Закон і Бізнес

Новини 24.10.2017

24.10.2017

10:01 Засідання ВРП 24 жовтня 2017 року (порядок денний, відео)

Під час засідання 24 жовтня Вища рада правосуддя розглядає матеріали про внесення подань про призначення суддів на посади та про відрядження.

09:09 Довів, що не «кукла»

Вища рада правосуддя підтримала клопотання Генеральної прокуратури, погодившись, що внесення застави не може слугувати підставою для продовження перебування на посаді. Проте до іншого порушника закону поставилася більш лояльно, ніж дисциплінарна палата.

23.10.2017

17:15 Судді і працівники судів позмагаються за Кубок Феміди

Рада суддів України та Державна судова адміністрація України під патронатом Вищої ради правосуддя, розпочали організацію турніру з міні-футболу серед суддів і працівників судових установ із розіграшу Кубка "Феміди".

16:40 У Молдові призначити міністра можна і всупереч думці президента

Повторна відмова президента затвердити висунутого прем’єром кандидата на посаду міністра — це порушення конституції. Для виконання цієї функції може бути призначений в.о. глави держави.

15:56 ВСУ вкзав на нюанс процедури оскарження рішення ВККС

Оскільки позивач оскаржив рішення ВККС, ВАС обґрунтовано зупинив провадження у справі. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №п/800/135/17.

15:01 Жовтогаряча картка

ЄСПЛ набридло розглядати скарги українців на невиконання рішень судів: його рекомендації просто ігноруються, а вал скарг наростає. Україні потрібно вживати системних заходів. Правники запропонували, з чого почати.

14:12 Столичних нотаріусів підключають до реестру тергромади

Нотаріальна палата України розпочинає збір заявок нотаріусів на підключення до Реєстру територіальної громади міста Києва.

13:30 Росія виходить з системи ЄСПЛ?

Росія може заморозити свою участь в Європейському суді з прав людини, а також внески в бюджет організації. Рішення може бути прийняте на засіданні Держдуми РФ 27 жовтня.

12:44 Коли переводять годинник (постанова Кабміну)

Переведення годинника на зимовий і літній час встановлено постановою Кабінету Міністрів України. А тому відповідь на питаня, коли (якого числа) переводять годинник, є доволі простою.

12:02 В автократичному стилі

Державна судова адміністрація подала Раді суддів для затвердження проект положення про помічника судді. Члени РСУ знайшли в документі небезпечні норми. Дехто зауважив, що положення розроблене в «стилі ДСАУ», тому його потрібно переписати в дусі РСУ.

11:38 УГСПЛ змінила керівника

У зв’язку з проханням Аркадія Бущенка про завершення роботи на посаді виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини, правління УГСПЛ призначило керівником Спілки чинного голову правління Олександра Павліченка.

10:57 Омбудсмана підключили до системи БПД

Омбудсман інформуватиме регіональні центри БПД про випадки затримання осіб, виявлені під час відвідування місць, в яких особи примусово тримаються за судовим рішенням або рішенням адміністративного органу відповідно до закону.

10:12 Поспішність в укрупненні судів призведе до хаосу

Кількість місцевих загальних судів скоротиться. Проте менше стане тільки юридичних осіб. Кількість будівель, в яких вершитиметься правосуддя, залишиться таким, як нині. На чому ж удасться зекономити в разі реалізації задумів реформаторів?

09:38 Голова РА Закарпатської обл. Олексій Фазекош:

Українська адвокатура, її найвищі самоврядні органи мають рішуче вимагати від керівництва держави та законодавців негайно припинити спроби знищити на законодавчому рівні незалежність нашого правозахисного інституту.

09:05 Анонс правових подій тижня 23 - 27 жовтня

Цього тижня ВРП розгляне подання про призначення суддів. А ВККС - справи про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів. У Києві пройдуть два форуми: фінансовий та з корпоративного права. Про ці та інші події читайте в анонсі від «ЗіБ».

22.10.2017

19:44 Париж очистять від автомобілів, що забруднюють повітря

Столиця Франції має намір до 2030 року звільнити міські вулиці від усіх автомобілів з двигунами внутрішнього згорання. Пріоритет отримають електромобілі й громадський транспорт.

16:46 Японський холдинг оштрафували за примушування до наднормових

Японський рекламно-комунікаційний холдинг «Денцу» оштрафували за примушування працівників до роботи в позаурочні години понад норми, встановлені законом.

13:07 Суд не визнав в іспанці спадкоємицю Далі

Суд в Іспанії відхилив позов жінки, яка стверджувала, що вона є дочкою знаменитого іспанського сюрреаліста Сальвадора Далі. Тепер вона зобов’язана компенсувати судові витрати.

09:52 Німецьких лихачів виховують штрафами і позбавленням посвідчень

За перевищення швидкості в Німеччині щорічно карають понад 2 млн водіїв. Це і штрафи, і бали в картотеці. Причому останніх тут бояться більше від грошових покарань.

