Закон і Бізнес

Новини 20.06.2018

20.06.2018

17:33 GOLAW отримала високе визнання у міжнародній дослідницькій програмі Best Lawyers

Юристи GOLAW були визнані кращими відразу у 20 юридичних практиках та включені до IX видання TheBestLawyersinUkraine 2019.

16:59 Выбираем настенный кондиционер по цене: предложения от и до

Современное разнообразие, представляющее ассортимент устройств для кондиционирования на рынке бытовой техники может ввести в заблуждение покупателя.

16:19 Практику оскарження рішень КДКА та ВКДКА обговорять на круглому столі

29 червня Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури проведе круглий стіл за участю голів КДКА регіонів, членів ВКДКА та членів КДКА регіонів на тему: «Узагальнення дисциплінарної та кваліфікаційної практик кваліфікаційно-дисциплінарних комісій

15:41 Хто несе відповідальність за шкоду внаслідок ДТП на службовому авто, пояснив ВС

Не несе відповідальності за шкоду перед потерпілим особа, яка управляє джерелом підвищеної небезпеки у зв’язку з трудовими відносинами з володільцем цього джерела. Такий висновок зробив ВС в постанові № 205/5571/15-к, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

15:14 ВРП внесе подання про призначення 23 суддів-«пятирічок»

Під час засідання 20 червня Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення на посади до місцевих судів 23 суддів, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання.

14:47 КСУ перевірить законність збору зразків ДНК поліцією

21 червня Конституційний Суд України у формі усного провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України положень частини другої статті 26 Закону України

14:19 Уряд Великої Британії надаватиме технічну допомогу у створенні ІР-суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Університет Квін Мері в Лондоні підписали Меморандум про співпрацю щодо надання технічної допомоги у створенні Вищого суду з питань інтелектуальної власності за підтримки уряду Великої Британії та Посольства В

13:43 Судді ВСУ вказали на відсутність підстав для їх переведення

Судді Верховного Суду України звернулися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з проханням утриматися від розгляду питання про переведення їх до інших судів.

13:06 Життя водіїв рятуватимуть підвищенням штрафів за ремінь безпеки

Кажуть, що тільки на пострадянському просторі ремні безпеки пристьобують, аби не платити штраф. Цю думку, схоже, поділяють і народні обранці, адже пропонують боротися з травматизмом на дорогах саме за рахунок самих водіїв.

12:21 Помилкова відмова секретаріату ВС обійшлася Молдові у 1500 євро

Відмова Верховного суду переглянути рішення попередньої інстанції, що набрало законної сили, порушує право на справедливий суд. Про це нагадав Європейський суд з прав людини.

11:47 Слово на лезі відповідальності

Кожен журналіст чи політик прагне першим висвітлити інформацію, що смакувала б особі, яка її слухає чи читає. При цьому мало хто задумується про юридичні наслідки, законність і моральність своїх дій.

11:19 НААУ проведе для адвокатів тренінг у сфері прав людини

30 червня у м. Львів НААУ спільно із Радою Європи проведе тренінг за провідним освітнім курсом Європейської програми навчання представників юридичних професій у сфері прав людини HELP «Вступ до Конвенції про захист прав людини і основоположних с

10:39 Держустанови можуть отримати монополію на експертизи — проект

10:00 Засідання ВРП 20 червня 2018 року

Під час засідання 20 червня Вища рада правосуддя розгляне матеріали щодо призначення суддів-«п’ятирічок».

09:54 Керівник банківської та фінансової практики ЮФ Evris Сергій Паперник:

Популярність кредитів за кордоном зумовлена низькими процентними ставками. На жаль, вітчизняні банки не можуть пропонувати таку вартість своїх послуг через нормативне регулювання та більш високі ризики кредитування.

09:15 Суддя став жертвою дифамації від сторони у справі про захист репутації

Найкращий захист — напад. Це правило вирішила перевірити одна зі сторін у справі. Однак нападати стала не на опонента, а на суддю, що заборонено не тільки у футболі.

08:50 Конфлікт інтересів та етику у сфері правосуддя обговорять у Львові

Рада суддів України за сприяння канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи 20 червня проводить круглий стіл: «Конфлікт інтересів та етика у сфері правосуддя» для суддів Львівської області.

19.06.2018

17:16 Топ-3 серед наукових робіт з оподаткування за версією TaxLink та АПР

Представники TaxLink та Асоціації податкових радників 15 червня 2018 року провели нагородження переможців конкурсу наукових робіт. Конкурс був націлений на пошук нових ідей, поглядів, пропозиції в сфері оподаткування.

