Закон і Бізнес

Новини 25.04.2017

24.04.2017

17:58 Студенти КНУ представили Україну на Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot

У Відні (Австрія) завершився 24 Конкурс з міжнародного комерційного арбітражу ім. В.Віса. Україну на змаганнях за підтримки АО Spenser & Kauffmann представляла команда студентів Київського національного університету ім. Т.Шевченка.

17:16 Збори Апеляційного суду Чернівецької області висловили підтримку керівництву

В Апеляційному суді Чернівецької області відбулися збори суддів, на яких було обрано заступника голови суду та секретарів судових палат.

16:24 Протест вимагає свободи

Читач ознайомиться з окремими рішеннями ЄСПЛ щодо свободи зібрань. Так, ще не вщухли політичні баталії після рішення у справі «Фрумкін проти Росії», як Росія отримала чергову «червону картку» у вигляді рішення у справі «Лашманкін та інші проти Росії».

15:46 У ВР визначили, як швидше запровадити конституційні скарги в Україні

Аналогічні правові наслідки рішення за конституційною скаргою і поданням, три місяці на їх розгляд у загальному порядку та конкурсний відбір суддів Конституційного Суду за поданням нардепів і погодженням профільного комітету ВР.

15:04 Представники народу

Неналежне фінансування, моральний тиск і соціальна незахищеність — таким переліком «привілеїв» держава заманює охочих стати присяжними. Не дивно, що навіть у столиці існує неабиякий їх дефіцит.

14:23 Конкурс до ВС: оприлюднені 52 висновки про невідповідність кандидатів

Розглянувши інформацію про понад сотню кандидатів у судді Верховного Суду, Громадська рада доброчесності винесла стосовно 52 з них негативні висновки. Їх тексти розміщені у вільному доступі.

13:28 Судді та науковці обговорять ключові зміни до ГПК

26 квітня комітет з процесуального права Асоціації правників України проведе відкрите засідання «Основні зміни до Господарського процесуального кодексу України» за участі суддів, науковців та експертів.

12:46 ВСС заборонив «ДНР» та «ЛНР» у рішеннях називати республіками, — документ

ВСС нагадав про необхідність зважати на документи, видані на непідконтрольних територіях, але заборонив називати останні «республіками» в рішеннях. Такий висновок зробив ВССУ в інформаційному листі №9-697/0/4-17, текст якого друкує «Закон і Бізнес».

12:11 Аудит роботи реєстру декларацій відкладено, — НАЗК

Питання незалежної експертизи системи е-декларацій стало причиною розколу серед членів Національного агентства з питань запобігання корупції. «Недолугий» проект технічного завдання аудиту від голови НАЗК не підтримала половина членів.

11:34 Громадська «інквізиція»

Розглянувши зібрану інформацію стосовно 100 з гаком претендентів до ВС, Громадська рада доброчесності винесла щодо 52 з них невтішні вердикти про невідповідність критеріям доброчесності та професійної етики.

10:56 Кримінальні справи у першій інстанції зможе розглядати 1 суддя

Колегія з трьох суддів першої інстанції розглядатиме кримінальні справи, в яких ідеться про позбавлення волі більш ніж на 10 років, лише за клопотанням обвинувачуваного. Бо зараз нестача суддів в Україні загрожує розумним строкам розгляду справ.

10:24 Свобода, яку ми втрачаємо

В Україні ухвалено багато документів, які поліпшують рівень захисту прав людини і розвивають відповідні положення Конституції. Це і закони про доступ до публічної інформації, про безоплатну правову допомогу, про адвокатуру, а також зміни до КПК.

09:42 Конкурс до ВС: 33 кандидати сьогодні проходять співбесіду

24 квітня Вища кваліфікаційна комісія суддів проводить наступну серію співбесід з 33 кандидатами на посади суддів Верховного Суду. Семеро з цих кандидатів мають негативний висновок ГРД.

09:19 Суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук:

До КС вже подано 86 конституційних скарг, але їх кількість зросте у десятки разів, коли і адвокати, і суб’єкти права зрозуміють, як цей механізм працює. Наразі ж ми маємо лише приклади функціонування цього інституту в європейських країнах.

08:55 Анонс правових подій тижня (24-29 квітня)

Цього тижня у столиці нотаріуси говоритимуть про захист прав кредиторів, а в Харкові обговорять зміни до процесуального законодавства та впровадження медіації в Україні. Про ці та інші події читайте в анонсі від «ЗіБ».

23.04.2017

17:15 Підраховано річний дохід від найбільшого фонтану в Італії

У 2016 році туристи кинули у фонтан в Римі близько €1,4 млн. Востаннє подібні підрахунки публікувалися в 2013-му, новий результат перевищує попередній на €100 тис.

14:22 Власникові пітона виписали штраф за вигул змії без повідка

Жителя американського міста Су-Фолс (штат Південна Дакота) оштрафували на $190 за те, що він вигулював свого королівського пітона без повідка.

11:30 У Чорногорії заборонили зводити нові будинки

Уряд Чорногорії ввів тимчасову заборону на зведення будь-яких споруд у Которі. Такий захід пов’язаний з тим, що місту загрожує виключення зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

22.04.2017

17:37 У Німеччині дітям хочуть заборонити риболовлю

Захисники тварин непокояться, що, навчаючи дітей рибальству, дорослі таким чином з малого віку привчають їх до жорстокості. Рибальських курсів у таборах більше не буде.

14:44 Стало відомо, які туристи найщедріші у світі

Китайські мандрівники виявилися лідерами за розміром витрат за кордоном у 2016 році. За цим критерієм вони впевнено обігнали американців і німців.

