Закон і Бізнес

Новини 24.01.2017

24.01.2017

12:43 Під час підготовчого провадження «автоматичне» продовження запобіжного заходу не застосовується, — ВССУ

Не допускається тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого без судового рішення, що виключає, зокрема, можливість «автоматичного» продовження застосування такого запобіжного заходу.

12:06 Злиття підрозділів не є реорганізацією юрособи - суд

Злиття двох відділів апарату райдержадміністрації не є ліквідацією або реорганізацією, а свідчить лише про зміну її внутрішньої структури та не може бути підставою для звільнення працівника за частиною 1 статті 40 КЗпП.

11:30 Взялися за старе

Останнім часом поширеною стала практика проведення податкових перевірок у межах кримінального провадження. Інколи в одній справі призначалося до тисячі перевірок. Правники наголошують: це суперечить КПК.

10:56 За самовільну реставрацію пам'яток архітектури пропонують штрафувати

Народні обранці готуються посилити відповідальність за неналежне поводження із пам’ятниками архітектури. В тому числі за непогоджену реставрацію.

10:22 Тернопільську журналістку покарано за неповагу до суду

Скандально відома тернопільська журналістка Аліна Пасько була оштрафована Апеляційним судом Тернопільської області на 1 700 гривень за неповагу до суду. Вона затягувала розгляд справи, перешкоджаючи участі прокурора агресивною поведінкою.

09:53 Суддів та адвокатів перевірять на знання державної мови, — законопроект

Народні депутати вирішили обмежити застосування російської мови у органах влади, державних підприємствах, телебаченні, рекламі та ЗМІ. А майже кожний громадянин буде змушений доводити свій рівень володіння державною мовою спеціальній комісії.

09:16 Застереження від упередження

Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів будуть «відсторонені» від оцінки кількох випробувань , які проводитимуться для претендентів на посади у Верховному Суді.

09:00 Сьогодні ВРП збереться, щоб затвердити регламент

24 січня Вища рада правосуддя проведе засідання, на якому планує затвердити регламент своєї діяльності та Порядок відрядження судді. Крім того, заплановано розгляд заяв про звільнення за власним бажанням і у відставку 35 суддів.

23.01.2017

17:55 ДФС назвала ТОП-50 платників податків з юридичних послуг

Державна фіскальна служба оприлюднила список з 50 найбільших платників податків, що здійснюють діяльність у сфері права. До списку увійшли як приватні, так і державні установи.

17:09 Їзда напідпитку обійшлася водіям Івано-Франківської області у 10 млн

За минулий рік місцевими судами Івано-Франківської області розглянуто справ щодо керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння щодо 1969 осіб. Загальна сума штрафів сягнула понад 10 млн гривень.

16:20 В РФ за продаж пристрою з прихованою камерою можна дістати реальний строк

За спробу продати брелок із вбудованою відеокамерою Басманний районний суд м.Москви позбавив байкера чотирьох місяців волі. Стільки ж часу той чекав вироку в СІЗО.

15:52 Отримання 70% дозволів та ліцензій переведуть у електронну форму, — Мінекономрозвитку

Цього року в Україні отримання 70% ліцензій та дозвільних документів планують перевести у електронну форму.

15:08 Хотіли як краще…

Народні обранці втрутилися в закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Попри заклик до Президента представників адвокатури до накладення вето на закон, останній був підписаний главою держави та набув чинності.

14:34 Конкурс до ВС: НАБУ розпочало перевірку кандидатів

Національне антикорупційне бюро України вже надало Громадській раді доброчесності перші висновки за результатами аналітичної перевірки відомостей про кандидатів на посади суддів Верховного Суду.

14:04 ТОП-10 суддів, які найбільш вдало застосовують рішення ЄСПЛ

Сьогодні, 23 січня, Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з представниками ВССУ відзначили нагородами десять суддів, що найбільш вдало застосовують рішення Європейського суду з прав людини.

13:32 Приватизація службового житла: узагальнення судової практики оприлюднив ВСС

Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням чеків одержують громадяни, які на законних підставах проживають у них. Такий висновок зробив Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в узагальненні №

12:46 В ОАСК для розгляду 16 тисяч справ залишилося 12 суддів

Торік судді Окружного адміністративного суду міста Києва слухали по 30 справ на день. Цьогоріч навантаження ще збільшиться, оскільки на розгляді вже знаходиться понад 16000 справ, а суддів, що мають повноваження всього 12.

12:09 В Раді пропонують повернути скасовані стипендії

Народні депутати пропонують повернути ряд норм, скасованих Радою у грудні минулого року, які стосуються стипендій для окремих категорій студентів. На думку парламентарів, зменшення стипендій суперечить Конституції.

11:32 Хто до заголовної доріс?

Кажуть, від великого до смішного — один крок. Тоді, напевно, від малого до смішного немає і півкроку. Це сповна стосується й хибного вживання великих і малих літер. Особливо тими, хто мав би бути прикладом для інших.