16:42 ВС пояснив, як визначається місце проживання дитини після розлучення батьків

У разі спору передусім повинні бути визначені інтереси дитини й тільки потім — права батьків. Такий висновок зробив ВС в постанові №756/2109/16-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

16:14 Верховний Суд працює в умовах великого навантаження

Судді та апарат Верховного Суду працюють в умовах шаленого навантаження. Касаційний цивільний суд Верховного Суду вже розглянув більшість справ, що були передані до ВС взимку цього року.

15:42 34 суддів-«п'ятирічок» отримали безстрокове призначення

Під час засідання 19 червня Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення на посади до місцевих судів 34 суддів, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання.

15:07 Суб’єкти правопорушень

Перші роки апробації практикою закону «Про запобігання корупції» породили суперечності щодо поширення його положень на певні категорії осіб.

14:41 Універсальний лікарняний

Якщо арбітражний керуючий припускається порушень, на нього очікуватиме дисциплінарна відповідальність. Однак уникнути її можна, оскарживши рішення ДКАК у суді.

14:12 Показання свідків у господарському процесі не є універсальним доказом

Закон не обмежує процесуальні сторони в можливості вдаватися до інституту свідків у господарському процесі. Але не слід показаннями свідків підміняти докази, що необхідні в конкретному випадку.

13:34 За руйнацію пам’яток хочуть підвищити штрафи

Верховна Рада планує посилити відповідальність в тому числі й кримінальну за завдання шкоди пам’яткам. Відповідний законопроект парламентарії підтримали у першому читанні.

12:58 Юридичне масштабування індивідуальних податкових консультацій

Внаслідок внесення змін до Податкового кодексу України та неоднозначності окремих норм податкового законодавства, підприємство-виробник звернулось до регіонального органу фіскальної служби про надання письмової консультації з питань практичного застосува

12:37 ВККС рекомендувала призначити на посади 61 суддю

Рекомендації отримали судді, повноваження яких закінчилися минулого року після п'ятирічного строку роботи.

11:58 Primus inter pares

Щоб покращити функціонування судів та запровадити прогресивні стандарти, необхідно залучити експертів. Тому питання такого масштабу вирішували перші особи ВC і представники органів суддівського врядування.

11:20 Немовлят у пологовому реєструватимуть онлайн

Міністерство юстиції запустило пілотний проект із забезпечення реєстраторів у пологових сучасними планшетами. Оформити свідоцтво про народження дитини можна буде не виходячи з палати.

10:39 Що робити якщо потрібні гроші, а кредитна історія погана?

Кожен стикався з ситуацією, коли навіть порядні люди не можуть вчасно внести платіж по кредиту. Це може бути пов'язано з різними причинами, але результат виходить один і той же – кредитна історія зіпсована.

10:32 Законопроект про створення ВАКС направлений до ВР

Після схвалення Вищою радою правосуддя законопроекту «Про утворення Вищого антикорупційного суду» Президент Петро Порошенко вніс проект закону до Верховної Ради.

10:00 Засідання ВРП 19 червня 2018 року

Під час засідання 19 червня Вища рада правосуддя розгляне матеріали щодо призначення суддів-«п’ятирічок».

09:37 Кроки до оновлення

Судова реформа може завершитись у наступному році. Та, щоб вона була успішною, необхідно впровадити єдину правничу професію та забезпечити незалежність володарів мантій.

09:15 Суддю ВС занепокоїло депутатське звернення

Новий Верховний Суд не оминула увага народних депутатів. У сесійній залі всі ратують за незалежність судової системи, але, за традицією, вважають, що в певних випадках допустимо нагадати законникам про себе.

08:50 Ефективність нових процесуальних механізмів обговорять в Києві

Асоціація правників України сьогодні, 19 червня, проводить захід, присвячений обговоренню актуальних питань імплементації новел цивільного і господарського процесуального законодавства.

18.06.2018

17:44 Мін'юст хоче спростити вивезення дітей за кордон

У Мін'юсті хочуть дозволити батькам вивозити дітей за кордон без нотаріальної згоди.

17:14 Рада суддів обрала заступника голови та секретаря

Рада суддів України обрала заступника голови РСУ, переобрала секретаря та оновила персональний склад Комітету з питань забезпечення незалежності суддів.

16:30 Слідчий вилучив документи з нерозглянутої справи

Відомо: немає людини — немає проблем. У судовому процесі діє інше правило: немає оригіналів документів — немає руху в справі, особливо якщо вони необхідні для проведення почеркознавчої експертизи.

15:51 Кодекс етики суддів та Правила поведінки працівників судів оновлять

Рада суддів України створила робочі групи для оновлення положень Кодексу суддівської етики та підготовки коментаря до Кодексу суддівської етики, а також для оновлення Правил поведінки працівника апарату суду.

15:13 Поспішиш — КС насмішиш

Коли закони доробляються в останню мить, невідворотно до них закрадаються прогалини та неузгодженості. Якщо ж ідеться про епохальні акти, то недоліки законотворчості можуть перекреслити всі благі наміри.