Закон і Бізнес

Новини 03.12.2016

03.12.2016

16:18 За гучну музику у іспанському барі хазяїна ув`язнили

Власника бару посадили до в’язниці за надто гучну музику. Через його безчинства у сім’ї, яка мешкала поверхом вище, почались безсоння, депресія і невроз. В ході розслідування з’ясувалось, що гучність музики перевищувала 100 децибел.

13:02 Німецький суд дозволив поліцейським силіконові груди

Суд німецького м.Гельзенкірхен постановив, що силіконові груди не є перешкодою для роботи в поліції. Раніше позивальниці відмовили в прийомі на роботу через ризик розриву імплантатів.

10:27 Індійських автовиробників зобов’язали оснащувати вантажівки клімат-контролем

Водії не мають страждати від спеки та холоду й повинні мати хоча б мінімальний комфорт. Відтак, транспортні засоби обладнають кондиціонерами, а роботодавців будуть карати за відсутність таких.

02.12.2016

18:30 Помер ректор КНЕУ

Ректор Київського національного економічного університету Анатолій Павленко помер у ніч з 1 на 2 грудня.

18:04 Названо експертів програми «Адвокат майбутнього»

Визначено експертів програми «Адвокат майбутнього», які будуть супроводжувати навчальні модулі, залучатися до розробки програми та поділяться досвідом і знаннями в реалізації програми.

17:36 Сім осіб нагороджені званням «Заслужений юрист України»

Президент, з нагоди 25-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року, відзначив нагородами видатних діячів. З них семеро отримали звання «Заслуженого юриста України».

17:05 Адвокати пропонують обмежити малозначущий спір п'ятьма МЗП

Національна асоціація адвокатів України закликає Верховну Раду відхилити ініціативу щодо встановлення малозначущого спору на рівні одного мільйона гривень і запропонувала визначити такий поріг у п'ять мінімальних заробітних плат.

16:19 Мін'юст не призначатиме 23-річну Калинчук головним люстратором

Ганна Калинчук не виконуватиме обов'язки керівника Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України через негативну реакцію суспільства.

15:37 Бронювання залізничних квитків через Інтернет відмінено

На період новорічних свят, з 1 грудня 2016 року ПАТ «Укрзалізниця» припинила надання послуги резервування місць в поїздах через веб-сайт. Таким чином квитки через Інтернет тепер можна тільки купити, а не зарезервувати.

14:52 Помститися начальнику хочуть 75% звільнених працівників

Більше 75% раніше звільнених працівників мріють помститися тим чи іншим чином колишньому керівництву, а іноді і колегам. З них перейти до активних дій готові 2%, а здійснити свій задум вдалося лише 1%.

14:11 Закон і Бізнес N 49 (1295). Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» N 49 (1295). 3 - 9 грудня 2016 року.

13:31 525 суддів хочуть звільнитися за власним бажанням, — РСУ

Зараз в судовій системі працюють 6228 суддів, з них здійснювати правосуддя мають право 4937 — 62% від штатної чисельності. Таку ситуацію загострює намір 525 суддів звільнитися у відставку або за власним бажанням.

12:50 Позачерговий з'їзд суддів України відкладено

Питання проведення XIV позачергового з'їзду суддів знято з порядку денного засідання Ради суддів України. Таке рішення мотивували тим, що закони про Вищу раду правосуддя та про Конституційний Суд досі не прийняті.

12:16 РСУ виступила проти скасування пільг для суддів

Звуження права суддів на забезпечення житлом є неприйнятим та суперечить Конституції України. Матеріальне та соціальне забезпечення це обґрунтована преференція необхідна для гарантування незалежності суддів.

11:34 Делікт чи договір на вибір

Відмова потерпілого від права на одержання страхової виплати за договором не припиняє його права на компенсацію в деліктному зобов’язанні.

11:03 Провідні юридичні асоціації засудили висловлювання Матіоса

Нещодавній виступ в ефірі одного з телеканалів Головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, у якому він побажав адвокату у справі Януковича «вмитися юшкою», ставить під сумнів відповідність чиновника займаній ним посаді.

10:22 Президент підписав закон про спрощення експорту послуг

Закон щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг, який дозволяє укладення зовнішньоекономічних договорів в електронній формі та спрощує отримання валютної виручки від експорту послуг, підписано Президентом України.

09:46 Перші приватні виконавці з'являться у лютому, — Мінюст

У грудні 2016 року розпочнеться навчання перших груп приватних виконавців. До роботи вони зможуть приступити вже у лютому 2017 року.

09:17 Повз межі розумного строку

КАС передбачена можливість контролю за виконанням рішення суду. Водночас формальний підхід законодавця щодо визначення строків для подання відповідної заяви майже унеможливлює застосування норм.

09:01 РСУ визначить дату позачергового з’їзду суддів України

Сьогодні, 2 грудня о 10:00 у приміщенні Верховного Суду України (вул. П.Орлика, 8, м. Київ) відбудеться засідання Ради суддів України. Під час засідання, планується розглянути питання про скликання ХIV позачергового з’їзду суддів України.

