Закон і Бізнес

Випуск №47 (982)

Суддівські кадри, №47 (982)

Випробовування чварами

Вища кваліфікаційна комісія суддів продовжує працювати в посиленому режимі. Вже стало традицією, що засідання проводяться принаймні 2 рази на тиждень.

Суддівські кадри, №47 (982)

Вакансія для мантії

Відповідно до новацій Вища рада юстиції має стати суддівською, тобто більшість її членів мають бути представниками третьої гілки влади. Утім, міжнародні експерти та вітчизняні правники прогнозували, щ…

Влада і закон, №47 (982)

Пам’ятай, а то програєш!

Шість років тому стояла морозна і сніжна погода — не рівня нинішньої осені. По майдану Незалежності, сам бачив, учора йшла заповзятлива дівчинка майже в літньому вбранні.

Влада і закон, №47 (982)

Податковий опір

Якщо російський бунт, за визначенням Олександра Пушкіна, «безглуздий і нещадний», то традиція українських майданів вирізняється більшою ціле¬спрямованістю.

Влада і закон, №47 (982)

«Правду, тільки правду, і нічого, крім правди»

Схоже, часи рожевих фарб, якими завжди малювали чиновники майбутнє країни, кануть у Лету.

Держава і суспільство, №47 (982)

Бумеранг невиконання судових рішень

Cудовий контроль за публічною адміністрацією є невід’ємним елементом правової держави.

Держава і суспільство, №47 (982)

Форма на результат не впливає

Політреформа 2004 року стала викликом суспільству і владі, відкритою демонстрацією світовому співтовариству, що Україна розвивається і шукає нову сучасну європейську модель обслуговування владою інтер…

1 Коментарів
Суддівські проблеми, №47 (982)

Зелене світло демобілізації

Члени Вищої кваліфікаційної ко¬місії вирішили не за¬тримувати колишніх представників війсь¬кових судів і, ознайо¬мившись з показниками їхньої роботи, дали необхідні рекомендації.

Суддівські проблеми, №47 (982)

Розмір незалежності

Вітчизняні судді постійно скаржаться на невиконання найважливішої гарантії самостійності та незалежності судової влади — належного фінансування — та відсутність нормальних умов для здійснення правосуд…

Судова влада, №47 (982)

Режим трудового дозвілля

Усе нове — це добре забуте старе. Очевидно, саме цим принципом послуговувалися народні обранці, вирішивши розвантажити Верховний Суд та передати його справи на розгляд апеляційним судам.

Злочин і покарання, №47 (982)

Новий порядок

Генпрокуророві Віктору Пшонці дісталося в спадок від попередника багато нерозкритих резонансних справ. До того ж новому керівникові ГПУ доведеться розбиратися з непростою криміногенною ситуацією.

Злочин і покарання, №47 (982)

Незаслужений відпочинок.

В Одеській області СБУ викрила факт розкрадання державних коштів посадовими особами управління Пен¬сійного фонду одного з районів м.Одеси шляхом зловживання службовим становищем під час призначення та…

Злочин і покарання, №47 (982)

Вартість цінового контролю

Служба безпеки викрила і припинила корупційний механізм отримання хабарів, який діяв у Державній інспекції по контролю за цінами Міністерства економіки.

Суддівські проблеми, №47 (982)

Страйк за злотий

Проблема недофінансування судових та правоохоронних органів є злободенною не лише в Україні. Так, минулого тижня польські прокурори і судді протестували проти скорочення видатків своїх відомств.

Банки і клієнти, №47 (982)

Дорогі думки

Міжнародний валютний фонд оголосив про узгодження питання про перший перегляд програми співпраці з Україною в рамках угоди стенд-бай, за  якою Київ планує отри¬мати дру¬гий транш кредиту на суму …

Банки і клієнти, №47 (982)

Заспокійливий Сеул

Очільники країн «великої двадцятки» прийняли на зустрічі в Сеулі підсумкову декларацію саміту, де заявили про неприпустимість конкурентної девальвації валют.

