Закон і Бізнес

Новини 26.06.2017

26.06.2017

17:59 Jurimex безкоштовно захистла освітян з Харківської області

Господарський суд м.Києва задовольнив позов, поданий юридичною компанією Jurimex в інтересах Чугуївської міської ради.

17:09 Слідчі прокуратури можуть залишитися без медобслуговування

Нардепи згадали, що з початком діяльності Державного бюро розслідувань на слідчих органів прокуратури, включаючи пенсіонерів, не поширюватимуться гарантії, передбачені законом «Про прокуратуру».

16:23 Реальні результати масштабного затримання податківців обговорять юристи

Завтра, 27 червня об 11:00 відбудеться круглий стіл, на якому правозахисники і експерти розкажуть про те, як просувається розслідування справи щодо екс-податківців, через місяць після їх резонансного затримання, та які судові перспективи вона має.

15:44 У ВР знайшли 6 причин не поспішати зі створенням електронного суду

Проектом нових процесуальних кодексів передбачається можливість фіксування судового процесу та обміну документами в електронній формі між його учасниками. Однак у Верховній Раді таку інновацію вважають «дещо передчасною».

14:58 Дискреційний процес

Хоча до остаточного схвалення нового процесуального законодавства залишається не багато часу, фахівці все ж намагаються встигнути додати деякі удосконалення, аби у реальній ситуації не наразитися на проблеми.

14:24 ВСС назвав відповідальних за образи в інтернеті

При відсутності в позивача відомостей про автора недостовірної інформації, розміщеної на веб-сайті, відповідачем у справах про захист честі, гідності та ділової репутації є власник сайту.

13:45 Методику визначення середньоринкової вартості авто змінено, — документ

Кабмін вніс зміни до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів. Зокрема, змінено формулу зазначеного розрахунку, з якої вилучається коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу.

13:09 В КЦ БПД назвали 4 проблеми, які потребують вирішення цьогоріч

Ліквідація кредиторської заборгованості перед адвокатами, забезпечення бюро правової допомоги в декотрих областях оргтехнікою, підвищення зарплати працівників центрів та спрощення процедури конкурсу з відбору адвокатів.

12:29 ВСУ висловився щодо дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди батька, — документ

Надання на майбутнє дозволу на постійні виїзди за межі України дитини без згоди батька фактично позбавляє його можливості спілкуватися з останньою. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №235/139/16-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

11:51 Конкурс до ВС: 12 кандидатів подолали висновок ГРД

21 та 22 червня ВККС розглянула висновки Ради щодо 13 кандидатів. За рішенням комісії, 12 з них подолали негативний висновок Громадської ради доброчесності та підтвердили здатність здійснювати правосуддя у Верховному Суді.

11:10 Простіше, легше, доступніше

Проект закону №6232 містить чимало новел для процесу, які суди ніколи не застосовували. Тож важливими є розуміння суті цих нововведень та підготовка до їх запровадження. Однією з них є введення спрощеного провадження.

10:41 На прокурорів, які звинуватили адвоката у шахрайстві, можуть відкрити справу

НААУ просить Генпрокуратуру надати оцінку діям слідчих, які відкрили провадження проти адвоката. Його звинувачують у шахрайстві, яке полягало у поданні до суду документів, зміст яких, на думку слідства, не відповідає дійсності.

10:05 Відсьогодні не діють деякі обмеження на обмін валюти

Нацбанк зняв обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізосіб, які не є підприємцями. Крім того, для таких клієнтів банки обмінюватимуть готівкову валюту на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.

09:34 Конкурс до ВС: 9 кандидатів долатимуть негативний висновок ГРД

Сьогодні, 26 червня, ВККС з’ясовуватиме здатність 9 кандидатів на посади у Верховному Суді здійснювати правосуддя. Щоб подолати висновок про невідповідність від Громадської ради доброчесності, їм треба переконати не менше 11 членів комісії.

09:18 Голова КСУ (2007—2010 рр.) Андрій Стрижак:

Конституція правової, демократичної держави, як дружина Цезаря, повинна бути поза всякою підозрою. Чи може хтось дати гарантію, що в майбутньому не буде так само оскаржено й закон №742-VII?

09:01 Анонс правових подій тижня (26 червня - 1 липня)

Цього тижня у Чернівцях пройде семінар «Роль судді-спікера в комунікаційній діяльності суду», а Одесі адвокати, судді та юристи візьмуть участь у грі «Що? Де? Коли?», присвяченій Дню Конституції. Про ці та інші події читайте в анонсі від «ЗіБ».

25.06.2017

18:19 Лондонцям заборонили здавати туристам квартири в оренду

Адміністрація району Пекхем на південному сході Лондона заборонила жителям муніципальних квартир здавати приміщення в короткострокову оренду.

15:49 Американець сплатив монетами штраф за металобрухт

Житель американського міста Джексон (штат Міссісіпі) спробував заплатити штраф монетами номіналом один цент.

13:11 Південних корейців садитимуть за допомогу в комп’ютерних іграх

До законодавства Південної Кореї, яке регулює ігрову індустрію, внесена нова поправка. Вона встановлює покарання за «професійний бустинг» і «бустери» відповідно.

10:51 Тайця посадили за образливі фото королівської сім’ї у ФБ

Громадянина Таїланду засудили до позбавлення волі на 35 років за пости на Фейсбуку, які влада визнала образливими для королівської сім’ї. Покарання пом’якшили наполовину з урахуванням розкаяння підсудного.

