Закон і Бізнес

Новини 28.09.2016

28.09.2016

18:08 Позачергове звільнення суддів: ЄСПЛ вже виносив рішення проти України в аналогічному випадку

Позиція Європейського суду з прав людини у разі звільнення судді з порушенням процедури, встановленої Регламентом Верховної Ради (щодо неповідомлення судді за 3 дні до засідання) відома. Це рішення в справі «Олександр Волков проти України».

17:14 ВР порушує право суддів на захист, - екс-суддя КС

На позачергове засідання парламенту 29 вересня прийде небагато суддів, щодо яких повинні бути винесені рішення про звільнення з посади за порушення присяги. І це є порушенням їх права на захист.

16:51 Лобістів підпускатимуть до нардепів через Мін'юст і під запис

Яким чином впливати на народних депутатів та органи влади пропонується прописати у спеціальному законі. Також буде визначено і законні методи впливу.

16:16 Нардеп розповів про перспективи спішного звільнення суддів

Судді, яких планують звільнити за порушення присяги на позачерговому засіданні парламенту 29 вересня, будуть відновлені через міжнародні суди у зв'язку з порушенням закону Верховною Радою України.

15:43 Захист Єфремова оскаржив подовження судом запобіжного заходу

Захист екс-голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова оскаржив подовження судом міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

14:54 ЮФ Interlegal продовжує консультувати клієнтів з питань розрахунку сталійного часу.

ЮФ Interlegal продовжує активно консультувати клієнтів з питань розрахунку сталійного часу і стягнення демереджу. Так, при супроводі запиту іноземного трейдера юристи Interlegal провели комплексний аналіз правильності розрахунку демереджу.

14:07 Депутати придумали, як уникнути декларування

Схоже, що народні обранці шукають шляхи та лазівки, аби приховати власні доходи і майно від декларування. Для цього вони взялися вдосконалювати законодавство про запобігання корупції.

13:14 Юристи обговорили перспективи старту роботи Громадської ради доброчесності

Лише якісний склад Громадської ради доброчесності, яка за новим законом має сприяти ВККС у встановленні відповідності судді критеріям професійної етики, може забезпечити незаангажованість цього органу та професійність у діяльності.

12:29 Верховний Суд: регрес - це грошове зобов'язання

Правовідношення щодо відшкодування шкоди в порядку регресу, які склалися між сторонами у справі, також є грошовим зобов’язанням. Такого висновку дійшов Верховний Суд України у постанові №3-295гс16.

11:47 Як не придбати кота в мішку

Рано чи пізно кожен з нас задумується про доцільність придбання квартири. У мріях потенційний власник вже починає підбирати меблі та розробляти дизайн. Проте інколи шлях до омріяних квадратних метрів перетворюється на справжнє випробування.

10:52 Презумпція правоти поліції: водієві можуть заборонити виходити з авто

У законі про Нацполіцію потрібно передбачати заборону водієві залишати автомобіль під час спілкування з поліцейськими, збільшити строк затримання за правопорушення і покарання за словесну образу поліцейського.

10:01 За невиконання рішення Надзвичайного арбітру до України можуть застосувати санкції

До держави України можуть бути застосовані санкції у зв’язку з невиконанням Україною рішення, винесеного 14 січня 2015 року Надзвичайним арбітром Арбітражного інституту Міжнародної торговельної палати м. Стокгольм.

09:15 Ціна репутації

Генеральна прокуратура закидає одному із членів Вищої ради юстиції отримання хабара в сумі $ 500 тис.за сприяння у винесенні судового рішення. Водночас сам представник ВРЮ звернув увагу на те, що ця ситуація може бути пов’язана з тиском на нього.

08:46 У ВККСУ вирішать, чи відкривати провадження щодо 11 суддів з одного суду

Сьогодні, 28 вересня, о 10:00 розпочинається засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у спільному складі кваліфікаційної та дисциплінарної палат.

27.09.2016

18:58 Порошенко підганяє Парубія із звільненням суддів

Президент Порошенко звернувся до Голови ВР Андрія Парубія із закликом скликати до 30 вересня позачергове засідання парламенту для звільнення за порушення присяги усіх суддів, щодо яких внесено подання Вищою радою юстиції.

17:15 Віра дозволу не потребує, - текст рішення КСУ

У демократичній, правовій державі не може бути встановлений різний порядок проведення мирних зібрань залежно від їх організаторів та учасників, мети і місця, форми тощо.

16:38 Необгрунтований сумнів у повноваженнях

Посилання на практику Європейського Суду з прав людини повинно бути пов’язано з фактичними обставинами справи, а не обмежуватися переліком рішень з цитуванням їх окремих фрагментів.

15:44 ЮФ Aequo консультує компанію Dragon Capital в угоді щодо придбання ТЦ «Піраміда»

ЮФ Aequo консультує компанію Dragon Capital Investments Limited, що входить до складу групи компаній Dragon Capital, в угоді щодо придбання ТЦ «Піраміда».

15:01 Якою має бути Громадська рада доброчесності обговорять експерти

Асоціація правників України та Вища кваліфікаційна комісія суддів України проведуть сьогодні круглий стіл на тему "Громадська рада доброчесності. Початок".

14:20 Гройсман обіцяє звільняти чиновників за перешкоди бізнесу

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступив з ініціативою посилення персональної відповідальності посадовців контролюючих органів за вчинення тиску на підприємців.

