Закон і Бізнес

Новини 20.01.2018

19.01.2018

18:01 Президент Аргентини оголосив війну ньйокі

Два місяці тому аргентинський Конгрес запровадив нову систему контролю над відвідуваністю депутатів і працівників апарату. Вона вже допомогла виявити 190 чоловік, котрі довго не з’являлися на роботі.

17:37 У 2018 році розрив у зарплаті суддів зросте ще більше, – Моніч

У 2017-му році заробітна плата суддів одного рівня, тих, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, і – ні, відрізнялась у 2—3 рази. У поточному році цей розрив зросте ще більше.

17:09 Практика хоча б каденції

Рішення КС щодо Закону про вищу освіту органічно пов’язане з майбутнім рішенням про конституційність Закону про очищення влади (про люстрацію), адже вирішення цієї проблеми повинне бути аналогічним.

16:50 ВКДКА розгляне понад 60 скарг

Чергове засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури відбудеться 30-31 січня 2018 року. На ньому планується розглянути 62 скарги на рішення, дії та бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури.

16:11 У НААУ створять програму для оперативного пошуку адвокатів

У Національній асоціації адвокатів України розроблять електронну програму для оперативного пошуку та виїзду адвокатів у разі порушення гарантій адвокатської діяльності.

15:29 Закон і Бізнес N 3 (1353). Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 3 (1353). 20–26 січня 2018 року.

14:43 Проти судді порушили справу, бо в нього немає довідки

Інколи сторони шукають будь-який привід для того, аби вплинути на суддю. Наприклад, ставлять під сумнів законність його перебування на посаді й вимагають порушити кримінальне провадження за фактом шахрайства.

14:01 Дача в лісі

Чи повинен громадянин, котрий отримав дозвіл на будівництво, враховувати можливі зміни в тлумаченні закону в майбутньому? І хто зобов’язаний відшкодувати збитки, якщо потрібно буде знести будівлі? Із цими питаннями розбирався ЄСПЛ.

13:22 Відомий перший кандидат на обрання членом ВРП

До секретаріату Вищої ради правосуддя почали надходити документи кандидатів до складу Ради. Першим свої документи надіслав суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Юрій Осіпов.

12:39 Рада нацбезпеки хоче взяти біткоїн під контроль

Рада нацбезпеки створює робочу групу для розробки законодавства щодо регулювання обігу криптовалют в Україні. Тим часом Нацбанк вивчає питання доцільності випуску власної криптовалюти.

11:56 США продовжить стежити за іноземцями без постанов суду

Сенат США продовжив на 6 років термін дії закону про стеження за іноземцями, згідно з яким дозволяється збирати інформацію про комунікації іноземних громадян, такі як електронні листи та телефонні дзвінки, за межами країни, без постанови суду.

11:24 ВСУ з’ясовував, коли суд має повторно постановити ухвалу про залишення скарги без руху

На суд не покладено обов’язку повторно постановити ухвалу про залишення скарги без руху в разі повернення листа з такою ухвалою через закінчення терміну зберігання. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №569/16079/14-ц.

10:49 У КНУ заспокоюють: гроші є, дистанційне навчання заплановане

Викладачі працюють, університет опалюється, кошти на опалення є, жодних змін щодо обсягу аудиторного навчання чи навчального матеріалу не внесено.

10:08 Формальна публічність

Більшість публічних компаній в Україні не мають лістингу акцій на біржі, не можуть залучати капітал інвесторів через біржу, але підпадають під категорію публічних. Квазіпублічний статус передбачає додаткові витрати, які є невиправданими.

09:32 Які рішення можна очікувати від КС найближчим часом

Наприкінці минулого року Конституційний Суд нарешті порадував одразу трьома рішеннями. Наразі він повернувся до роботи. То яких вердиктів можна очікувати від КС найближчим часом?

09:03 Українців навчатимуть користуватись своїми правами

В Україні можуть прийняти закон про правову освіту населення. В Уряді занепокоєні, що через недостатню правову грамотність українці не можуть нормально користуватись своїми Конституційними правами.

18.01.2018

17:54 У Південній Кореї криптобіржі прирівняли до порносайтів

Міністерство національної оборони Південної Кореї з понеділка блокує доступ до криптовалютних бірж на військових базах.

16:56 Чому можуть подорожчати послуги з працевлаштування за кордоном

Посередників з працевлаштування українців за кордоном пропонується штрафувати за створення ризиків для заробітчан потрапити в рабство. Бо за останні роки кількість жертв торгівлі людьми збільшилась утричі.

16:23 ВРП звільнить суддю, який заарештував соняшник як доказ

Вища рада правосуддя понад годину розбиралася із порушеннями законодавства, яких припустився суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Андрій Шабанов. І майже 40 хв радилася щодо рішення у цій справі.

15:38 Поспішиш — боржника насмішиш

Причинами окремих помилок, які допускаються в процедурах банкрутства, часто є поспіх у діях учасників справи та неналежна реакція суду на такі дії.

15:05 Юрфірми закликали профінансувати опалення КНУ

Проблеми Київського національного університету ім. Т.Шевченка з оплатою житлово-комунальних послуг, через які студентів ВНЗ було переведено на дистанційне навчання, запропонувала вирішити одна з українських юридичних фірм.

