Закон і Бізнес

Новини 25.07.2016

25.07.2016

14:29 КМУ визначився з категоріями посад в місцевих органах влади

Уряд врегулював питання віднесення посад старост, заступників керуючих справами виконавчих апаратів обласних рад та керівників відділів сільських, селищних рад до відповідних категорій посад в органах місцевого самоврядування.

13:51 У відставку йдуть 60 суддів. 3 з них - судді ВСУ

На засіданні секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад 22 липня було вирішено підтримати рішення про відставку 60 суддів, серед них і судді Верховного та вищих спеціалізованих судів.

13:17 В Києві обговорять проблеми тримання під вартою

28 липня 2016 р. о 16.00 в Києві відбудеться обговорення результатів дослідження польсько-української Фундації «Відкритий Діалог» стосовно питань надмірної тривалості тримання під вартою у зв’язку з порушенням розумних строків кримінального провадження.

12:41 Дороге "задоволення"

Президент підтримав ідею посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Зокрема, позбавлення права керувати ТЗ тепер застосовуватимуть як основне і додаткове адмінстягнення.

12:29 Завтра у ВРЮ вирішать чи відкривати справи щодо 48 суддів

26 липня 2016 р. о 10.00 відбудеться засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. На порядку денному - десятки заяв щодо суддів Майдану та провадження про несумісність.

11:52 Богословська сфальсифікувала документи і не змогла довести, що вона є адвокатом

Екс-народний депутат Інна Богословська програла в суді справу про встановлення юридичного факту належності їй свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

11:41 Визначено вимоги до кандидатів в держслужбовці категорії "А"

Уряд визначив вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби категорії А. В числі вимог - вільне володіння державною та іноземною мовами. Вимога щодо знання іноземної мови діятиме з 1 травня 2018 р.

11:11 Прокурори декларують свою доброчесність

На сайті Генпрокуратури у розділі Таємна перевірка доброчесності опубліковано анкети доброчесності працівників прокуратури, де останні стверджують, що не вчиняли дій, які порочать звання прокурора, своєчасно та достовірно задекларували своє майно тощо.

10:38 Правила виписування рецептів на ліки хочуть змінити

Лікарі, виписуючи рецепти, що відпускаються на пільгових умовах чи безоплатно, повинні вказувати міжнародну непатентовану назву.

10:07 Кваліфіспит для юристів може базуватись на екзамені в магістратуру

Експеримент зі вступу на магістратуру спеціальності "Право" може бути закладений надалі в основу єдиного кваліфікаційного іспиту для юристів.

09:36 З вересня початкова школа працюватиме за новими програмами

Наразі змінено всі 14 програм для 1 - 4 класів з українською мовою навчання. Програми будуть затверджені колегією Міносвіти 4 серпня, обговорені на вчительських конференціях і запроваджені в школах вже з 1 вересня 2016 року.

09:11 «Домальовані» доходи

Мінсоцполітики хоче включити до мінімальної зарплатні доплати, надбавки та премії. Відтак дохід, нібито, має зрости, але тільки на папері. Експерти бачать тут бажання віднайти додаткові кошти для наповнення Пенсійного фонду.

08:47 Нормативістський підхід до вивчення права в Мін'юсті вважають проблемою

Мін'юст та Міносвіти працюють над питанням - з якого часу повинна розпочинатися правова освіта? Заступник міністра юстиції дотримується думки, що це повинно відбуватися максимум з першого класу, коли формується свідомість кожної дитини.

24.07.2016

16:53 У Німеччині можуть засудити собаку за заподіяний вівцям стрес

У Німеччині собаку судять за стрес у овець. За версією позивача, 12 тварин померли від страху. Адвокат відповідача парирує: дворняжка «працює» терапевтом в будинку для літніх людей. І там - жодного випадку смерті, пов'язаного з собакою.

14:56 В американському містечку штрафуватимуть за приспущені штани

У США почали штрафувати за приспущені штани. Санкція загрожує тим, у кого з-під одягу визирає нижня білизна. Таким чином, місцева влада сподівається стимулювати молодь одягатися зі смаком.

12:37 У Грузії хочуть провести референдум проти одностатевих шлюбів

Не чекаючи розкручування теми одностатевих шлюбів в країні, грузини зібрали підписи, необхідні для референдуму про заборону таких союзів. Найближчим часом вимоги про плебісцит будуть передані президенту.

10:40 Для в'їзду в США пропонують вимагати вказати нік в соцмережах

Митниця США пропонує зобов'язати гостей країни повідомляти свій нік в соцмережах при в'їзді в країну. Ініціатива пояснюється тим, що ці дані допоможуть правоохоронним органам у проведенні розслідувань.

23.07.2016

17:23 Влада Сочі заборонила нічні купання

Адміністрація Сочі заборонила відпочивальникам відвідувати місцеві пляжі в нічний час. Тепер приходити купатися можна буде з 8.00 до 20.00.

15:34 В Таїланді зібрались викорінити секс-туризм

Влада Таїланду вирішила викорінити секс-туризм. Іноземці приїжджають не за цим, а заради прекрасної тутешньої культури, - вважають місцеві чиновники. Проте, нелегальний бізнес приносить країні 10% ВВП.

