Закон і Бізнес

Новини 23.10.2016

22.10.2016

20:32 Турист в ОАЕ за 46 хвилин назбирав штрафів на $5000

Американський турист в ОАЕ за один день 24 рази перевищив швидкість, причому 22 порушення ПДР він вчинив протягом 46 хв. У результаті бізнесмен з Техасу Джонатан Білл був оштрафований майже на $5,5 тис.

17:37 У Німеччині зібралися заборонити мильні бульбашки

Жителів німецького Кельна обурила можлива заборона на використання вуличними артистами мильних бульбашок. Сотні людей зібралися в центрі міста й почали видувати бульки на зло чиновникам. Пізніше до дискусії долучився мер.

13:13 Рибалки зможуть стати олімпійськими чемпіонами

Міжнародна конфедерація спортивного рибальства (CIPS) подала заявку на включення цього виду спорту до програми Олімпійських ігор-2020, які пройдуть у Токіо.

10:14 Які країни змушують своїх громадян отримувати виїзні візи

Щоб покинути СРСР, потрібно було отримати виїзну візу. Щоб її оформити, потрібно було надати безліч документів і пройти різні перевірки. І хоча СРСР давно немає, деякі країни все ще не хочуть вільно відпускати своїх громадян за кордон.

21.10.2016

17:52 НБУ змінив порядок погодження керівників банків

Нацбанк зменшив вимоги до пакетів документів, що подаються для погодження керівників банків. Зміни внесені в Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.

17:14 Опубліковано піврічну статистику роботи адмінсудів в 2016 році

Місцеві адміністративні суди в першому півріччі 2016 розглянули 82 722 справи та матеріалів. З них окружні адміністративні суди розглянули 52 079 справ і матеріалів, або 65% загальної кількості.

16:36 Зміна процедури реєстрації майна не гарантує повного захисту власників, - юрист

Зміною процедур проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень навряд вдасться повністю захистити власника від рейдерського захоплення майна, адже цю проблему необхідно вирішувати на іншому рівні.

16:03 Умови перетину кордону дітьми змінено

Тепер діти до 16-річного віку зможуть перетинати кордон у супроводі одного з батьків без нотаріально завіреної згоди другого з батьків за умови відмітки у паспортному документі про прийняття виключно на постійний консульський облік.

15:25 За державу прикро?

Рішення Євросуду є підставою для перегляду справи Верховним Судом. Також громадянину мають виплатити грошову компенсацію. А чи повинні судді нести відповідальність за виявлені порушення?

15:17 У Вінниці судді обговорять гарантії та перспективи незалежності

11 листопада 2016 року у Вінниці відбудеться спеціалізований форум, присвячений обговоренню проблематики судової реформи, перспектив і реалій конституційних гарантій незалежності суду.

14:45 Стали відомі переможці рейтингу #GLAVBUHAWARDS

Перша інтерактивна платформа про податки TaxLink та мережа крамниць електронних послуг «Твій час» оголосила переможців рейтингу #GLAVBUHAWARDS. Серед них: Турок Валентина, Мандзюк Оксана, Мельник Світлана, Довженко Наталія та Боровко Світлана.

13:54 Судді вимагають збільшити бюджет в 2017 році на 2 млрд гривень

В остаточній редакції проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2017 рік" не враховано необхідних обсягів фінансування органів судової влади, які були первинно погоджені Міністерством фінансів України.

13:09 КМУ підняв зарплати керівникам силових структур

Кабінет Міністрів підвищив оклади головам СБУ і Служби зовнішньої розвідки, начальнику Генштабу, командувачу Нацгвардії, голові Держспецтрансслужби, голові Держприкордонслужби, начальнику УДО, голові Державної пенітенціарної служби та їх заступникам.

12:33 На участь у Раді доброчесності претендують 35 громадських об'єднань (список)

Сьогодні відбудеться засідання ВККС, де розглядатиметься питання про відповідність громадських об’єднань, які подали документи до Комісії, вимогам до участі у зборах представників громадських об’єднань для створення Громадської ради доброчесності.

11:59 Шикуйтеся в чергу за папером

Однією з новацій реформи стало позбавлення судів можливості самостійно вирішувати питання своєї фінансово-господарської діяльності. До яких наслідків можуть призвести такі новації?

11:14 Депутати пропонують податкові канікули, які не потрібні бізнесу

Народні депутати обіцяють податкові канікули для малого бізнесу на 5 років. Їх хочуть і в Міністерстві фінансів. Та, схоже, підприємцям вони не так потрібні, як збереження спрощеної системи оподаткування.

10:33 ВСУ визначив критерії поділу майна при розлученні

У разі придбання майна на особисті кошти одного з подружжя, це майно не може вважатися об'єктом спільної власності подружжя, а є приватною власністю того , на кошти якого воно придбане.

09:58 Компенсація суддям витрат при переведенні: у РСУ готуватимуть зміни до закону

Відсутність законодавчих гарантій щодо компенсації матеріальних витрат у разі примусового переведення до іншої місцевості порушує права судді та членів його сім’ї. Такий висновок зробив ВСУ у рішенні №57.

09:25 «Гібридний» захист

Часто суди порушували конституційні права громадян, а процедур для їх відновлення немає. Можливо, ситуація зміниться із запровадженням конституційної скарги. Але лише якщо для неї створять ефективну базу.

