Закон і Бізнес

Новини 22.04.2018

22.04.2018

15:47 Французів обмежать у праві на швидку їзду

1 липня цього року у Франції вступить у силу нове обмеження швидкості на другорядних дорогах. Це рішення спричинило багатотисячні протести — насамперед байкерів.

12:13 У РФ заборонять сироподібні продукти з рослинних жирів

У Росії запропонували заборонити виробництво і продаж сироподібної продукції — тієї, яка складається з рослинних жирів більше, ніж наполовину.

10:11 Вимоги до дрес-коду підживлюють гендерні стереотипи

В облягаючих жакетах і спідницях, з досконалим макіяжем, на високих підборах бортпровідниці, безумовно, виглядають ефектно й навіть гламурно. Але яке це — щодня працювати в такому наряді?

21.04.2018

18:14 Чи доречний в офісі сміх і як він позначається на роботі

Можливо, багатьом з нас здається: якщо люди в офісі сміються, то їм не вистачає робочого навантаження. Але вчені доводять, що це не так. Більше того, сміх корисний для творчості.

16:40 Переможцеві лотереї приз віддадуть через 50 років

У мексиканському місті Охинага (штат Чиуауа) в землю закопали нову машину. Її виграв у лотерею один із жителів, але, за умовами конкурсу, отримати її зможе нескоро.

13:06 В ОАЕ пост у Фейсбуку може привести іноземця за ґрати

Громадянин Індії опинився у в’язниці ОАЕ за пост у соцмережі. Причиною цього стала карикатура, розміщена ним на своїй сторінці у Facebook.

09:49 У Китаї злочинця знайдуть навіть у багатотисячному натовпі

Китайська поліція упізнала серед 60 тисяч глядачів чоловіка, підозрюваного в скоєнні економічних злочинів. Посприяла цьому упроваджувана в країні система комп’ютерного розпізнавання осіб.

20.04.2018

17:08 GOLAW рекомендована рейтингом Legal 500 у 6 практиках

За результатами щорічного міжнародного дослідження The Legal 500 EMEA 2018 ЮФ GOLAW рекомендована у 6 практиках. Крім того, троє юристів фірми отримали індивідуальне визнання.

16:11 Новий зразок витягу з ЄРАУ оприлюднили у НААУ

Рішенням Ради адвокатів України № 6/2018 затверджено новий зразок, форму та опис бланку витягу з Єдиного реєстру адвокатів України.

15:23 Суддю шантажують через рішення про спрощений розгляд

Є люди, яким подобається відвідувати судові засідання. Деякі з них навіть вдаються до погроз через те, що суддя вирішив розглядати позов без виклику сторін. Саме з таким випадком стикнулася служителька Феміди зі столиці.

15:09 Навіщо в Україні хочуть заборонити жовтий сигнал світлофора

В Україні замислилися над тим, аби відмінити в ПДР жовтий сигнал світлофора. Кабінет Міністрів підняв це питання після масштабного ДТП в Кривому Розі. Там загинуло 9 чоловік і більше 12 отримали ушкодження.

14:50 Невикорінений конфлікт

Тривалий час спори, що виникають із земельних правовідносин вирішувались у порядку адміністративного, господарського та цивільного судочинства. На жаль, процесуальна реформа не усунула цього юрисдикційного конфлікту.

14:14 ШОК: Уряд збираються змусити виконувати закони, — проект

Виявляється, для того, аби чиновники виконували закон, необхідно когось уповноважити це контролювати. А хто краще за інших це може робити, ніж профільний комітет парламенту?!

13:36 Вихідні, травень 2018: як відпочиваємо на травневі свята

У 2018 році на травень припадає три свята: День міжнародної солідарності трудящих, День Перемоги та Трійця. З урахуванням положень законодавства через перенесення робочих днів утворяться невеличкі канікули, які доведеться відпрацювати у суботу.

13:24 Правники обговорили проблеми нових процесуальних кодексів

Найменш вдалою новелою нових процесуальних кодексів судді і адвокати вважають положення, які веліли суддям передавати справи колегам в разі клопотання сторін про їх відвід.

12:59 Зареєструйте… запах

Нетрадиційні торговельні марки продовжують боротися за можливість надання їм правової охорони. Перепоною є система правового захисту, основана на традиційних позначеннях. Та ЄК підготувала нововведення.

12:16 Новий сміттєвий податок наразі відтерміновується

Верховна Рада має намір розширити сферу застосування екологічного податку. І тим самим дещо виправити катастрофічну ситуацію з утилізацією відходів.

11:32 Посієш норму — пожнеш договір

Сьогодні, як і в минулі роки, залишаються актуальними судові спори, що виникають із земельних правовідносин, зокрема стосовно оренди. Верховний Суд уже розглянув низку справ та сформував певні правові висновки.

10:56 Як рахувати відсотки, коли кредитний договір закінчився, нагадав ВС

Якщо кредитний договір не встановлює розміру процентів після спливу строку його дії, подальші відсотки визначаються на рівні облікової ставки НБУ. Такий висновок зробив ВС в постанові №308/9541/15-ц.

10:19 Отримання грошової допомоги залежить від місця проживання, - суд

Справа про позбавлення державної допомоги, пов’язаної із загибеллю військовослужбовця, слід розглядати за місцем проживання відповідача. Про це йдеться в постанові Апеляційного суду Київської області від 10.04.2018.

