Закон і Бізнес

Новини 18.08.2017

17.08.2017

17:13 Юристам запропонували ЄДРСР у мобільному додатку

В Україні створили додаток, який відкриває доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень з мобільного телефону.

16:33 Юристи навчать реєструвати ТМ за кордоном

Чи можна втратити бізнес, не зареєструвавши торгову марку? Який спосіб при реєстрації ТМ за кордоном краще вибрати з огляду на переваги і недоліки кожного з них?

16:03 АПУ проведе ІІІ Південноукраїнський форум

Для об’єднання правників регіону та обговорення останніх тенденцій юридичної практики 8 вересня в Одесі відбудеться ІІІ Південноукраїнський форум. Не залишаться поза увагою цікаві практичні аспекти у галузі морського права.

15:28 Адвокат Гречківського Петро Бойко:

Справа ініційована високопоставленими особами як провокація проти Гречківського, реалізована співробітниками правоохоронних органів за допомогою професійного провокатора.

14:26 Про стягнення страхового відшкодування в порядку регресу висловився ВСУ

За наявності документально підтверджених поважних причин невиконання обов’язку щодо повідомлення про ДТП підстав для стягнення страхового відшкодування в порядку регресу немає. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №753/16740/15-ц.

13:14 В АПУ надаватимуть правову допомогу з питань спортивного права pro bono

Комітет зі спортивного права Асоціації правників України запускає безстроковий проект з надання безоплатої (pro bono) правової допомоги з питань спортивного права.

12:29 Великий бізнес у 2017 році сплатив на 20% більше податків, ніж торік - ДФС

Протягом 7 місяців 2017 року збір платежів від великого бізнесу до загального фонду державного бюджету зріс на 20% порівняно із відповідним періодом минулого року і склав 142,5 млрд грн.

11:51 На розсуд ВРП

Ключову роль у проведенні конкурсу на зайняття 120 вакантних посад у чотирьох касаційних судах у складі Верховного Суду відігравала Вища кваліфікаційна комісія суддів. Нині долю визначених нею 120 переможців вирішуватиме ВРП.

10:53 Споживач не сплачує судового збору, – ВССУ

Споживач при поданні позову про захист свого права не повинен сплачувати судовий збір. Також не сплачується судовий збір при апеляційному та касаційному оскарженні рішення суду, ухваленого за результатами розгляду його позову.

09:33 Спритність цифр і ніякого скорочення

Одним помахом руки Вищої ради правосуддя та Державної судової адміністрації зменшилася штатна чисельність володарів мантій. «Скороченню підлягає тільки 732 посади, і здебільшого — за рахунок непрацюючих судів у Криму, Донецькій та Луганській областях».

09:04 Врегульовано застосування електронного підпису в банківській системі

Сьогодні, 17 серпня, набуло чинності Положення про застосування електронного підпису в банківській системі України, затверджене Правлінням Національного банку України.

16.08.2017

17:12 Україні загрожує атака нового вірусу: НБУ попереджає банки

Українські банки і бізнес під День незалежності можуть атакувати через найпопулярнішу в світі комп'ютерну програму, що знаходиться майже в кожному комп’ютері - Word.

15:57 Нотаріуси отримають доступ до Реєстру територіальної громади Києва

Вже найближчим часом столичні нотаріуси зможуть отримувати інформацію про зареєстрованих осіб безпосередньо з Реєстру територіальної громади м. Києва

15:04 Природу присяги судді дослідив ВСУ

Присяга за своєю природою є одностороннім, індивідуальним, публічно-правовим, конституційним зобов’язанням судді. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №800/493/15.

14:36 УГСПЛ відзвітувалась про роботу у 2016 році

Головним напрямом діяльності УГСПЛ у 2016 році залишався супровід стратегічних судових справ на національному, європейському і міжнародному рівнях. Завдяки зусиллям команди було здобуто перемогу в 10 судових справах.

13:34 Виправдувальні вироки у справах про сепаратизм судді пояснюють некомпетентністю прокурорів

Безпричинні неявки у судові засідання, зловживання процесуальними правами, надсилання до суду обвинувальних актів, які не відповідають вимогам закону та з порушенням правил територіальної підсудності…

12:18 Невірність верховним традиціям

Шестеро «верховників» та 46 суддів з трьох вищих спеціалізованих судів продовжуватимуть кар’єру у Верховному Суді. Звичайно, якщо когось з них не забракує Вища рада правосуддя. Що означатиме присутність такої кількості старих кадрів у новій установі: прод

11:39 Держспецзв’язку проведе тренінги із захисту IT-систем

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України здійснила аналіз кібератак 2016 – 2017 років та запрошує зацікавлених фахівців до обговорення практичних аспектів кіберзахисту IT-систем.

11:29 Голові Центру протидії корупції Шабуніну повідомили про підозру

Голові громадської організації «Центр протидії корупції» Віталію Шабуніну в Дніпровському районному відділі поліції Києва оголосили підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

10:22 Адвокат року – 2017: оргкомітет конкурсу розпочав роботу

Асоціація адвокатів України оголосила про початок роботи організаційного комітету Щорічного всеукраїнського конкурсу «Адвокат року».