Банки і клієнти, №47 (982)

Майже як раніше

Валовий внут¬рішній продукт нашої країни за січень —жовтень 2010 року зріс порівняно з аналогічним періодом 2009-го на 4,6%, повідомив Прем’єр-міністр Микола Азарова.

Світ права, №47 (982)

У меншості, та без образи

Нижня палата парламенту Румунії через недисциплінованість депутатів вирішила затвер¬джувати законопроекти меншістю голосів.

Світ права, №47 (982)

Приборкання працею

Уряд Білорусі ви¬рішив виявити економічно пасивних громадян. Проект «Повний портрет трудових ресурсів країни» санкціоновано спеціальною постановою Ради мініст¬рів.

Світ права, №47 (982)

Одна сім’я – один собака

Власті Шанхаю підготували законопроект, згідно з яким сім’ям заборонять тримати вдома більш ніж одну собаку. Якщо закон приймуть, він вступить у силу наступного року.

Судова влада, №47 (982)

В умовах обмеженого простору

Після тривалої перерви представники Верховного Суду зібралися на засідання Пленуму, аби влаштувати закону «Про судоустрій і статус суддів» конституційну пробу.

Судова влада, №47 (982)

Правила управління

Держава повинна поставити собі за мету створити незалежний правовий захист для громадян від можливих пра¬вопорушень з боку органів та посадовців, наголосив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Право сусіда, №47 (982)

Грань правової поступливості

Позиція міжнаціональних інститутів нерідко йде врозріз із національними нормами. Для того щоб зберегти конструктивний діалог з Європейським судом з прав людини, але при цьому не допустити підточування…

Право сусіда, №47 (982)

Безпека на рахунку

Російські депутати-«єдинороси» хочуть з метою боротьби з тероризмом поставити під конт¬роль усі банківські операції з готівкою, сума якої перевищує 600 тис. руб., за винятком операцій між кредитними о…

Право сусіда, №47 (982)

«Вільна» динаміка

У Росії засудженим стали призначати менш суворі покарання, і це гарна тенденція. За інформацією голови Верховного суду РФ В’ячеслава Лебедєва, рішення судів не мають обвинувального ухилу.

Законотворчість, №47 (982)

Кодекс батога і пряника

Останнім часом досить популярною темою є ухвалення Податкового кодексу. Проте лише деякі намагаються розібратися в його нормах, переважно для того, щоб захистити свої інтереси.

Законотворчість, №47 (982)

Рейдерське поле

Міжнародний банк реконструкції та розвитку надав Україні позику в розмірі $195 млн на реалізацію проекту видання держактів на землю і розвиток системи кадастру у 2004—2012 рр.

Законотворчість, №47 (982)

Орден без заслуг

У Верховній Раді переконані, що на сьогодні  система державних нагород у нашій державі досить незбалансована.

Україна і світ, №47 (982)

Презент від «прапороносця демократії»

У боротьбі за репутацію на міжнародній арені в пригоді стають не всі методи. Але Київ, мабуть, не засвоїв цього уроку.

Україна і світ, №47 (982)

Закулісні маневри

Останнім часом в українських і міжнародних ЗМІ пожвавішала дискусія про можливі ва¬ріанти розв’язання придністровського конфлікту.

Україна і світ, №47 (982)

Гордість за націю

В Україні, за даними опитувань, уважають себе патріотами передусім жителі центру, півночі й заходу. У Росії — москвичі й петербуржці.

Злочини ХХ сторіччя, №47 (982)

Привілейоване постачання

У 1945 році завершився розгляд у справі про роздавання мінським чиновникам товарів, призначених для постраждалого населення. Проте, як з’ясував оглядач «Власти» Євген ЖИРНОВ, білоруське керівництво і …

Злочин і покарання, №47 (982)

По вердикт — до кишені

Службою безпеки спільно з Генеральною прокуратурою припинено проти¬правну діяльність судді одного з районних судів м.Харкова.

