Закон і Бізнес

Новини 21.08.2018

21.08.2018

16:29 Оптова покупка сумок - можливість заощадити трохи грошей

Сумки - невід'ємна частина гардероба будь-якого сучасного людини, незалежно від статі, віку, життєвого статусу. На сьогоднішній день у продажу є безліч видів і фасонів, які прекрасно впишуться в будь-який ваш образ, внісши свою індивідуальну нотку.

16:24 Останні зміни у законодавстві обговорили адвокати на форумі

У Херсоні відбувся V Регіональний форум «Таврійські зорі». Адвокати Херсона, Миколаєва і Одеси мали чудову можливість професійного росту і спілкування з колегами у дружній обстановці.

15:28 ВРП внесе подання про переведення 389 суддів апеляційних судів

ВРП ухвалила внести подання Президентові України про переведення 389 суддів апеляційних судів до новостворених апеляційних судів в апеляційних округах.

14:40 Опубліковано положення про психологічну службу в школах та вузах

На сайті Міністерства освіти України розміщено Положення про психологічну службу, яке визначає її структуру, функції та напрям роботи.

13:59 Правники досліджують чи варто змінювати верхню межу покарання

Асоціація правників України проводить опитування щодо доцільності збільшення верхньої межі покарання у виді позбавлення волі на певний строк.

13:10 Слідчі та прокурори систематично не виконують рішення судів, — НААУ

Співробітники ГПУ не допускають захисників адвоката Володимира Богатиря до матеріалів кримінального провадження, цим самим порушуючи виконання рішень суду. Комітет захисту прав адвокатів НААУ попросив допомоги у міжнародних організацій.

12:21 15 переатестованих суддів отримали безстрокове призначення

Під час засідання 21 серпня Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення на посади до місцевих судів 15 суддів, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання.

12:18 Всі особливості покупки шафи-купе

Шафа-купе - це один з найнеобхідніших предметів інтер'єру в будь-якому людському житло. Він повинен поєднувати в собі гарний зовнішній вигляд, практичність і ергономічність. Саме це виріб повинен зберігати в собі більшу частину вашого гардеробу.

11:37 «Безвіз» для капіталу

В Україні резиденти мають право бути власниками валютних цінностей за межами країни та проводити валютні операції з урахуванням обмежень. Але з лютого 2019 року відбудеться певна лібералізація в цьому напрямі.

10:49 Президент перевів 22 суддів на нові місця роботи

Згідно із Законом «Про судоустрій і статус суддів» Президент України Петро Порошенко перевів 22 суддів, які обіймають посаду в межах п'ятирічного строку, на нові місця роботи.

10:00 Засідання ВРП 21 серпня 2018 року

Вища рада правосуддя визначатиметься з поданнями Президенту про призначення 16 та переведення 389 суддів апеляційних судів.Також Рада розгляне питання щодо звільнення суддів.

09:24 За яких умов засновник може підписувати податкову звітність, роз’яснила ДФС

Податкова декларація підписується керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу.

08:50 Від батька до сина

Найкраще, що можуть передати батьки своїм дітям, це гени й виховання. Правильно передати матеріальні блага, щоб потім не довелося півжиття провести в судах, доводячи своє право власності, — також потрібно. Як це зробити і про що слід пам’ятати?

20.08.2018

17:14 Відкрито дисциплінарні справи на 8 суддів

Дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя, розглянувши 45 скарг, ухвалили рішення про відкриття справ щодо 8 суддів.

16:39 У двох судах нікому судити злочинців

Липоводолинський районний суд Сумської області та Солонянський районний суд Дніпропетровської області припинили автоматизований розподіл судових справ через брак суддів у судах.

16:00 Підготовлено технічне завдання для кандидатів до ГРМЕ

Вища кваліфікаційна комісія суддів України та міжнародні організації узгодили технічне завдання для кандидатів на посади членів Громадської ради міжнародних експертів.

15:54 Визначено КВЕДи для криптовалют

Державна служба статистики України роз’яснила питання щодо КВЕДів на ринку криптовалют в Україні.

15:05 Процесуальні фільтри

Часом на адресу ВС лунають зауваження, що встановлення обмежень на подання касацій порушує право на доступ до правосуддя. Проте міжнародний досвід переконує: розумні обмеження дають змогу судовій системі працювати ефективно.

14:16 Зареєстровано перші заяви кандидатів до ВС та ВАКС

Вища кваліфікаційна комісія суддів України зареєструвала три заяви кандидатів до Верховного Суду та три заяви до Вищого антикорупційного суду.

13:27 В Україні не визнаватимуться рішення щодо стягнення боргу з оборонних підприємств

Підписано закон щодо захисту оборонної промисловісті України від фінансових претензій країни-агресора. Законом забороняється примусове виконання рішень щодо стягнення держави-агресором заборгованості з підприємств оборонно-промислового комплексу.