08:49 Юристи обговорять врегулювання суперечок у рамках СОТ

Сьогодні, 2 грудня відбудеться круглий стіл Комітету АПУ з міжнародного права на тему «Урегулювання суперечок у рамках СОТ: інтереси вітчизняного бізнесу та участь юридичної спільноти».

01.12.2016

18:26 Суд повернув громаді міста Києва сквер Небесної сотні

Сьогодні Господарським судом міста Києва ухвалено рішення про повернення у комунальну власність земельної ділянки по вул. Михайлівській 24-26, більше відомої як сквер Небесної сотні.

18:04 ЮФ Pravovest відстояла в суді права Укргазбанку на заставну нерухомість вартістю 179 млн гривень

Рішенням від 17 листопада Київський апеляційний господарський суд підтвердив недійсність договорів від 2015 року, за якими недобросовісний позичальник намагався вивести на офшорні компанії об'єкти, оформлені як заставу в АБ «Укргазбанк».

17:28 Правомірність висновку ДФС по декларації Артема Ситника визначить суд

Окружним адміністративним судом міста Києва розглядається справа за позовом ТОВ «Юридична компанія «Студія права» до Державної фіскальної служби України, третя особа – Ситник Артем Сергійович.

16:44 Мінінформполітики можуть ліквідувати

На думку нардепів, аналіз діяльності Міністерства інформаційної політики України свідчить про систематичне неналежне виконання покладених на нього завдань у сфері інформаційного суверенітету країни.

15:46 ВРП розглядатиме скарги на рішення ВККС

Пропонується надати Вищій кваліфікаційній комісії суддів України повноваження із розгляду дисциплінарних проваджень щодо суддів, а Вищу раду правосуддя уповноважити розглядати скарги на такі рішення.

15:43 Адвокати просять звільнити Матіоса

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос своїм емоційним виступом в ефірі одного з телеканалів допустив «тиск на адвоката, поєднаний із публічним закликом до насильства». Така поведінка ставить під сумнів його відповідність займаній посаді.

15:04 Борг перед ліквідацією

Україна опустилася на 150-ту позицію в рейтингу Doing Business-2017 щодо відновлення платоспроможності. Середній строк процедури банкрутства в нас триває 3 роки. Але існують справи, провадження в яких порушено ще минулого століття.

14:32 В Україні знову підвищать комунальні тарифи

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) має намір підвищити тарифи на теплову енергію для бюджетних установ в середньому на 21,7% (на 240,18 грн/Гкал) – до 1345,15 грн/Гкал.

13:56 Адвокат року – 2016: Визначено фіналістів конкурсу

Конкурсна комісія Щорічного всеукраїнського конкурсу ААУ «Адвокат року» затвердила результати онлайн голосування, на підставі яких визначила фіналістів в кожній із практик.

13:25 Судді обговорили із громадськістю, як повернути довіру до судової влади

Налагодження співпраці між судової гілкою влади та громадянським суспільством стало новим трендом для вітчизняної Феміди. На цьому тижні проблеми, що виникають у комунікації, обговорили учасники форуму «Співпраця судової влади та громадянського суспільств

13:05 Досвід у сукупності

Проаналізувавши низку документів, можна дійти висновку: претендувати на посади у ВС мають право особи зі значно меншим досвідом роботи, але за умови, що в один і той же період вони займалися різними видами діяльності.

12:51 Мораторій на перевірки можуть продовжити ще на 4 роки

Народні обранці не полишають спроб продовжити мораторій на перевірки для певних суб’єктів господарювання. Чергова ініціатива стосується суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва.

12:08 Опубліковано список заборонених фільмів, серіалів і мультфільмів

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оприлюднила на своєму офіційному сайті список з 544 аудіовізуальних творів, «щодо яких в Україні діють обмеження». Причому регулятор обіцяє на цьому не зупинятися.

11:32 З’ясувати факти

Деякі категорії цивільних справ, зокрема про визнання громадянина недієздатним, про встановлення опіки чи батьківства, можуть бути розглянуті лише за наявності висновків експертної установи.

10:18 Судовий збір пропонують повернути у 2015 рік

Парламентарі продовжують боротьбу із ставками судового збору. Черговий законопроект пропонує досить радикальний підхід — повернути розмір необхідних виплат у 2015 рік.

09:44 Уряд віддасть виробництво спирту в приватні руки

Уряд вирішив відмовитися від державної монополії на виробництво спирту. Замість цього, він збирається контролювати обсяг його виробництва та імпорт.

09:14 Між підозрою та обвинуваченням

В Україні вже 4 роки діє новий КПК. Хтось вважає його революційним, хтось — навпаки. Але незалежно від оцінки деякі його положення, зокрема щодо забезпечення права на захист від пред’явленого обвинувачення, потребують удосконалення.

08:49 Як обрати суд у випадку порушення прав інтелектуальної власності в Інтернеті

Сьогодні, 1 грудня, відбудеться засідання Комітету з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету АПУ «Визначення компетентного суду (юрисдикції) для звернення в зв'язку з порушенням прав ІВ в Інтернеті».

30.11.2016

17:58 Ощадбанк визначився, коли введе комісію за оплату послуг ЖКГ

Останній банк, що приймає оплату послуг ЖКГ від населення без комісії, почне брати по три гривні за кожну платіжку з початку 2017 року.