09:43 Суддя-спікер ОАСК Богдан Санін:

У 2016 році середнє місячне навантаження на суддю становило 157 справ, а у 2015-му — 147. Станом на 1.08.2017 до суду вже надійшло майже 10000 нових справ.

09:01 Приватне життя адвоката обмежене професійною етикою

У своєму приватному житті адвокат зобов'язаний дотримуватися закону, не вчиняти правопорушень. Можливість застосування цієї норми ПАЕ, як підстави для позбавлення адвоката свідоцтва, нещодавно підтвердив ОАСК.

15.08.2017

17:46 Нотаріуси зберуться в Мелітополі на спартакіаду

25-26 серпня 2017 року в Мелітополі Запорізької області відбудеться V Спартакіада серед представників регіонів Нотраріальної палати України.

16:22 У ГПУ пояснили підстави утримання військовослужбовців під вартою

Станом на 14.08.2017 тримання під вартою, як запобіжний захід, застосовано судом стосовно 150 військовослужбовців, які підозрюються у вчиненні тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень.

15:47 ВРП відправила у відставку 10 суддів (прізвища)

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення десяти суддів у зв’язку з поданням ними заяв про відставку.

15:36 У Миколаєві відкрили реконструйоване приміщення апеляційного суду

У Миколаєві відбулося урочисте відкриття реконструйованого приміщення апеляційного суду Миколаєвської області.

14:56 Коли після рішення ЄСПЛ переглядати національне рішення не треба, - позиція ВСУ

Повторний розгляд справи не відновить порушених прав, викликаних тривалістю цивільного провадження, та не усуне недоліків законодавства. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №501/1334/13-ц.

13:22 Учасникам конкурсу до ВС підвищать зарплату. Не всім

Визначені Законом посадові оклади застосовуються з наступного дня після прийняття рішення про проходження суддею кваліфікаційного оцінювання.

12:00 Roma locuta, causa finita

Завершилася частина добору кандидатів на посади в новому ВС. Із точки зору спостерігача, дискурси, що супроводжували ці події нагадують низку парадоксів, якщо вважати такими ситуацію, що може існувати в реальності.

11:16 Французи не хочуть брати дружину президента на утримання

Спроби президента Франції Еммануеля Макрона наділити свою дружину Бриджит офіційним статусом першої леді зіткнулися з упертим опором громадськості.

10:21 Дві третини скарг, що надійшли до ЖААС, стосуються соціального захисту

У Житомирському апеляційному адміністративному суді найбільшу частину становлять справи про соціальний захист громадян — 62%. Причому найчастіше суд відмовляв у прийнятті скарг від органів Пенсійного фонду, які пропускали строки на оскарження без поважних

10:00 Засідання ВРП 15 серпня 2017 року (порядок денний, відео)

На сьогоднішньому засіданні Вища рада правосуддя розгляне 10 питань, зокрема, щодо призначення п’ятьох та звільнення чотирнадцяти суддів.

09:38 Лист для розвідки

Через відсутність чіткого регламентування повноважень Національної поліції щодо реагування на корупційні проступки порушуються гарантії незалежності суддів. Так, суди отримують листи департаменту захисту економіки НП з вимогою передати інформацію.

09:01 Мінфін прикриває схеми фіктивного кредиту з ПДВ

Подання повідомлень та документів на підтвердження реальності операцій по зупиненим податковим накладним здійснюватиметься виключно в електронному вигляді.

14.08.2017

17:47 Юристи підготували стратегію виходу американської IT-компанії на український ринок

Команди практик корпоративного права та IT права Spenser & Kauffmann підготували для іноземного інвестора - американської IT-компанії поетапний план виходу на український ринок.

16:02 У Великій Британії розробили програму автострахування безпілотників

Британська страхова компанія Adrian Flux оновила програму автострахування, яка розрахована на власників машин з безпілотними функціями, такими як автоматичне гальмування і перестроювання, так як повністю самоврядних автомобілів на ринку ще немає.

15:37 АСС виступить інформаційним партнером Осіннього форуму ААУ

Американська торговельна палата (The American Chamber of Commerce) виступить інформаційним партнером Осіннього форуму ААУ, який відбудеться 15 вересня 2017 року в столичному IQ Business Center.

15:11 Бібліотеку НЮУ визнали кращою будівлею в Україні

Навчально-бібліотечний комплекс Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого визнано кращою будівлею закладу освітнього призначення у номінації «Об’єкти громадського призначення».

14:59 Форма №1ДФ: як правильно відобразити дохід від спадщини

У податковому розрахунку обов’язково зазначається сума доходу у вигляді вартості успадкованого майна, отриманого платником податку, а саме спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення.

13:40 В НБУ назвали 2 банки, винні у збитковості усієї системи

За шість місяців 2017 року чистий збиток після оподаткування банківської системи (банків, що були платоспроможними на звітну дату) становив 1.85 млрд. грн. За підсумками першого кварталу 2017 року прибуток склав 4.1 млрд грн.