Суддівські проблеми, №47 (982)

Навчання починається з питання

Поглиблення професійних знань судді — одна з умов здійснення правосуддя на належному рівні.

Банки і клієнти, №47 (982)

Попалися, леприкони!

Більшість міжнародних інвесторів, кот¬рих опитало агент¬ство Bloomberg, уважають, що Ірландія оголосить про дефолт. 51% респондентів сказали, що вважають його ймовірним, тоді як не вірять у можливість…

Світ права, №47 (982)

Виїзна допомога

Уряд Великої Британії, котрий прагне розвантажити пе¬реповнені тюрми, втричі збільшив роз¬мір фінансування для арештантів, готових повернутися на батьківщину після виходу на волю.

Право сусіда, №47 (982)

За пам’ятник і посадити можуть

Депутати Мос¬міськдуми ухвалили законодавчу ініціативу, котра посилює покарання за порушення у сфері охорони об’єктів культурної спадщини.

Законотворчість, №47 (982)

Право на помилку та її корекцію

За участі Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» відбулося останнє засідання Комітету ВР з питань податкової та митної політики перед прийняттям Податкового кодексу.

Україна і світ, №47 (982)

Територія розбрату

Кишинів вимагає пояснень від Києва у зв’язку з тим, що 15 листопада 2010 року на українсько-молдовському державному кордоні було демонтовано прикордонні знаки, розташовані поблизу молдовського села Па…

Злочин і покарання, №47 (982)

Після тортур купюрами махають

Уряд Великої Британії має намір виплатити грошові компенсації кільком колишнім арештантам в’язниці на базі Гуантанамо. Один з них, як повідомив телеканал ITV, у результаті може отримати понад 1 млн фу…

Злочин і покарання, №47 (982)

Розслідувати немає сенсу

Робота тимчасової слідчої комісії ВР щодо розслідування діяльності «Росукр¬енерго» і причетності до неї посадових осіб органів державної влади зайшла в глухий кут.

Банки і клієнти, №47 (982)

Повернення металу

Світова економіка найближчими роками може перейти до валютної системи, котра грунтуватиметься на золоті як мірі вартості, яка замінить долар та інші національні грошові одиниці. Таку сенсаційну заяву …

Світ права, №47 (982)

Статус назавжди

Федеральний суд ФРН заборонив автоматичне звільнення небезпечних злочинців після того, як вони відбудуть 10 ро¬ків превентивного ув’язнення.

Право сусіда, №47 (982)

Гуманне посилення

Депутати-«єдинороси» запропонували заборонити садити у в’язницю підприємців, які працюють без ліцензії.

Право сусіда, №47 (982)

Хабарі-переможці

Середній розмір «побутового» хабара в Росії, за даними експертів, сягає 5000 руб. (1250 грн.), коли ж ідеться про ділову сферу, це сотні тисяч доларів.

Україна і світ, №47 (982)

Відгомін кризи

Німецькі споживачі мають у розпорядженні більше фінансів, ніж у середньому інші європейці: ?18,9 тис. Україна, Молдова та Білорусь — найбід¬ніші. Такі результати нового ринкового дослідження від компа…

Злочин і покарання, №47 (982)

Помножена кара

У Тайвані до 19 ро¬ків ув’язнення за обвинуваченням у корупції засудили колишнього голову острівної адміністрації Чень Шуйбяня і його дружину У Шучжень, уже засуджених на 20 і 14 років відпо¬відно, по…

Злочин і покарання, №47 (982)

Поєдинок версій

Як розповів директор департаменту зв’язків з громадськістю МВС Дмитро Андрєєв, радник міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній після ток-шоу «Шустер live» вдарив у обличчя екс-міністра внутрішніх с…