Закон і Бізнес

Новини 19.10.2018

19.10.2018

16:37 Стало відомо, коли кандидати у ВАКС і ВС пройдуть оцінювання

Вища кваліфікаційна комісія суддів України проведе кваліфікаційне оцінювання та іспит у межах конкурсів до Верховного Суду і до Вищого антикорупційного суду у листопаді та грудні поточного року.

16:18 Проблему правового регулювання акцизного податку обговорять на форумі

Асоціація податкових радників спільно з Міжнародною фіскальною асоціацією, платформою Taxlink, Асоціацією адміністративних суддів, Радою адвокатів міста Києва та КНУ ім. Т.Шевченка 26 жовтня проведуть III Форум з непрямого оподаткування.

15:39 Покарання поза законом

У 1971 р світову спільноту шокував Стенфордський тюремний експеримент. У 2004-му світ почув про порушення у тюрмі Абу-Грейб. Через кілька років стало відомо про знущання над затриманими в тюрмі Гуантанамо. Здавалося б, до чого тут Україна?

15:02 ВР схвалила статтю КК, за якою неможливо покарати

Парламент прийняв ще один закон, який самі ж нардепи назвали «мертвим». Бо жоден суд не здатний його застосувати, для того, аби покарати за незаконний перетин державного кордону.

14:30 В СІЗО запрацюють пункти безоплатної правової допомоги

Для засуджених осіб працюватимуть дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги у приміщеннях установ виконання покарань.

13:55 Голова підкомітету із захисту прав людини ААУ О.Льошенко:

У справах люстрованих суддів, що перебувають на розгляді у ЄСПЛ, допущено набагато більше порушень, ніж у гучних прецедентах Волкова і Кулікова. Депутати на всю країну ображали суддів, звинувачували у злочинах, а потім по 15 разів голосували за звільнення

13:38 Затверджено тестові запитання для конкурсу до ВАКС

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України затверджено тестові запитання для проведення іспиту в межах кваліфоцінювання суддів і кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

13:01 За новим кодексом

Аби розвантажити суди, законодавець удосконалив наказне провадження в цивільному процесі. Проте скористатися перевагами можуть лише сторони, які встановили місце перебування боржника.

12:24 Лига Наций — первые результаты нового турнира. Что посмотреть из футбола онлайн на этих выходных

Новый европейский турнир сборных — Лига Наций началась совсем недавно. Формат проведения подразумевает, что команды будут получать повышения или понижения по лигах в зависимости от результатов, и уже известны первые итоги.

12:21 Закон і Бізнес N 42/2018. Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 42. 20-26 жовтня 2018 року.

11:42 ВС пояснив як з’ясувати, чи існує загроза неплатоспроможності

Установлення наявності в боржника майна, його складу й обсягу дозволить з’ясувати, чи існує загроза неплатоспроможності. Такий висновок зробив ВС в постанові №910/22788/15, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

11:03 Конкурс до ВС: затверджено тестові запитання

Комісією затверджено тестові запитання для проведення іспиту в межах кваліфікаційного оцінювання суддів та кандидатів на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.

10:33 Правники візьмуться за безпеку всіх учасників судових процесів

Рада суддів України, Рада прокурорів України та Рада адвокатів України 26 жовтня проведуть чергове спільне засідання.

09:53 Спрощення, приречене на провал

В ефективній роботі банківської системи ключову роль відіграє повернення кредитів. Держава за допомогою правового регулювання намагається збільшити відсоток повернених боргів. Але поки альтернативні процедури не знаходять широкого застосування.

09:15 Від імені банку розсилають листи з погрозами суддям

Законникам, які розглядають господарські спори, обіцяють кримінальні провадження за негативні для однієї зі сторін рішення. Хоч остання стверджує, що в розгляд справ не втручається.

08:49 В КГС ВС обговорять особливості розгляду справ про банкрутство

Сьогодні, 19 жовтня, у Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду відбудеться розширена нарада за участю керівництва ВС, суддів КГС ВС, апеляційних та місцевих господарських судів «Проблемні питання, що виникають при розгляді справ про банкр

18.10.2018

17:03 Адвокати Barristers домоглися звільнення з-під арешту британського громадянина

Адвокати Barristers домоглися звільнення з-під арешту британського громадянина.

16:29 Згода з першим продажем

Cьогодні існує прогалина в законодавстві щодо визначення поняття вичерпання прав на торговельну марку. Відповідні положення по-різному регулюються в Україні та сусідніх державах. Який же підхід має бути в нас?

16:04 Радник Ader Haber розповів про гарантії діяльності виконавців

Радник Ader Haber Олексій Соломко виступив на міжнародній конференції з реформи виконавчого провадження в контексті змін системи правосуддя.

15:52 Медиків простимулюють звільнятися з державних лікарень

Для того, аби відкрити приватну медичну практику потрібні чималі кошти. Тому слід допомогти лікарям полишити державні заклади охорони здоров’я і стати самозайнятими особами.