24.06.2017

18:31 У Китаї з’явився пересувний магазин без кас і продавців

Шведська компанія Wheelys почала тестування автоматизованої пересувної крамниці Moby на вулицях Шанхая. Це невеликий павільйон на колесах, що вміщає не більш як 4 людини й одержує енергію за рахунок сонячних батарей.

17:18 У Колумбії зареєстрований перший шлюб між трьома чоловіками

Троє чоловіків у Колумбії вперше уклали офіційний шлюб. Влада визнала за новим союзом всі цивільні права, які отримують в країні традиційні сім’ї, зокрема право спадкоємства.

14:29 Гамбургер для поліцейського,

У 2012 р. президент ФРН Християн Вульф був змушений подати у відставку через звинувачення в зловживанні службовим становищем. Він отримав пільговий кредит і дозволив знайомому оплатити рахунок на кілька сотень євро.

12:26 Пляж в об’єктиві

У басейнах і на платних пляжах по всій Німеччині почали вводити обмеження на використання смартфонів і фотоапаратів. У такий спосіб намагаються захистити відвідувачів від потрапляння в Інтернет їхніх фото.

10:35 Батькам-нелегалам не дозволять залишитися в США разом із дітьми

Глава Міністерства національної безпеки США Джон Келлі скасував указ, згідно з яким батьки-нелегали могли залишитись у Штатах як опікуни своїх дітей, котрі мають американське громадянство.

23.06.2017

18:01 Експерти поділяться онлайн-інструментами для розвитку бізнесу

26 червня у Київській торгово-промисловій палаті відбудеться семінар «Онлайн-інструменти для розвитку бізнесу – перехід на цифрові технології», на якому експерти розкажуть, як використовувати соцмережі для просування товарів та послуг.

17:18 Форум на тему стандартів адвокатської діяльності проведе ААУ

Асоціація адвокатів України проведе форум, присвячений питанням організації та стандартам адвокатської діяльності, тенденціям розвитку юридичних послуг, адвокатській етиці, партнерству та фінансам в адвокатській практиці, захисту прав адвокатів в Україні.

16:58 Чому планові податкові перевірки цьогоріч незаконні

З 1 січня 2017 року планові податкові перевірки проводяться всупереч закону. Багато підприємців вже оскаржили в суді відповідні накази, однак рішень поки немає. Та деякі володарі мантій вважають, що такі справи можуть мати перспективу для позивачів.

16:35 Мінекономрозвитку зіткнулося з першими труднощами у видачі патентів

Нові повноваження МЕРТ викликали у фахівців ряд питань, серед яких: невизначеність відповідача в судових спорах з питань інтелектуальної власності, підтвердження прийняття заяв до розгляду та строки експертизи охоронних документів.

15:54 У ВР закликають змінити порядок відбору омбудсмена

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин ініціює створення конкурсної комісії за участі представників правозахисних організацій з проведення відбору кандидатів на посаду Уповноваженого ВР з прав людини.

15:04 Повноваження органів, що контролюють прокурорів, конкретизують

Генеральна інспекція перевірятиме прокурорів на доброчесність, а також проводитиме досудове розслідування щодо правопорушень, вчинених працівниками прокуратури, та підтримуватиме публічне обвинувачення у відповідних провадженнях.

14:25 З 1 липня ДФС не реєструватиме ризикові податкові накладні

Зупинка ризикових накладних буде відбуватися за допомогою програмного комплексу, який вже працює. Низка підприємств вже сьогодні отримують квитанції з інформацію про те, що їх операції, їх податкові накладні віднесені до ризикових.

13:54 НААУ співпрацюватиме з Українською академією медіації

Національна асоціація адвокатів України та Українська академія медіації підписали меморандум про співпрацю, який передбачає спільні проекти, програми та заходи, напрацювання пропозицій щодо проектів законів, навчальних та державних програм.

13:22 Київрада продовжила дію знижки на оренду комунального майна

Зараз близько 156 000 кв. м. нежитлових приміщень у власності громади міста Києва, що можуть бути надані в оренду, є вільними. За словами депутатів Київради, збільшення орендної плати призведе до зменшення надходжень до столичного бюджету.

12:47 Привітання з Днем державного службовця!

Своє професійне свято державні службовці України відзначають 23 червня. Вони є опорою держави у функціонуванні усіх гілок влади. Редакція газети «Закон і Бізнес» приєднується до привітань від колег та керівників.

12:07 Конкурс до ВС: 7 кандидатів подолали негативний висновок ГРД

На пленарному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що відбулося 22 червня, 7 з 8 кандидатів підтвердили здатність здійснювати правосуддя на посаді суддів Верховного Суду.

11:26 Закон і Бізнес N 25 (1323). Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 25 (1323). 23-30 червня 2017 року.

10:58 Відсьогодні діють нові нормативи грошової оцінки сільгосп земель

Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення визначається відповідно до капіталізованого рентного доходу на таких землях, а коефіцієнти її індексації визначаються відповідно до норм Податкового кодексу.

10:20 Верховна Рада України: трансляція засідання

Пленарне засідання Верховної Ради України. Онлайн-відеотрансляція телеканалу "Рада".

09:49 Лічильники тепла та води стануть обов'язковими

В Україні запроваджується повний комерційний приладний облік на вході до будинку, що має виявити реальне споживання тепла, гарячої та холодної води. Також обов'язковим стане приладний розподільчий облік між споживачами багатоквартирних будинків.