег») виставлено на продаж.

«Слухаю й скоряюся»

У Китаї закрили приватний інститут, який навчав жінок бути слухняними і беззаперечно підкорятися чоловікам. На думку місцевої влади, вуз порушував соціалістичні принципи освіти.

Капелюха зніми!

Свідки, які виступають у суді, мають право носити релігійні головні убори. Європейський суд з прав людини визнав, що відмова зняти такий убір не повинна розцінюватися як неповага до суду.

Вулиці — дітям!

Якщо у нас вулиці перекривають за рішенням влади — на вихідні або для проведення демонстрацій і мітингів, то на Туманному Альбіоні це можуть зробити й самі жителі.

Безпека людей в судах

НАТАЛІЯ БОГАЦЬКА, голова Асоціації суддів господарських судів України, голова Одеського апеляційного господарського суду

Проблема відсутності охорони судових установ вже близько двох років є однією з актуальніших з моменту ліквідації спеціалізованих підрозділів органів МВС «Грифон». Відвідувачі, учасники проваджень, суд…

1 Коментарів

#MeToo,

МАРІАННА ЧУНДАК, адвокат, член комітету законотворчих ініціатив Національної асоціації адвокатів України, член Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України

Законодавство України не гарантує захисту від сексуальних домагань. Забезпечити такий захист можна шляхом доповнення Кримінального кодексу новою статтею.

1 Коментарів

Переважила постанова

ЮРІЙ ІВАНОВ

Вища рада правосуддя не стала на захист судді із Дніпропетровщини, на якого тиснув відповідач, прийнявши до уваги постанову місцевого суду, який не визнав втручання у судочинство.

Альтернативна реальність

ВІЛЕН ВЕРЕМКО, ЛЕВ СЕМИШОЦЬКИЙ

Зміни до КПК передбачають нові строки досудового розслідування в кримінальних провадженнях. Однак вони різняться в проголосованій та опублікованій редакціях закону. Чому так сталося і що можна вдіяти?

Нахабне втручання

23 листопада в реєстрі Вищої ради правосуддя розміщено повідомлення від Володимира Найфлейша з господарського суду Одеської області. У ньому суддя розповідає про тиск з боку невідомих осіб.

Заходь і бійся!

ЮРІЙ ІВАНОВ

Фактично відсутня охорона у суді та зламаний металошукач, як наслідок вибух просто під час судового засідання, у якому двоє людей загинуло та 11 постраждало. Чому так сталося і наскільки безпечно сьог…