12:38 Суд вперше заарештував чоловіка за знущання над тваринами

7 серпня Київський районний суд міста Одеси вперше в історії України обрав підозрюваному у жорстокому поводженні з тваринами запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Таке рішення «ЗіБ» прокоментував Сергій Чванкін.

11:53 ДФС роз’яснила, хто може сплатити борг за підприємство

Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо того, чи може інша юридична особа, фізична особа-підприємець або фізична особа (директор, засновник тощо) сплатити грошове зобов’язання або податковий борг за суб’єкта господарювання, у якого відсу

11:04 Фермерам дозволили орендувати польові дороги

Землекористувачам надали право на одержання в оренду земель під польовими дорогами, а також можливості обмінятися ділянками в межах масиву без погодження з орендодавцем.

10:20 Хто відповідає за борги одного з подружжя, пояснив ВС

Якщо не встановлено, що кошти використані в інтересах сім’ї, у другого з подружжя не виникає солідарного обов’язку щодо їх повернення. Такий висновок зробив ВС в постанові №639/7335/15-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

09:36 Епоха квазірейдерства

Боротися з рейдерством одними лише законопроектами стає дедалі важче. Утім, повного свавілля самі жертви цього явища допускати не збираються. Тому вирішили вживати крайніх заходів.

08:50 Дисциплінарні палати ВРП розглянуть 45 скарг на суддів

Під час засідання 20 серпня Третя та Друга дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя мають розглянути 5 дисциплінарних справ та з’ясувати наявність підстав для відкриття проваджень за 40 скаргами на дії суддів.

19.08.2018

18:04 В Італії лікарня отримала спадок від самотньої бабусі

95-річна мешканка містечка Трієст, Італія, Марія Болонья вирішила заповісти лікарні 600 тисяч євро. В цій лікарні бабуся раніше працювала медсестрою.

13:57 Відкриті пісуари на вулицях обурили парижан

На вулицях Парижа з'явилися безкоштовні громадські пісуари. Проте такі відкриті пісуари викликали хвилю критики з боку місцевих жителів.

11:03 Дитсадок і ясла в Берліні стали безкоштовними

Берлін — перша федеральна земля Німеччини, де з 1 серпня повністю скасовано плату за дитячий садок і ясла. Тепер батьки платитимуть лише за харчування дитини.

18.08.2018

18:28 Амстердам рятують від бруду й хаосу

В Амстердамі знайшли спосіб зменшити наплив туристів в найбільш популярний район Червоних Ліхтарів. Найлюдяніші вулиці будуть закриті на «санітарне прибирання».

15:51 В аеропорту Франкфурта перевіряють багаж на «непрошених пасажирів»

Нещодавно була створена нова неочікувана сервісна послуга в найбільшому аеропорті Німеччини, у Франкфурті-на-Майні. Суть полягає у знайденні серед речей пасажирів постільних клопів та їх знищенні.

13:02 У Китаї авіапасажирам дозволять докуповувати додаткові місця

Одна з китайських авіакомпаній вирішила продавати додаткові місця пасажирам, яким з певної причини одного крісла в літаку недостатньо.

10:34 Джакарта тоне через брак питної води

Столиця Індонезії Джакарта, в якій проживає близько 10 млн людей, швидко йде під воду. Дослідники вважають, що до 2050 року один з найбільш густонаселених міст світу зникне з лиця Землі.

17.08.2018

17:05 Правників запросили долучитися до марафону

18 серпня молодіжний комітет НААУ NextGen вперше організовує перший спортивний захід «First run» для молодих адвокатів.

16:41 Шахтарям виплатять 1,4 млрд грн боргу із зарплати

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», прийнятий Парламентом 13 липня, який частково погасить зарплатний борг шахтарів.

16:00 Правники обговорили проблеми представництва клієнтів в судах

При розгляді судових справ все частіше трапляються позиції судів, які обмежують допуск представників до участі у справах.

15:26 ВС висловився щодо визнання недійсним оспорюваного наказу банку

Розпорядчий документ уповноваженої особи ФГВФО є не правочином у розумінні цивільного законодавства, а внутрішнім документом банку. Такий висновок зробив ВС в постанові №910/17448/16, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

14:31 Суддя Старобільського райсуду Луганської області поскаржився на НАБУ

Суддя Віталій Колядов поскаржився, що через дії працівників НАБУ колегія суддів не змогла ухвалити судове рішення у кримінальному провадженні.

13:38 Про механізми забезпечення єдності судової практики розповіла суддя ВС

Законодавчий механізм забезпечення Верховним Судом єдності судової практики є досить не простим. Велика Палата Верховного Суду аналізує судову статистику, вивчає судову практику та здійснює узагальнення судової практики.

12:50 5 суддів отримали догану, а ще 12 — дисциплінарні справи

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя, розглянувши 26 скарг, ухвалила рішення про відкриття справ щодо 12 суддів, а 5 суддів вирішено притягнути до дисциплінарної відповідальності.