21.10.2017

19:22 У США з’ясують, чи може пілот викидати з літака індичок

Федеральне управління цивільної авіації США нарешті вирішило з’ясувати, чи може вважатися порушенням правил організації польотів скидання живої птиці з літака.

14:36 Вчительці оплатять лікарняний по догляду за собакою

Жителька Рима домоглася в суді оплати відсутності на роботі через необхідність доглядати за своїм вихованцем. Це перший подібний випадок в італійській судовій практиці.

09:43 Китайців оштрафували за бажання сфотографувати антилоп

Влада Китаю оштрафувала сімох китайських туристів, які переслідували рідкісних антилоп (оронго) в одному із заповідників Тибетського автономного району. З’ясувалося, що вони лише хотіли зробити фотографії.

20.10.2017

17:10 Оприлюднений порядок денний чергового засідання ВКДКА

Чергове засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури відбудеться 30-31 жовтня. Упродовж засідання комісія планує розглянути 34 скарги на рішення, дії та бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

16:36 Коли порушене переважне право оренди землі, - позиція ВСУ

За відсутності попереднього повідомлення щодо наміру укласти договір з новим орендарем право особи на реалізацію свого переважного права вважатиметься порушеним. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №594/151/16-ц.

16:16 В АПУ оголосили про старт виборів голів комітетів

В Асоціації правників України оголосили про вибори голів комітетів на ‎‎‎‎2018-2019 рр., які розпочнуться з 30 жовтня 2017 року та складатимуться з трьох етапів.

16:00 Договір — над гроші

У кримінальному процесі формуються нові тренди. Підозрюваний, обвинувачений, прокурор, потерпілий шукають способу закінчити кримінальне провадження з мінімальними втратами й укласти угоду про визнання винуватості або примиритися.

15:33 Батько, як травмуючий фактор, не оскаржується, - ВСУ

Медична документація, в якій присутність батька визнана «травмуючим фактором», не є юридичним актом, а тому не може бути оскаржена в судовому порядку. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №643/18968/15-ц.

15:20 Закон і Бізнес N 40 (1338). Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 40 (1338). 23 - 27 жовтня 2017 року.

15:05 Якщо не вийшло з першої спроби

Позбавлений можливості оцінити процесуальне рішення прокурора про закінчення досудового розслідування, суд не має формальних підстав для повернення обвинувального акта.

14:26 Який ще Євросуд? Це Житомир! Адвокату пояснили її права

Керівництво СІЗО №8 в Житомирі, де утримуються журналісти, засуджені за технічне сприяння трансляції на Youtube телеканалу, підконтрольного бойовикам «ДНР», відмовляється завіряти доручення адвокату, використовуючи оригінальну аргументацію.

14:02 В ОААС відреагували на зневагу до людей з боку активістів

В Одесі стався черговий інцидент за участю так званих громадських активістів. Цього разу вони вирішили підтримати адміністративний позов до міської мерії про скасування плану зонування території Одеси.

13:35 В АПУ надаватимуть безкоштовну допомогу жертвам ДТП у Харкові

Асоціація правників України готова надавати безкоштовну правову допомогу громадянам, які постраждали в ДТП у Харкові, а також членам сімей загиблих.

13:16 Адвокатів навчать вирішувати проблеми з банківськими операціями

З яких причин банківський платіж може затримуватися, як ефективно подати скаргу на некоректну роботу банкоматів, як вирішити проблему з неправомірним списанням коштів, що потрібно робити у разі блокування рахунків клієнтів банком?

12:32 Правонаступництво на останній стадії

Суди дотримуються думки щодо неможливості заміни стягувача у виконавчому провадженні на підставі договору відступлення права вимоги. З’ясуємо: що може бути підставою для такого правонаступництва?

11:57 Правочин без дозволу органу опіки можливий, - ВСУ

Сам по собі факт відсутності обов’язкового попереднього дозволу органу опіки та піклування на укладення оспорюваного правочину не є безумовною підставою для визнання його недійсним.

11:25 Омбудсмен попросив КСУ вказати судам на джерела права

Омбудсмен направив до Конституційного Суду подання, в якому просить пояснити, чи можуть міжнародні договори бути вищими за вітчизняні закони.

11:09 Сформовано громадську раду при АРМА

За результатами відкритого інтернет-голосування, що проходило на офіційному сайті Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, сфоромовано громадську раду при відомстві. До її складу увійшл

10:24 Франція розширює повноваження правоохоронців

У Франції поліції надали можливість закривати культові споруди, якщо в них пропагують ідеї тероризму. А підозрюваних у тероризмі дозволили обмежувати у вільному пересуванні.

09:46 В.о. голови Яремчанського міськсуду Андрій Іванов:

Багато справ розглянути за півроку не вдасться, тим більше що деякі сторони, яким вигідно затягування розгляду справ, будуть усілякими способами це робити, бо строк відрядження чітко визначений — 6 місяців.

09:05 У Львові вирішать, як розвивати ювенальну юстицію

Профілактика злочинів та адміністративні правопорушення серед неповнолітніх, особливості досудового розслідування в кримінальному провадженні і судового розгляду щодо неповнолітніх, призначення і виконання ними покарання.