13:37 НААУ створила комітет спорту

З метою проведення для адвокатів регулярних тренувань, спортивних турнірів і змагань, а також семінарів, круглих столів та інших заходів зі спортивного і медичного права, НААУ утворила Комітет з питань фізичної культури та спорту.

12:42 Цієї осені до армії призвуть 14 тис. осіб

13 908 громадян підлягають призову на строкову військову службу в жовтні-листопаді 2016 року.

11:55 Залишились у меншості

Зменшення кількості суддів ВС вдарило по господарській палаті Верховного Суду: через нещодавнє рішення парламенту зібрати кворум стало досить проблематично. При цьому кількість суддів зменшуватиметься і надалі.

11:14 ВСУ зробив висновок про нарахування відсотків за договором позики

У випадку невстановлення договором позики розміру процентів після спливу передбаченого в ньому строку повернення коштів слід дійти висновку про визначення розміру процентів на рівні облікової ставки Національного банку. Таку правову позицію висловив Верхо

10:09 Президент призначив понад сто суддів (прізвища)

Президент України призначив на посаду судді вперше (терміном на 5 років) 104 особи. Відповідний Указ № 410/2016 розміщений на офіційному сайті глави держави.

09:21 Куди бюджетна лінія поверне,

У Державній судовій адміністрації за новою методикою порахували, скільки коштів знадобиться судовій системі в наступному році. Видатки визначалися на основі результативних показників роботи Феміди. Нові правила схвалила Рада суддів.

08:50 ВКДКА на засіданні розгляне 27 скарг

27-28 вересня 2016 року відбудеться чергове засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, під час якого планується розглянути 27 скарг на рішення, дії та бездіяльність регіональних КДКА.

26.09.2016

16:40 Аваков хоче вибити право на беззаперечне підкорення громадян поліції

У Міністерстві внутрішніх справ збираються запропонувати парламенту запровадити «презумпцію правоти поліцейського». На думку очільника відомства Арсена Авакова, якою він поділився у Фейсбуку, це правило сприятиме безпеці громадян.

15:57 У питанні відповідальності за перевитрату пального ВСУ радить застосовувати постанову ЦК КПРС

Суди повинні встановити наявність чи відсутність вини та умисного заподіяння працівником майнової шкоди підприємству, що є обов’язковою складовою відповідальності працівників автомобільного транспорту за перевитрату пального.

15:03 Текст проекту Закону про Вищу раду правосуддя з’явився на сайті ВР

Президент України вніс до Верховної Ради України, як невідкладний, проект Закону про Вищу раду правосуддя.

14:14 Касаційна заковика

Коли готувався проект змін до Конституції щодо правосуддя, у реформаторів ще не склалось остаточного рішення стосовно вищих спецсудів. Тепер судову систему доведеться перебудовувати з порушенням Конституції.

13:06 ЮФ Sayenko Kharenko виступила юридичним радником у зв’язку з наданням кредиту в розмірі $20 млн

ЮФ Sayenko Kharenko виступила юридичним радником Європейського банку реконструкції та розвитку у зв’язку з наданням кредиту в розмірі $20 млн дочірнім компаніям Індустріальної молочної компанії.

12:19 ЄПАП захистили інтереси фармацевтичної компанії у спорі з ДСІВ

Команда юристів ЄПАП захистила інтереси фармацевтичної компанії у спорі з Державною службою інтелектуальної власності України щодо подовження строку дії патенту на препарат на 3 роки додатково до стандартного 20-річного захисту.

11:47 Формула успіху для правника

Обговорюючи тенденції розвитку юридичного бізнесу в рамках VI щорічного осіннього форуму Асоціації адвокатів України, правники вивели нову формулу успіху. Клієнтові потрібно пропонувати розв’язання проблеми, з якою той стикнеться в майбутньому.

11:04 ВСУ зробив висновок щодо вчинення правочинів з перевищенням повноважень

Стаття 241 ЦК не може бути застосована до правовідносин, коли правочин укладений особою, яка не мала жодних повноважень діяти від імені свого довірителя, а отже, не могла їх перевищити. Такого висновку дійшов Верховний Суд України.

10:17 РСУ про припинення повноважень суддів після реформи (документ)

У голів судів відсутні приводи для видання наказу про розірвання трудових відносин із суддею, призначеного на 5 років, повноваження якого припинилися.

09:35 Керуючий партнер «Соколовський і партнери» В.Соколовський:

Щось змінювати в податках варто лише після детального вивчення та довготривалого обговорення. Всі новації, навіть позитивні, — це стрес для бізнесу та навантаження на бухгалтера.

09:04 Муравйова звільнено з ВРЮ

Олексія Муравйова звільнено з посади заступника голови Вищої ради юстиції та виключено зі складу дисциплінарної секції Вищої ради юстиції.

25.09.2016

19:48 Samsung Galaxy Note 7 потрапив у немилість до авіаперевізників

Влада різних країн і авіаперевізники просять громадян не користуватися новинкою Samsung Galaxy Note 7 у літаках. Адже пристрій може самозайнятися.

16:49 Бездомні США більше не зможуть безплатно дивитися порно

У Нью-Йорку на станціях із безкоштовним Wi-Fi для зарядки електронних гаджетів зробили недоступним проглядання веб-сторінок на спеціально обладнаних для цього екранах. Обмеження ввели через бездомних, які використовували нововведення для перегляду порно.