Закон і Бізнес

Новини 22.02.2017

22.02.2017

10:28 Вартість експертогодини на 2017 рік встановив Мін’юст

З урахуванням індексу споживчих цін, вартість однієї експертогодини у 2017 році становить 99 грн — за просту експертизу, 123,8 грн — середньої складності та 148,8 грн — особливої складності.

09:48 Хімікус - потерпілий: захист через суд змусив прокуратуру визнати це

Постанову слідчого прокуратури Київської області про відмову визнання В'ячеслава Хімікуса потерпілим у кримінальному провадженні, відкритому за заявою народного депутата Сергія Пашинського 31 грудня 2016 року, скасовано.

09:12 Якщо клієнт виявився аферистом,

Правники мають сумний жарт, що найнебезпечнішим ворогом в їхньому житті завжди залишається клієнт. Хоча б тому, що він у виборі зброї для конфлікту не обмежений професійною етикою. А от адвокат має тримати язика за зубами.

08:50 КСУ розгляне секретність стенограм засідань Кабміну

Сьогодні, 22 лютого, Конституційний Суд у формі письмового слухання розпочне розгляд справи за поданням Уповноваженого ВРУ з прав людини. Омбудсмен поставила під сумнів конституційність засекречування Урядом стенограм своїх засідань.

08:27 ВРП вирішить, чи зупиняти повноваження Гречківського

22 лютого о 15:00 Вища рада правосуддя проведе засідання, на якому розгляне подання ГПУ щодо зупинення на чотири місяці повноважень члена ВРП Павла Гречківського. Також засідання проведе третя дисциплінарна палата ВРП.

21.02.2017

17:52 Оподаткування адвокатської діяльності: оприлюднено відео та матеріали семінару

Адвокати, які не змогли 17 лютого відвідати семінар-практикум «Оподаткування адвокатської діяльності: актуальні питання», можуть переглянути повне відео та ознайомитися з матеріалами семінару.

17:14 В РАГС провели семінар для майбутніх юристів

У Рівненському апеляційному господарському суді відбувся день відкритих дверей у формі ознайомчого семінару для студентів випускних курсів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів Рівненщини.

16:33 Швейцарці виступили проти скасування податкових пільг для великого бізнесу

Швейцарці відхилили податкову реформу та відмовилися від ідеї проведення зимових Олімпійських ігор-2026. Такі підсумки чергового референдуму, що пройшов у країні.

15:46 У ВААС розповіли, як підтримують порядок в суді

Крім співробітників Нацполіції забезпечення громадського порядку у приміщенні суду покладено і на службу судових розпорядників. Вони співпрацюють із працівниками поліції, надають допомогу та роз’яснення відвідувачам суду.

14:59 Нова форма акту надання БВПД затверджена Мін’юстом

Нову редакцію форми акту надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього затвердили в Міністерстві юстиції. Відповідний наказ набере чинності з моменту його офіційного опублікування — 24 лютого.

14:07 Дві людини постраждали під час стрілянини біля суду у Кропивницькому

Сьогодні близько 9.30 біля Кіровського районного суду міста Кропивницького сталася стрілянина, в результаті якої постраждали дві людини. За неофіційною інформацією, конфлікт відбувся між позивачем і відповідачем у справі.

13:38 Нардепи збираються розглянути понад 2 тис. законопроектів

Верховна Рада прийняла порядок денний шостої сесії VIII скликання. Відповідно до календарного плану, народні обранці планують розглянути 2327 законопроектів за 38 пленарних засідань.

12:58 ВРП не відкриватиме дисциплінарну справу на суддю ВАСУ

Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя, розглянувши скарги внесла подання про звільнення 2 суддів. Також відкладено розгляд дисциплінарних справ стосовно 3 суддів та відмовлено у відкритті справи щодо судді ВАСУ.

12:13 Мінімум на почин

Аби розпочав роботу новий Верховний Суд, потрібно призначити на посади щонайменше 65 осіб. Тому в планах ВККС — набрати хоча б таку кількість людей. Адже після кількох формальних етапів конкурсу відсіяно вже 25% його учасників.

11:24 Дивитись засідання ВРП вдома і з попкорном не вийде, – Бенедисюк

На жаль, державний бюджет поки що не дає нам можливості забезпечити потреби охочих переглядати засідання палат вдома і з попкорном. Однак усі, хто має намір прийти до залу засідання, можуть й надалі це робити без перешкод чи обмежень.

11:01 Кабмін: Штраф за недопуск до перевірки інспектора Держпраці — 320 тис. грн

У Кабміні розповіли про штраф за недопущення до проведення перевірки оформлення трудових відносин у стократному розмірі, який було накладено на підприємство у Івано-Франківській області.

10:26 У в’язницях з’являться свої слідчі підрозділи

В установах виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби з’являться власні слідчі підрозділи, які здійснюватимуть досудове розслідування кримінальних правопорушень, вчинених на території або в приміщеннях ДКВС.

09:52 Податковій міліції можуть повернути повноваження

23 лютого Верховна Рада може прийняти законопроект, яким пропонується усунути невизначеність повноважень податкової міліції. Оскільки через питання повноважень Міністерство фінансів сперечається з Державною фіскальною службою.

09:13 Стороння допомога

Чергове засідання РСУ було присвячене фінансуванню судів. Зокрема, визначалися, чи є законною матеріальна допомога місцевої влади районному суду та чи варто її взагалі приймати.

08:59 Конкурс до ВС: сьогодні кандидати виконують практичне завдання

Сьогодні, 21 лютого, кандидати на посади суддів касаційних судів Верховного Суду виконують практичне завдання — другу частину кваліфікаційного оцінювання. Час на його виконання — 300 хвилин, а за перебігом можна спостерігати у відеотрансляції.

