Нотаріальна палата України просить відновити роботу АРМ «Державний реєстр речових прав: Реєстрація» (Desktop) на невизначений час з метою стабільної роботи органів нотаріату України в частині вчинення державної реєстрації речових прав юридичних та фізичних осіб.
Починаючи із 3 червня 2019 року Державне підприємство «НАІС» припинило підтримку Автоматизованого робочого місця (АРМ) «Державний реєстр речових прав: Реєстрація» (Desktop), передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу Нотаріальної палатиУкраїни.
Відповідне програмне забезпечення використовувалося нотаріусами для роботи у Державному реєстрі речових прав. Відтак, нотаріуси змушені використовувати для реєстрації речових прав АРМ «Державний реєстр речових прав: Реєстрація» (Unity Base).
НПУ неодноразово звертала увагу Міністерства юстиції України, що технічна недосконалість Unity Base постійно викликає проблеми в роботі практикуючих нотаріусів та інших державних реєстраторів, спричинені наступними факторами: незручність програмного інтерфейсу; перебої в роботі програмного забезпечення; повільність в прийнятті та обробці введеної інформації, створенні та збереженні сканованих копій; необхідність повторного входу в реєстр у зв’язку з коротким часовим проміжком для сесії; відсутність елементарних необхідних функцій копіювання, «підтягування» інформації; відсутність зручного та достовірного пошуку тощо.
Як зазначили у НПУ, використання Desktop знижувало ризики рейдерських проявів, оскільки зловмисникам перешкоджала процедура інсталяції програмного забезпечення.
Після відключення Desktop швидкість роботи нотаріусів уповільнилась в рази, що призводить до непередбачуваних наслідків та зниження якості вчинення нотаріальних дій.
У НПУ наголосили, що відповідальність за нестабільну та неналежну роботу Державного реєстру речових прав згідно із законодавством несе Мін’юст як держатель цього реєстру. На думку нотаріусів, такі дії з боку ДП «НАІС» та бездіяльність у цій ситуації Міністерства юстиції України суперечать чинному законодавству, оскільки в подальшому можуть призвести до порушення права власності.

Матеріали за темою
Необережність нотаріуса, який не виявив підробки, не звільняє його від відповідальності
в„–44 (1446), 09.11—15.11.2019
Аби не ходити до нотаріуса, правочини посвідчуватимуть онлайн — проект
в„–36 (1438), 14.09—20.09.2019
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!