Закон і Бізнес

Новини 02.07.2016

01.07.2016

18:17 В Бельгії заборонили продаж складових для саморобних вибухівок

Влада Бельгії вирішила заборонити вільний продаж деяких продуктів побутової хімії, які можуть використовуватися для виготовлення саморобної вибухівки. Відповідна постанова набуде чинності в липні.

17:49 Готуються матеріали щодо безстрокового обрання 13 суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо обрання 13 кандидатів на посаду судді безстроково. Відповідне оголошення було розміщено на сайті ВККСУ 1 липня.

17:21 ВСУ висловився щодо режиму майна осіб, які живуть без реєстрації шлюбу

Верховний Суд України визначився з правовим режимом майна осіб, які проживають однією сім’єю без реєстрації шлюбу.

16:44 Суддю, який прийняв рішення під тиском, не каратимуть?

Ще в 2015 р. пропонувалось визначити умови звільнення судді, який прийняв неправосудне рішення, від кримінальної відповідальності. Сьогодні у ВР було зареєстровано проект постанови про прийняття цього проекту за основу.

16:20 За роботу в судах перекладачам пропонують платити більше

Наразі існує проблема із залученням перекладачів до участі в судових процесах з огляду на невеликий розмір плати за надані послуги. Щоб урегулювати цю проблему Державна судова адміністрація України звернулась до Кабміну.

15:38 12 суддів можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності

6 липня 2016 р. о 10.00 відбудеться засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (м. Київ, вул. Механізаторів, 9). На порядку денному - притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та відкриття дисциплінарних справ.

15:14 Зупинено оцінювання 2 суддів КААС. Вони зібрались у відставку

У зв’язку з поданням до Вищої ради юстиції заяв про відставку було вирішено зупинити первинне кваліфікаційне оцінювання суддів Київського апеляційного адміністративного суду Гром Любові Миколаївни та Борисюк Лариси Павлівни.

14:59 Англійська може втратити свій статус в ЄС

Англійська може втратити статус офіційної мови ЄС після того, як Британія залишить ЄС. Про це заявила голова комітету Європарламенту в конституційних справах Данута Хюбнер.

14:25 Конвенцію з Австрією щодо подвійного оподаткування доповнять

Делегація Мінфіну та фіскальної служби взяла участь в українсько-австрійських переговорах щодо перегляду Конвенції про уникнення подвійного оподаткування. Планується збільшити ставки оподаткування дивідендів, процентів та роялті.

13:47 В Києві обговорять права людини в кримінальному провадженні

8 липня 2016 р. Національна асоціація адвокатів України спільно з Вищим спецсудом з розгляду цивільних і кримінальних справ, проводить щорічний форум з питань захисту прав людини у кримінальному провадженні.

13:45 Валіза без ручки,

В Україні прийнято низку законодавчих актів, покликаних урегулювати питання, пов’язані із захистом прав і свобод українських громадян, які є власниками майна в Криму. Чи врегулювали вони всі складні питання?

13:14 Судді ВСУ зібрались у відпустку. Повернуться наприкінці серпня

З 18 липня всі судді Верховного Суду України йдуть у відпустку. Правосуддя не здійснюватиметься аж до 30 серпня.

12:50 Опубліковано правові позиції ВССУ за 2015 р.

Вищий спецсуд роз’яснив, невиконання яких вимог КПК є істотним порушенням кримінального процесуального закону. Про це йдеться у постанові Пленуму ВСС про правові позиції Суду.

12:17 В суді виявили порушення в роботі системи документообігу

Державна судова адміністрація провела аудит в Уманському міськрайонному суді Черкаської області і виявила порушення, що можуть свідчити про втручання працівниками цього суду в автоматизовану систему документообігу суду.

11:48 3 суддів отримали рекомендації на переведення

Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення щодо переведення суддів до іншого суду того самого рівня без конкурсу. Рекомендації від Комісії отримали 3 суддів з Луганщини та Донецька.

11:31 Пройшлися по суті

У ВРЮ та ВАС розійшлись погляди на підстави звільнення суддів. При цьому в Раді переконані, що суд взагалі не повинен переглядати її рішення по суті. Хоча ВАС має майже ідентичні застереження.

11:14 Чи законно банки видають валютні позики? - питання до КСУ

Ситуація з валютними кредитами на житло може отримати несподівану розв’язку. Днями сільська рада звернулась до КСУ з проханням роз’яснити, чи законне таке кредитування, зважаючи, що позичальники не мають відповідної ліцензії Нацбанку.

10:42 Один суддя отримав попередження, 7 справ припинено

Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила притягнути суддю Дніпропетровського окружного адмінсуду В.Степаненка до дисциплінарної відповідальності та застосувати дисциплінарне стягнення у виді попередження.

10:16 Петренко пояснив, чому Україні потрібен антикорупційний суд

В Україні вже створено нові прозорі органи запобігання корупції та розслідування корупційних злочинів. Справа лише у забезпеченні нормального розгляду таких справ суддями.

09:46 Відкрито дисциплінарні справи щодо 4 "суддів Майдану"

На засіданні 30 червня 2016 року Вища рада юстиції розглянула 9 матеріалів, переданих комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. За результатами розгляду було відкрито справи щодо 4 суддів, в т.ч. і Оксани Царевич.