12:37 В Італії чиновників затримали за прогули

В італійському містечку поліція затримала майже половину всіх місцевих чиновників за прогули. Держслужбовці відмічались за колег, а щоб їх не впізнали камери, надягали на голову картонну коробку. Через дефіцит кадрів робота мерії під загрозою.

10:26 У Хорватії заборонили селфі в шльопанцях через нещасні випадки

Дедалі частіші трагічні події з туристами, що бажають сфотографуватися на тлі пейзажів національного хорватського парку, спонукали його керівництво вжити заходів. Було заборонене взуття, непідходяще для гір.

22.07.2016

17:51 У прокурора Києва з'явився перший заступник

Сьогодні прокурор міста Києва Роман Говда представив колективу свого першого заступника. Наказом Генерального прокурора України від 21.07.16 на цю посаду призначено Павла Кононенко.

17:26 Готуються матеріали щодо безстрокового обрання 13 суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо обрання 13 кандидатів на посаду судді безстроково. Відповідне оголошення було розміщено на сайті ВККСУ 21, 22 липня.

16:42 Митники в аеропорту Бориспіль отримають відеокамери

На даний час розгортається пілотний проект з використання індивідуальних портативних відеокамер на базі митного поста «Бориспіль-аеропорт» Київської митниці Державної фіскальної служби.

16:16 В Україні створять базу дисертацій та студентських робіт

До Національного репозитарію академічних текстів увійдуть бази текстів дисертацій, наукові статті, а згодом цей перелік розшириться студентськими роботами.

15:43 У вересні в Києві відбудеться V Судовий форум АПУ

29 - 30 вересня 2016 р. в Києві проходитиме V Судовий форум Асоціації правників України. У перший день форуму будуть розглянуті питання взаємодії судової влади та медіа.

15:19 4-х суддів можуть відсторонити від посад

28 липня 2016 року о 11:00 розпочнеться чергове засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за адресою: м. Київ, вул. Механізаторів, 9. В порядку денному - відсторонення та продовження строку відсторонення суддів від посад.

14:39 Антикорупційний комітет схвалив заміну Закону про ОРД

У парламенті в червні цього року було зареєстровано проект Закону про оперативно-розшукову діяльність, який у разі його схвалення ВР, замінить чинний Закон про ОРД. Цей проект вже отримав схвалення від одного з комітетів ВР.

14:36 У Польщі таки визнали Волинську трагедію геноцидом

Сейм Польщі висловився на користь прийняття резолюції «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА».

14:07 Адвокати підготують чорний список. До нього увійдуть порушники їхніх прав

Національна асоціація адвокатів України найближчим часом збирається презентувати список під робочою назвою Список осіб, причетних до порушення прав адвокатів. Першим на черзі до нього - А.Ситник, директор Антикорупційного бюро.

13:44 Автоматизувати контроль за обігом підакцизних товарів можуть у 2018

У 2018 р. в Україні збираються завершити створення та впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) - Електронна акцизна марка.

13:24 В Україні створять репозитарій академічних текстів

Сьогодні Уряд прийняв розпорядження про створення Національного репозитарію академічних текстів.

13:04 Експерти обговорять проект Закону про Вищу раду правосуддя

27 липня відбудеться експертне обговорення законопроекту «Про Вищу раду правосуддя», організоване Радою з питань судової реформи та Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

12:35 Туреччина призупиняє дію Європейської конвенції з прав людини

У зв'язку з введенням в Туреччині режиму надзвичайного стану на найближчі три місяці, в країні вирішили призупинити дію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

12:04 Прокурора запідозрили в отриманні хабара на 195 тис. грн

21 липня слідчим відділом прокуратури Полтавської області спільно зі співробітниками СБУ в області було затримано прокурора однієї з місцевих прокуратур під час отримання 195 тис. грн неправомірної вигоди.

11:27 «Ми всі училися потроху…»

Законодавство не обмежує студентів юридичних факультетів у виборі форми навчання. Наскільки критично такий вибір впливає на подальшу кар’єру правника?

11:23 На День незалежності в Києві відбудеться парад військ

З нагоди 25-ї річниці незалежності України Президент України розпорядився провести 24 серпня 2016 року парад військ на вулиці Хрещатик та майдані Незалежності у місті Києві.

10:44 У ДФС прокоментували зміну правил передачі матеріалів перевірок

Нові правила передачі матеріалів перевірок платників податків слідчим підрозділам дозволять упередити безпідставний тиск на бізнес.

10:09 На Кіровоградщині затримали адвоката

Прокуратура повідомляє про затримання двох осіб за фактом пропозиції неправомірної вигоди у розмірі 35 тис доларів США. Один із затриманих є адвокатом.

09:50 ВККСУ відмовилась відкривати справи за 52 зверненнями

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 21 липня 2016 року за 52 зверненнями було вирішено відмовити у відкритті дисциплінарних справ. Одну справу вирішили не відкривати через сплив строків.