20.02.2017

17:58 Податківці перевірять ФОПів, які нещодавно закрилися

Державна фіскальна служба анонсувала перевірку всіх фізичних осіб-підприємців, які закрилися наприкінці грудня 2016 - початку січня 2017 року після внесення змін до ПК щодо обов'язкової сплати єдиного соцвнеску.

17:18 В Єгипті футбольних фанатів засудили до смертної кари за бійку

Касаційний суд в Єгипті підтвердив смертний вирок відносно 10 з 11 обвинувачених у тисняві на стадіоні після футбольного матчу між клубами «Аль-Ахлі» і «Аль-Марі» у 2012 році.

16:28 Чи повинен пункт обміну валют використовувати РРО

Починаючи з 17 грудня 2016 року суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з купівлі-продажу готівкової іноземної валюти, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

15:49 Конкурс до ВС: що очікує кандидатів на практичному завданні

Практичне завдання матиме вид модельної судової справи, яку буде сформовано відповідно до спеціалізації касаційного суду у складі Верховного Суду. Кандидати мають написати мотивувальну і резолютивну частини рішення на підставі наданих матеріалів.

15:09 Ближче до захисту

Недавно Старобільський районний суд Луганської області дозволив обвинуваченому під час засідань перебувати не в скляній кабіні під охороною, а поруч зі своїми захисниками. При цьому було враховано правові позиції Європейського суду з прав людини.

14:21 Адвокатське самоврядування Київської області оновило склад

Рада адвокатів Київської області переобрала голову Ради та голову КДКА. Очолювати Раду продовжить Петро Бойко, головою КДКА обрано Володимира Поліщука, а Павло Гречківський представлятиме адвокатів Київської області у РАУ.

13:42 ФДМУ планує продавати по 200 підприємств на місяць

Фонд державного майна України підготував новий законопроект про приватизацію. За його допомогою сподіваються провести приватизацію за три роки, продаючи по 100-200 підприємств на місяць.

13:03 Право на оскарження не порушується, якщо позивач не цікавиться справою, — ЄСПЛ

ЄСПЛ відхилив скаргу на порушення права доступу до суду, незважаючи на той факт, що суд апеляційної інстанції не повідомив про винесення рішення. Суд зазначив, що заявники за не виявили належної зацікавленості у розгляді справи протягом майже 2 років.

12:16 ВСС узагальнив практику призначення нового розгляду справи в суді першої інстанції

Для зміни або скасування вироку не вимагається встановлення наслідків і причинного зв’язку між допущеними порушеннями та прийняттям незаконного і/або необґрунтованого рішення. Такий висновок зробив ВСС в узагальненні, текст якого друкує «ЗіБ».

11:27 Гідності бракує відповідності

Громадська рада доброчесності дійшла висновку: є особи, яким не місце в новому Верховному Суді. Серед них, зокрема, політики, покірні судді та очільники органів судової влади. Деякі члени ГРД взагалі вважають, що із 600 із гаком кандидатів стати суддями В

10:59 Мін’юст оприлюднив список кандидатів до НАЗК

Міністерство юстиції розпочало перевірку фіналістів конкурсу на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Кандидатам необхідно написати есе, після чого на них чекає співбесіда.

10:29 ААУ вимагає від ГПУ реакції на побиття адвоката у Дніпрі

Комітет захисту професійних прав та гарантій адвокатської діяльності Асоціації адвокатів України вимагає від правоохоронців неупередженого реагування на напад на адвоката А.Вербу в Дніпрі.

09:53 Держказначейство збиратиме податки по-новому

Цього року Державна казначейська служба планує запровадити систему сплати податків і зборів через єдиний рахунок, з розподілом платежів за окремими рахунками автоматично на базі звітності платника податків.

09:18 Відсторонення відкладається

Представники прокуратури не отримали можливості надати свої аргументи щодо необхідності відсторонення від посади члена ВРП Павла Гречківського. Причина полягала у відсутності кворуму.

09:00 ВРП розгляне дисциплінарні справи стосовно 6 суддів

Сьогодні, 20 лютого, відбудеться засідання другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, на якому заплановано розгляд дисциплінарних справ стосовно 6 суддів та питання відкриття такої справи щодо судді ВАСУ.

19.02.2017

19:22 Для тих, хто самотній: названі найсексуальніші міста світу

Подорожі цікаві не тільки новими враженнями. Іноді на іншому кінці світу можна зустріти кохання. І є міста, де вірогідність цього досить велика.

13:14 В Болгарії занепокоїлися тим, що СМС у роумінгу латиницею дешевші, ніж кирилицею

Комісія з питань захисту прав споживачів перейнялася тим фактом, що в роумінгу за СМС кирилицею споживачам доводиться платити більше, ніж латиницею.

10:42 Британська залізниця замість продажу квитків скануватиме очі пасажирів

Британська компанія розробила технологію, яка дозволить ідентифікувати пасажирів за біометричними даними: відбитками пальців або сітківкою очей.

18.02.2017

18:11 В Аргентині напіводягнені жінки виступили за право засмагати топлес

У Буенос-Айресі та інших містах Аргентини десятки напіводягнених жінок вийшли на демонстрації, відстоюючи своє право засмагати на пляжах без верхньої частини купальника.

15:14 В Мехіко організували «корупційний тур» по місцях скоєння злочинів

В Мехіко організували «корупційний тур» на автобусі, під час якого гіди розповідають мандрівникам про місця, пов’язані з хабарництвом та іншими злочинами.