15:21 ВСУ просить ОАСК скасувати його ліквідацію

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від Верховного Суду України до державного реєстратора щодо перебування ВСУ у процесі припинення.

15:13 Наявність скарг не заважає судді отримати посаду

Напередодні призначення законника на посаду, адвокат, який представляє інтереси банку, благав захистити суспільство від судді. Однак члени Ради вирішили не мішати грішне з праведним. Окремо призначити на посаду і окремо розглянути скарги.

14:34 Порятунок від помилок

Людина через помилку суду отримала найвищу міру покарання. Як її виправити, випустити на волю хороших, залишити за ґратами поганих і відрізнити одних від інших? Один з варіантів рішення уже тривалий час перебуває на розгляді в парламенті.

13:56 ВС: Застосування примусових медичних заходів не позбавляє права на апеляційне оскарження

Особа, щодо якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів медичного характеру, не позбавлена права на апеляцію. Такий висновок зробив ВС в постанові №308/1397/13-к, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

13:16 Росіян саджатимуть до в'язниці за незаконний перетин українського кордону

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону». Тепер росіянам за незаконний перетин кордону світить ув'язнення до 5 років.

12:37 Більше 10000 скарг на суддів були безпідставні — член ВРП

Основною метою і завданням інституту дисциплінарної відповідальності є відновлення довіри до судової влади. На цьому наголосив член Вищої ради правосуддя Андрій Бойко.

12:02 «Я не я і сторінка не моя»

Правила адвокатської етики не передбачають права на вільне висловлення думок.

11:23 Парламентарі затвердили стандарти банкрутства

Протягом останніх років частина підприємств, що зазнають процедур банкрутства зростає в геометричній прогресії. Тож, парламентарі вирішили заново врегулювати ці процеси наблизивши їх, зокрема до стандартів ЄС.

10:44 Стало відомо, коли пройде перший етап конкурсу до вищої прокуратури

1 листопада 2018 року відбудеться перший етап конкурсу щодо переведення на вакантні посади до органів прокуратур вищого рівня – тестування на знання законодавчої бази.

10:00 Засідання ВРП 18 жовтня 2018 року

ВРП визначиться із внесенням подання Президентові про призначення одного судді, а також заслухає скарги двох суддів на рішення дисциплінарних палат ВРП. Крім того, Рада має відреагувати на повідомлення, що надійшло від 10 суддів Апеляційного суду Одеської

09:37 Фатальні «архітектори»

Чи впливає фейсбуківське правосуддя на проходження кваліфікаційного оцінювання? Чи може думка соціуму погіршити результати співбесіди? Фахівці так і не визначились із цим питанням, а тим часом кар’єра судді висить на волосині.

09:15 Дитину не можна позбавити допомоги, якщо батьки невчасно звернулися по її призначення

Неможливість своєчасного звернення одним з батьків до органу, який призначає допомогу при народженні дитини, призводить до порушення інтересів останньої. Тому органи соціального захисту не вправі відмовити в її призначенні лише з підстав пропуску річного

08:50 У Києві відкриється XVII форум фінансових директорів України

Форум пройде 18-19 жовтня в Києві. Як забезпечити прибуткове зростання, захистити вартість та підтримати трансформацію бізнесу — головний вектор обговорення цього року.

17.10.2018

17:08 В Грузії для адвокатів пройде семінар про судову медіацію

4-7 листопада Комітет з питань медіації при Національній асоціації адвокатів України спільно з Асоціацією судових медіаторів Грузії та Асоціацією адвокатів Грузії проведе семінар «Судова медіація та роль адвоката в розвитку медіації в Грузії та України».

16:50 Чи дозволять знищувати ліси заради розміщення посольств?

Під приводом надання додаткових гарантій збереження лісів як національного багатства народні депутати намагалися розширити перелік підстав, які дозволяють їх винищення.

16:39 Голова ВККСУ: цар судової системи

На початку жовтня Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив дані соціологічного дослідження «Ставлення і погляди населення до судової реформи». Згідно з ними 78,5% українців не довіряють судам, а довіряють тільки 12%.

16:15 Відкрито дисциплінарні справи на двох суддів

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя, проаналізувавши 23 скарги на дії суддів, вирішила відносно двох суддів відкрити справи.

15:37 Чи є сенс жити без ВСІВ?

Створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності стало одним із найсуттєвіших здобутків судової реформи. Водночас уже два роки не вщухають дискусії про те, чи потрібна така спеціалізована установа?

14:58 Адвокат опублікував відверті розмови з політиками

Олексій Шевчук, український адвокат, партнер АО Barristers, відомий також широкій громадськості як ведучий програми «Докаz» на телеканалі Zik, випускає друковану збірку кращих дискусій з українськими політиками, які відбулися в рамках його авторської прог

14:19 Ув’язнений мігрант

Подовжити строк арешту зловмисника за відсутності його захисника — це порушення права на захист чи спосіб подбати про підсудного? Законниці вдалося довести, що залишатися за ґратами для чоловіка було меншим злом.