09:11 Президент Асоціації податкових радників Д. Гетманцев:

В податковій реформі надто багато політики, надто багато людей намагаються зробити собі ім’я або політичні дивіденди на тому, на чому їх заробити в принципі неможливо.

08:58 ВРЮ знайшла порушення у діях 2 суддів ВГСУ

Вища рада юстиції відмовила у притягненні до дисциплінарної відповідальності суддів Вищого господарського суду України А.Ємельянова та І.Воліка, констатувавши водночас наявність ознак дисциплінарного проступку у їхніх діях.

08:48 З липня змінюється форма звіту щодо єдиного внеску

З 1 липня 2016 року звіти з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за звітний період "червень 2016 року" подаються за новою формою.

08:42 Сьогодні розглядатимуть питання відсторонення судді Вовка

1 липня 2016 р. о 10.00 відбудеться чергове засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (м. Київ, вул. Механізаторів, 9). Розглядатимуть клопотання Генпрокурора щодо відсторонення суддів від посад.

08:38 У ВСУ розкажуть про роботу за півроку

1 липня 2016 року у Верховному Суді України (м. Київ, вул. П. Орлика, 8, Кловський палац) відбудеться брифінг, у якому візьмуть участь голова Верховного Суду України Ярослав Романюк і судді – спікери від кожної з палат ВСУ.

08:32 Сьогодні в Києві проходить форум з публічного права

V Всеукраїнський форум з публічного права стартує 1 липня. Під час заходу експерти поговорять про актуальні питання вирішення проблем у сфері публічних взаємовідносин.

08:27 Збільшуються тарифи на тепло для населення

З 1 липня середньозважений тариф на тепло для населення встановлюється на рівні 1043 грн за 1 Гкал (до 1 липня середньозважений тариф становив 534 грн за 1 Гкал).

30.06.2016

18:00 База даних про переселенців може запрацювати вже літом

Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб збираються ввести у повну промислову експлуатацію до кінця липня цього року.

17:35 Відкрито дисциплінарну справу щодо судді Царевич

На сьогоднішньому засіданні Вищої ради юстиції було прийнято рішення відкрити дисциплінарну справу стосовно судді Печерського районного суду Києва Оксани Царевич.

17:18 У ВРЮ розглянуть низку скарг на суддів

5 липня 2016 року відбудеться засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. На порядку денному - питання про відкриття дисциплінарних справ щодо кількох десятків суддів вищих спеціалізованих судів.

16:52 Система відеофіксації на дорогах запрацює з наступного року

Налагодження роботи відеофіксаторів по всій країні потребуватиме коштів у обсязі кількох мільярдів доларів США, які найближчим часом держава надати не зможе. Тому наразі буде запроваджено кілька тестових систем.

16:33 ВР просять прийняти кілька проектів щодо влади на місцях

Мінрегіон підготував офіційні листи спікеру парламенту та голові профільного комітету Верховної Ради з проханням невідкладно розглянути законопроекти щодо місцевого самоврядування, територіальних громад та інституту старост.

15:49 Готуються матеріали щодо безстрокового обрання ще 3 суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо обрання 3 кандидатів на посаду судді безстроково. Відповідне оголошення було розміщено на сайті ВККСУ 30 червня.

15:11 У ВРЮ придумали як пришвидшити розгляд справ

Засідання секції Вищої ради юстиції проводяться шляхом прийняття висновку без участі осіб, щодо яких розглядається відповідне питання, та заінтересованих осіб, якщо рішенням секції не визначено інший порядок проведення засідання.

14:37 ВСУ висловився щодо стягнення коштів, набутих безпідставно

Правовідносини, що виникають у разі стягнення коштів, які, на думку органу державної влади, набуті безпідставно, мають приватноправовий, а не публічний характер. Про це йде мова у постанові Верховного Суду України.

14:21 Рада зупинила люстрацію

ВРЮ затвердила за собою право діяти не лише за «буквою», а й за «духом» закону про очищення влади. Це збільшує шанси залишитись на своїх посадах для всіх суддів, які підпадають під люстрацію.

13:51 Рада адвокатів визначила розцінки на партнерство з НААУ

Рада адвокатів України затвердила програму партнерства з Національною асоціацією адвокатів України. Згідно з програмою стати генеральним партнером НААУ у 2016 р. обійдеться в 15 тис. грн щомісяця (така сума благодійного внеску визначена РАУ).

13:18 Чилійського військового змусять заплатити за смерть музиканта

У штаті Флорида колегія присяжних визнала колишнього чилійського військового відповідальним за загибель музиканта-комуніста Віктора Хари. Журі зобов’язало колишнього підполковника Педро Нуньєса Баррьєнтоса виплатити сім’ї співака $28 млн як відшкодування

12:49 Скільки платитимуть членам ревізійної комісії адвокатури?

Членам Вищої ревізійної комісії адвокатури виплачуватимуть винагороду у розмірі 50% мінімальної місячної зарплати, встановленої Законом про держбюджет станом на 1 січня поточного року, в якому виплачується винагорода, за кожен день роботи Комісії.

12:17 ВРЮ схвалила звільнення 11 суддів

Під час сьогоднішнього засідання Вища рада юстиції розглянула матеріали щодо внесення подань про звільнення суддів з посад за загальними обставинами. 9 суддів збираються звільнити у відставку, ще двох - у зв’язку з досягненням 65 років.