14:40 Мін’юст планує моніторити ефективність процесуальних кодексів

У Мін’юсті збирати й аналізувати інформацію щодо актуальності, виконання і застосування законодавства у сфері правового регулювання банкрутства, виконання судових рішень, судово-експертної діяльності, судочинства, адвокатури, надання БПД тощо.

14:12 Лікування — не аргумент

Прагнучи забезпечити догляд, пацієнти укладають договори медичного страхування. Однак отримати виплати за лікування важко навіть через суд.

13:27 Можуть значно підвищити штрафи за нелегальний алкоголь

Запропоновано суттєво підвищити штрафи за розпивання алкоголю в громадських місцях та незаконну торгівлю ним. Бо оковита часто штовхає людей на злочини, стає причиною ДТП, а також призводить до алкоголізму та інших тяжких захворювань.

12:45 Як відшкодовуватимуть ПДВ тим, хто подав заяви до 01.02.2016

Уряд ухвалив законопроект, який врегульовує питання щодо відшкодування податку на додану вартість для платників, які подали заяви до 01 лютого 2016 та не отримали бюджетного відшкодування.

12:09 ВСУ висловився щодо вселення дитини у квартиру батька

Вселяючи дитину у квартиру до батька, суди фактично визначили її місце проживання, не з’ясувавши, чи не суперечитиме таке рішення інтересам малолітнього. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №344/17748/15-ц.

11:24 Потерпілий вимагав від судді заарештувати обвинуваченого

Ніхто не повинен тиснути на суддю. Навіть потерпілий. На цьому наголошується у зверненні Олексія Грубника із Дружківського районного суду Донецької області до Вищої ради правосуддя.

10:42 У путь за наказом

Відправляючись у службове відрядження, слід подбати про його правильне оформлення, отримання звіту та наявність документів, що підтверджують зв’язок поїздки з господарською діяльністю.

10:07 ВККС допустила ще 56 осіб на конкурс до IP-суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів 17 січня допустила до конкурсу ще 56 осіб із 63 розглянутих претендентів на зайняття вакантних посад суддів Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

09:34 В уряді планують субсидувати ВПО без договору оренди житла

Для усіх без винятку сімей вимушених переселенців збільшується граничний розмір загальної суми грошової допомоги до 3 000 гривень на місяць, та до 5 000 гривень для багатодітних сімей. Також планується спростити доступ ВПО до субсидій.

09:27 У США заступник прокурора застрелив підлітка в залі суду

В американському штаті Огайо 16-річний підліток отримав смертельне вогнепальне поранення в суді від заступника прокурора округу Франклін.

09:00 Експерти розглянуть аспекти аудиту земельного банку при М&А

Сьогодні, 18 січня відбудеться засідання Комітету аграрного права Асоціації правників України «Аудит земельного банку при М&А в агросекторі».

17.01.2018

18:12 Пішов з життя польський вчений-конституціоналіст Б.Банашак

Пішов з життя суддя Державного трибуналу Республіки Польща Богуслав Банашак. 9 січня 2018 року на 63-му році життя суддя зазнав серцевого нападу під час подорожі літаком. Того ж дня він помер у Варшаві.

17:02 У НААУ адвокатам пропонують курс з медичного права

Адвокати мають можливість пройти другий спеціалізований навчальний курс з медичного права. Організатори прийматимуть заявки до 28 січня включно.

16:09 Комунікативні прогалини

42% судів із 449, в яких проводилося опитування, мають сторінки у Facebook. Інші вважають: для інформування досить сайту. Деякі суди побоюються вірусних атак, а майже 300 — нічого не коментували.

15:24 ВККС рекомендує відрядити 4 суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів внесе до Вищої ради правосуддя подання про відрядження чотирьох суддів: до 3 регіональних і 1 столичного суду. Після погодження на всіх щаблях троє суддів поїдуть у відрядження на півроку, один суддя – на рік.

14:43 Вирубку карпатських пралісів обіцяють заборонити

Закарпатське, Івано-Франківське та Чернівецьке обласні управління лісового та мисливського господарств мають призупинити видачу лісорубних квитків на проведення будь-яких лісогосподарських заходів на ділянках, що належать до пралісів та квазіпралісів.

14:01 ВСУ з’ясовував, кому належить ділянка на березі моря

Держава відповідальна за прийняті її органами незаконні правові акти, їх скасування не повинне ставити під сумнів стабільність цивільного обороту. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №310/5980/13-ц.

13:24 Чим дорожче, тим справедливіше?

У поточному році охочих звертатися до храмів Феміди поменшає. Максимальна ставка судового збору за позов збільшилася порівняно з минулорічною в понад 2,5 раза, за апеляційну скаргу — у 3,5, касаційну — у понад 4 рази.

12:46 У конкурсі адвокатів до БПД перевірятимуть їхні дані в ЄРАУ

В Національній асоціації адвокатів України ініціюють обов’язкову перевірку даних кандидатів на конкурс з відбору адвокатів до реєстру БПД у Єдиному реєстрі адвокатів України.