09:03 Сьогодні пройде I Фінансовий Форум Асоціації адвокатів України

21 жовтня в Києві проходить унікальний захід, який служить платформою для обговорення та вирішення проблем у сфері фінансів – адвокатури та бізнесу, обговоренню фінансово – правових аспектів, питань реструктуризації та оподаткування.

08:33 Юристи обговорять практичні аспекти банкрутства

Сьогодні, 21 жовтня, Асоціація правників України та Рада адвокатів Дніпропетровської області проведуть круглий стіл, присвячений деяким аспектам банкрутства.

20.10.2016

18:32 Адвокати вимагають очної ставки Єфремова з головними свідками

Сторона захисту в кримінальному провадженні проти екс-керівника Партії регіонів Олександра Єфремова заявила прокуратурі клопотання про одночасний допит підзахисного зі свідками Володимиром Ландиком і Миколою Грековим.

17:56 Ліквідація банку: ВСУ висловився щодо юрисдикції спорів

На спори, які виникають на стадії ліквідації (банкрутства) банку, не поширюється юрисдикція адміністративних судів. Такій висновок зробив ВСУ в постанові №826/20410/14.

16:13 Адвокати обговорять ефективний бізнес та фінанси

Наслідки останніх реформ для фінансових інститутів; судова практика з інвестиційних спорів; податкові перевірки очима контролюючого органу; проблемні питання закону про фінансовоу реструктуризацію.

15:44 В Україні з'явиться дорожньо-патрульна поліція

У Міністерстві внутрішніх справ в 2017 році з'явиться новий підрозділ — дорожньо-патрульна поліція.

15:12 Українцям дозволять змінювати ім'я свого батька

Комітет ВРУ з питань правової політики та правосуддя пропонує встановити право особи змінити своє по батькові - так само, як своє прізвище та власне ім'я.

14:36 Рада знову відмовилася розглядати спецконфіскацію

Верховна Рада в черговий раз відмовилася включити до порядку денного сесії урядовий законопроект про повернення державі активів Януковича і його оточення.

14:02 ВАСУ проаналізував практику у спорах з атестації поліцейських

Пленум Вищого адміністративного суду затвердив аналіз судової практики оскарження рішень атестаційних комісій органів Національної поліції України про звільнення працівників поліції у результаті атестації.

13:22 Кабмін схвалив законопроект про протидію домашньому насильству

Уряд погодив для внесення у Верховну Раду законопроект «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

12:51 Призначено нового голову Укравтодору

Колишній міністр транспорту, будівництва і морського господарства Польщі Славомир Новак призначений новим керівником Державного агентства автомобільних доріг України.

12:23 НБУ затвердив рамковий договір фінансової реструктуризації

Відповідно до Закону «Про фінансову реструктуризацію», який набув чинності 19 жовтня, Національний банк України затвердив рамковий договір фінансової реструктуризації.

11:42 Імператив з позиції сили

Після подій у Дніпрі в Міністерстві внутрішніх справ анонсували розширення прав працівників правоохоронних органів за принципом імперативу презумпції невинуватості поліцейського. Спробуємо проаналізувати необхідність запровадження такого принципу.

11:09 Сьогодні у Мінську починається юридичний форум

Понад 200 представників юридичної професії з країн Європи та Азії обговорять важливі етапи своєї кар'єри: від перших успіхів і невдач до виходу з професії.

10:39 ВККС і РСУ обговорили формування суддівського досьє

Члени Ради суддів України та члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України провели консультації з двох документів: Порядку формування та ведення судового досьє та Порядку формування та ведення досьє кандидата на посаду судді.

09:51 Розділ бізнесу при розлученні: ВСУ вказав нюанс щодо кредитів

Сама по собі обставина, що обладнання для майстерні було придбане за кредитні кошти, не свідчить про те, що ці кошти були особистою власністю одного з подружжя. Такій висновок зробив ВСУ в постанові №6-1752цс15.

09:15 Комплекс моральних обов’язків

Основним завданням Громадської ради доброчесності є сприяння ВККС у встановленні відповідності судді чи кандидата на цю посаду критеріям професійної етики та доброчесності. Проаналізуємо, що слід розуміти під цими критеріями.

08:58 Есперти обговорять юридичні нюанси створення IT-продуктів

Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій і Інтернету проводить семінар, присвячений методам організації роботи по створенню ІТ-продуктів.

19.10.2016

17:36 Сьогодні юристи обговорять оформлення трудових відносин

У Києві комітети Асоціації правників України з трудового, податкового та митного права проведуть засідання «Єдність і боротьба трудових і цивільних відносин: працівник або ФОП?».

17:02 Омбудсмен просить КСУ розсекретити стенограми засідань КМУ

Конституційний Суд прийняв до вивчення подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської про визнання стенограми засідання Кабінету міністрів відкритим документом.

16:35 Норвезька місія допоможе із впровадженням пробації в Україні

Упровадженню системи пробації допомагатиме Норвезька місія з питань верховенства права в Україні. У рамках проекту проводитимуться навчання, семінари та надаватиметься методична допомога суддям місцевого рівня з цих питань.