Слідом за Урядом і парламентарі перейнялися створенням на теренах України віртуального клондайку для ІТ-компаній. Наразі навіть не відомо, які податки там запропонують, але парламентарі вже подбали про кримінальне переслідування.
Забезпечувати належні умови для розвитку цифрової економіки покликаний, зокрема, і проект «Про внесення змін до кримінального законодавства щодо особливого порядку здійснення розслідування кримінальних правопорушень» (№4305).
Фактично нардепи пропонують установити для «резидентів «Дія Сіті» своєрідний імунітет — від порушення кримінальних проваджень, проведення обшуків, вилучення майна, отримання доказів тощо.
Наприклад, погоджувати процесуальні дії щодо них буде прокурор щонайменше обласного рівня. Отримання електронних доказів — виключно шляхом зняття копії без вилучення обладнання та матеріальних носіїв. Хіба що власник такої інформації захистить ці дані, що унеможливить доступ до них.
Зрозуміло, що представники міжнародних ІТ-компаній багато чули про те, що може чекати їхній бізнес в Україні. Але досить дивно, коли автори проекту ще й визнають, що лише так можна «знизити ризики вчинення корупційних правопорушень посадовими особами слідчих органів та органів прокуратури».
Може, є сенс боротися зі свавіллям слідчих і прокурорів, а не вигадувати «особливі умови» для креативної індустрії? Чи не завадить поширити імунітет не тільки на іноземців (та ще й виключно тих, які зареєстровані за спеціальними правилами), а й на весь вітчизняний бізнес?
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!