10:57 Стали відомі подробиці вбивства адвоката в Києві

Київська поліція розглядає професійну діяльність як версію вбивства 46-річного адвоката, що сталося 21 січня у Дніпровському районі столиці. Як стверджують колеги адвоката, загиблого звали Рибальченко Валерій Олексійович.

10:14 Затверджено Порядок стажування в секретаріаті ВРЮ

Вища рада правосуддя затвердила Порядок стажування громадян з числа молоді в секретаріаті Вищої ради юстиції, який визначає загальні положення щодо організації та проходження стажування в секретаріаті ВРЮ.

09:48 Конкурс до ВС: Опубліковано остаточний перелік питань анонімного тестування

Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила повний перелік запитань для анонімного письмового тестування під час кваліфікаційного оцінювання кандидатів на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.

09:12 Зміни починаються зсередини

Однією з найпомітніших подій 2016 року в суддівській сфері стало створення Асоціації розвитку суддівського самоврядування України. Вона поставила перед собою амбітну мету — стати опорою суддівського самоврядування та об’єднати суддів-лідерів.

09:01 Сьогодні відзначать суддів, які найбільш вдало застосовують рішення ЄСПЛ

23 січня у Києві відзначать десять найкращих суддів України, що найбільш вдало застосовують рішення Європейського суду з прав людини за статтею 5 (право на свободу) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

22.01.2017

17:11 У Марокко заборонили виробництво й продаж бурок

Торговельним мережам у Марокко заборонили продаж бурок і повідомили про необхідність знищити наявні запаси.

14:38 У Південній Кореї стюардесам дозволили використовувати шокери проти пасажирів

Південнокорейська авіакомпанія Korean Air дозволила своїм бортпровідникам використовувати електрошокери для втихомирення буйних пасажирів.

11:24 У Лондоні можна заплатити за обід фізичними вправами

Мережа фітнес-клубів відкрила в Лондоні кафе, в якому можна розплатитися за страви виконанням фізичних вправ. Звісно, це слід зробити до, а не після їжі.

21.01.2017

17:20 В Італії мусульман вчитимуть основам конституції

Італійська влада планує провести для імамів та інших некатолицьких духовних осіб низку навчальних курсів з ознайомлення з основами конституції країни. Уряд сподівається таким чином уникнути радикалізації вірян.

15:04 У Барселоні перестали штрафувати повій

У Барселоні перестали штрафувати вуличних повій. Штрафні санкції не дають позитивного ефекту, а їх відміна ніяк не впливає на кількість жриць кохання.

12:54 Школярок-мусульманок зобов’язали плавати в басейнах з хлопчиками

Європейський суд з прав людини постановив, що рішення влади Швейцарії відправляти дівчаток-мусульманок на уроки плавання разом з хлопчиками не порушує релігійних прав.

10:45 В Амстердамі можна буде давати милостиню платіжною карткою

Голландське рекламне агентство розробило куртки для бездомних з вбудованими платіжними терміналами. Вони дозволять жителям Амстердама подавати милостиню з банківських карток.

20.01.2017

18:08 Eterna Law стягнула для італійської компанії дебіторську заборгованість

Юридична фірма Eterna Law представила інтереси італійського виробника полівінілхлоридних матеріалів TPV Compound s.r.l. Спір полягав у стягненні з української компанії невиплачених коштів за товари.

17:32 Мінімальна допомога по безробіттю збільшиться вдвічі

В Україні мінімальна місячна допомога з безробіття з 1 квітня 2017 року становитиме 1280 гривень замість 544.

17:09 ВСС оприлюднив роз'яснення щодо участі присяжних у кримінальних провадженнях

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних i кримінальних справ оприлюднив рекомендаційні роз'яснення «Про деякі питання здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції судом присяжних».

16:33 Бельгійські депутати не захотіли відмовлятися від безкоштовного алкоголю

Парламентарі Бельгії відхилили рекомендацію незалежного Комітету по боротьбі з корупцією про заборону розповсюдження безкоштовного пива і вина для депутатів.

15:51 Україна має виплатити 90 тис. євро суддям за неправомірне звільнення, — ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини визнав звільнення 18 українських суддів таким, що порушує Конвенцію про захист прав людини і основних свобод та присудив виплату їм компенсації у розмірі 89 600 євро.

15:09 Конкурс до ВС: ВККС перенесла кваліфоцінювання кандидатів

Вища кваліфікаційна комісія суддів перенесла дати кваліфікаційного оцінювання кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Вони складатимуть анонімне письмове тестування 16 лютого, виконуватимуть практичне завдання – 21 лютого.

14:16 Особи, яким надавалося службове житло у радгоспах, можуть його приватизувати, — ВСС

Оскільки статус службового житла для будинків радгоспів скасовано постановою Кабміну, то особи, яким раніше надавалося службове житло у таких будинках, можуть його приватизувати.

13:34 Закон і Бізнес N 3 (1301). Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 3 (1301). 21 - 27 січня 2017 року.

12:44 Оголошено переможців конкурсу на вакантні посади у ДСАУ

Державна судова адміністрація України оприлюднила результати конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б» і «В» у ДСА та її територіальних управліннях.