12:49 У США жорстоке поводження з дитиною потягнуло за собою три довічні строки

В Оклахома-Ситі місцеву жительку засуджено до трьох довічних строків за те, що вона в образі відьми тероризувала свою семирічну внучку

10:54 В Італії штрафуватимуть горе-поварів, які турбують громадян різкими запахами

Сильний запах смаженої їжі на вулицях Італії відтепер вважається адміністративним правопорушенням. Відповідне рішення ухвалив місцевий суд одного з містечок.

21.04.2017

17:58 ЮФ AVELLUM втретє номіновано на премію European Tax Awards

Третій рік поспіль видання International Tax Review номінувало ЮФ AVELLUM на престижну премію European Tax Awards. Так, фірма вчергове підтвердила, що є одним з визнаних та найчастіше рекомендованих податкових консультантів в Україні.

17:23 Конкурс до ВС: визначено остаточний графік співбесід

Вища кваліфікаційна комісія суддів затвердила остаточний графік проведення співбесід для усіх кандидатів у конкурсі на посади суддів Верховного Суду. Комісія спілкуватиметься з кожним кандидатом окремо до 26 травня.

16:46 У Польщі судді виступили проти політизації судової реформи

Польські судді 20 квітня на півгодини призупинили роботу. Таким чином вони висловили протест відносно законопроекту про реформу судової системи, який подано на розгляд Сейму. Судді назвали протест зборами, бо не мають права страйкувати.

15:56 АПУ вимагає розслідування побиття адвокатів податківцями

В результаті обшуку працівниками ДФС у приміщенні клієнта, двох його адвокатів забрала «швидка». Юристи наголошують: податківці не тільки не мали права бити захисників, а і взагалі не уповноважені здійснювати досудове розслідування.

15:07 Податковий ухил

Аналіз практики розгляду справ, які стосуються земельних правовідносин, свідчить про дотримання судами позицій ВСУ, які визначають: хто повинен сплачувати податок, з якого моменту, а хто може бути звільнений від такого платежу.

14:22 Blockchain використовуватимуть при вчиненні нотаріальних дій

Технологія зберігання даних, яка є основою криптовалюти, може бути використана для захисту даних при вчиненні нотаріальних дій. Експерти попереджають, що Blockchain лише технологія, а для вирішення проблем потрібна ще і воля законодавця.

13:38 ВСУ висловився щодо припинення поруки, — документ

Порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі. Якщо такий строк не встановлено, порука припиняється, коли кредитор протягом 6 місяців від дня настання строку виконання основного зобов’язання не пред’явить вимоги до поручител

12:58 Співбесіди з кандидатами до ВС (онлайн трансляція)

Вища кваліфікаційна комісія суддів веде трансляцію співбесід з кандидатами у конкурсі на посади суддів Верховного Суду.

12:15 Закон і Бізнес N 16 (1314). Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 16 (1314). 22-30 квітня 2017 року.

11:32 Користування в бонус

Різне тлумачення норм призводить до виникнення ситуацій, коли сторона вважає договірні відносини продовженими без отримання дозволу місцевої влади та навіть без укладення додаткової угоди.

10:58 ВР прийматиме деякі рішення не конституційною більшістю

Депутати пропонують змінити Регламент Верховної Ради в частині голосування. На їх думку, для спрощення роботи достатньо ухвалення актів, які не стосуються третіх осіб, простою більшістю голосів нардепів, а не конституційною.

10:25 В Кабміні знайшли, куди вивезти львівське сміття

Поки Львівська міська рада вирішуватиме проблеми з утилізацією побутових відходів у місті, його вивозитимуть на полігони інших міст Львівської області. Таке вирішення проблеми мають сьогодні закріпити у меморандумі з органами місцевої влади.

09:49 ВРП відмовилась відсторонювати суддю

Через півтора роки після ухвали, правосудність якої ставиться під сумнів, Генпрокуратура просить відсторонити суддю, що її постановив. Вища рада правосуддя не знайшла підтвердження загрози розслідуванню з боку судді.

09:16 Рішення масового ураження

Запровадження інституту зразкового рішення в Кодексі адміністративного судочинства розвантажить суди, а громадян захистить від типових порушень їхніх прав з боку суб’єктів владних повноважень.

08:43 Сьогодні ВККС почне перші співбесіди з кандидатами у судді ВС

За результатами дослідження досьє під час кваліфікаційного оцінювання у конкурсі на посади суддів Верховного Суду ВККС призначила перші співбесіди з 32 кандидатами. На запитання комісії вони відповідатимуть вже сьогодні.

08:27 У Дніпрі обговорять актуальні проблеми оподаткування

Цьогорічні зміни у податковому законодавстві, зустрічні перевірки та статус податкової міліції — стануть темою обговорення на семінарі «Податкова система: як бути успішним в сучасних умовах», який пройде сьогодні, 21 квітня, у Дніпрі.

20.04.2017

17:59 У Кабміні анонсували конкурси на 1000 посад у міністерствах

Прем’єр-міністр пропонує запросити на роботу до міністерств тисячу молодих фахівців. Почати таким чином «перезавантажувати» центральні органи виконавчої влади планують вже восени.

17:21 Узагальнено остаточні рішення ЄСПЛ проти України, — документ

Узагальнення рішень Європейського суду з прав людини за заявами проти України, що стали остаточними у І кварталі, висвітлило низку проблем, які залишаються актуальними для вітчизняної правоохоронної та судової систем.