09:35 Блокада оскарження

Захисникам доводиться самотужки виявляти недоліки процедури оскарження дій слідчих і прокурорів. Останні ж уміло користуються нечітко визначеними строками та відсутністю норм.

08:48 Сьогодні у Києві проходить конференція корпоративних юристів

IX Щорічна конференція корпоративних юристів (юрисконсультів) проходить сьогодні, 20 квітня 2018 року, в Києві.

19.04.2018

17:18 На Рівненщині школярі допитували суддю

Чи можна повернути гроші за спалену хату, які злочини зазвичай вчиняють діти і з якого віку можуть ув’язнити, хто такий прокурор і чим він займається, для чого потрібен суд, скільки коштів можна витрачати, скільки є кодексів, яка в судді зарплата?

16:33 Скільки країн, стільки й вироків

Нікого не може бути вдруге притягнено до суду або покарано в порядку кримінального провадження. Цю аксіому ЄСПЛ не дискредитував, а навпаки, проаналізував суть питання.

15:51 Суддів закликали активніше брати участь у політиці

Судова влада повинна впроваджувати свою політику — і це політика незалежності, спрямована на захист прав громадян нашої держави. На цьому наголосила член РСУ Тетяна Суярко, коментуючи практикум, що пройшов у столиці для суддів-спікерів та прес-секретарів

15:08 Податкова атака,

Для нашої країни, мабуть, виглядає дивним, якщо реформа є успішною. До таких поодиноких випадків можна віднести появу торік приватних виконавців. Та раптом у справу вирішили оперативно втрутитися податківці...

14:29 Родичам потрібно забезпечити право участі в процесі про опіку — ЄСПЛ

З ким краще жити дитині, чия мати позбавлена батьківських прав, — з родичами в Магадані чи в прийомній сім’ї в Чернівцях? Українські органи опіки й суди оперативно вирішили питання на користь нових батьків. А в Страсбурзі подивилися на ситуацію інакше.

13:47 ВС висловився про доведення стороною спору тих обставин, на які вона посилається

Позивач повинен довести той факт, що не міг дізнатися про порушення свого цивільного права, а відповідач, навпаки, — що інформацію можна було отримати раніше. Такий висновок зробив ВС в постанові №372/5906/14-ц.

13:05 Партнер Ader Haber визнана Legal 500 як лідер податкової практики

Партнер Ader Haber Тетяна Данильцева рекомендована міжнародним рейтингом Legal 500 як лідер податкової практики на українському ринку.

12:27 Правники готують звіт щодо порушень прав адвокатів

Ініціативна група із захисту прав адвокатів, куди увійшли представники Асоціації правників України, Асоціації адвокатів України та системи безоплатної правової допомоги, розпочала підготовку оглядового звіту щодо порушень прав адвокатів за 2017 - 2018 рр.

11:42 Заради красного слівця

На думку групи нардепів, буде краще, якщо для правовідносин франчайзингу діятиме окремий закон. Чи вирішує їхній проект проблеми співвідношення комерційної концесії та франчайзингу й чи правильний шлях для цього обрано?

11:02 Нардепи спробують скасувати закон про деокупацію

Так званий закон про деокупацію прийнятий із відвертими порушеннями як процедури, так і Конституції. Це спробують довести перед Конституційним Судом.

10:19 Принцип мовчазної згоди поширять на всі відносини із владою?

У Міністерстві юстиції триває робота над законопроектом про адміністративну процедуру. До робочої групи з його розробки залучили й представників судової системи.

09:36 Будинок-привид

Після впровадження електронних декларацій боротьба з корупцією отримала новий імпульс. Зокрема, в ГПУ так прискіпливо вивчають документи, що іноді не помічають відсутності предмета досліджень.

08:53 Сьогодні спробують захистити населення від виселення за комунальні борги

Народні депутати визнають, що стрімке зростання комунальних тарифів може призвести до утворення значних заборгованостей і, як наслідок, позбавлення людини єдиного житла. Замість того, аби боротися із причиною, вони вирішили пом’якшити наслідки.

18.04.2018

17:02 Адвокати пізнали секрети медичного права

З березня до квітня цього року тривало друге спеціалізоване навчання для адвокатів, серед організаторів якого був і комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України.

16:16 Батьківство не догма

Норма законодавства Болгарії дозволяє поставити під сумнів родинні зв’язки з дитиною тільки впродовж року після її народження. Однак ЄСПЛ наголосив на необхідності індивідуального підходу до спростування батьківства.

15:40 ДФС: половина українських мільйонерів є киянами

Найбільша кількість громадян, які задекларували доходи у сумі понад 1 млн. грн. перебувають на обліку в м. Києві – 615 осіб (майже 47% від загальної кількості).

14:59 Проблематичний старт найвищого органу

Перші місяці роботи ВП ВС привернули увагу до недоліків законодавчого регулювання проведеної реформи. Це стосується й недосконалості механізму ревізії правових висновків ВСУ та повноважності роботи самої палати.

14:07 Оприлюднено склад НКР при ВС (прізвища)

Склад Науково-консультативної ради при Верховному Суді, затверджений Пленумом ВС 30 березня 2018 року, оприлюднений на сайті суду.