Закон і Бізнес

Новини 26.05.2017

25.05.2017

17:15 Юристи захистили компанію від претензій російського хімпрому

Integrites захистила інтереси українського підприємства в суперечці з однією з найбільших російських компаній у сфері хімічної промисловості на суму понад $14,5 млн.

16:13 ВСУ вказав на особливість стягнення судового збору

З відповідача, який є інвалідом II групи, судовий збір не стягується навіть у разі, якщо рішення ухвалено не на його користь. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №703/686/15-ц.

15:51 Ще 16 осіб склали іспит на приватного виконавця

За результатами проведення 24 травня кваліфікаційного іспиту, Тимчасова кваліфікаційна комісія приватних виконавців прийняла рішення видати посвідчення приватного виконавця 16 особам.

15:17 Незвані гості

Дзвінок у двері квартири… До вас несподівано завітали працівники компанії-електропостачальника з перевіркою. Що треба знати кожному громадянину – спробуємо розібратися.

14:34 Працівникам судів поки не варто розраховувати на підвищення зарплати

Уряд прийняв постанову, якою визначено рівень оплати праці державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя. Текст документу ще не оприлюднено. І попри заяви ДСАУ, працівникам судів розраховувати на підвищення зарплати поки не варто.

14:04 Відпустку при народженні дитини надаватимуть і батьку

Для батька запровадять відпустку при народженні дитини тривалістю 14 календарних днів, навіть якщо він не перебуває в офіційному шлюбі з її матір’ю, але проживає разом. Така практика існує в Європі.

13:19 Водні об’єкти здаватимуть в оренду без договору оренди землі

Законодавчі колізії, які змушують для оренди водних об’єктів укладати замість одного, два договори: на водний об’єкт і на землю, можуть прибрати. Бо це, вважають нардепи, створює невиправдані перешкоди для громадян і юридичних осіб.

13:02 НААУ відзвітувала перед адвокатами за 2016 рік

Національна асоціація адвокатів України оприлюднила інформацію про результати роботи органів адвокатського самоврядування — РАУ, ВКДКА, ВРК, рад адвокатів регіонів та регіональних КДКА.

12:25 Додатковий не завжди зайвий

Рада суддів пояснила, за яких, на її думку, умов додаткові помічники суддів повинні залишати свої посади, а за яких — продовжувати працювати.

11:50 Стала відома оновлена програма Всеукраїнського форуму з публічного права

На VI Всеукраїнському форумі з публічного права, який пройде 16 червня 2017 року, судді, адвокати, представники органів влади та експерти обговорюватимуть вирішення нагальних проблем взаємовідносинах держави та бізнесу.

11:06 В ЄС можуть увести єдиний податок на прибуток підприємств

В Євросоюзі міркують над тим, аби ввести загальне податкове право для підприємств або, для початку, єдиної бази обчислення корпоративного податку. Такий крок покликаний зміцнити загальноєвропейський валютний союз.

10:23 Коли суд повинен призначити експертизу, - позиція ВСУ

Для встановлення наявності стану, коли громадянин не міг розуміти значення своїх дій або керувати ними на момент укладення угоди, суд повинен призначити судово-психіатричну експертизу.

09:33 Висока планка добору

Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила добір кандидатів на посади суддів у місцевих судах. З волі законодавця він пройде за значно ускладненою процедурою.

09:01 У ГСК говоритимуть про вдосконалення процедур банкрутства

Проблемні питання та шляхи удосконалення практики застосування окремих процедур банкрутства обговорюватимуть сьогодні, 25 травня, у приміщенні Господарського суду міста Києва.

08:38 У Польщі стартує XV Нотаріальна олімпіада

Сьогодні, 25 травня, у місті Мшана-Дольна (Польща) розпочинається XV Нотаріальна олімпіада, яку традиційно організовує Національна нотаріальна рада Польщі та Нотаріальна палата в Кракові.

24.05.2017

18:47 Романюк незадоволений результатами судової реформи

Напевно, за всі роки нашої молодої незалежної держави судова система ще ніколи не перебувала в такому важкому становищі, в якому перебуває зараз. На 40% судових посад правосуддя не здійснюється.

18:35 Санкції Порошенка оскаржили до Конституційного Суду

49 народних депутатів унесли до КС подання щодо невідповідності Конституції положень Указу Президента, яким було введено в дію рішення РНБОУ про застосування персональних економічних та інших санкцій.

16:40 «Ілляшев та Партнери» захистили інтереси мережі будівельних гіпермаркетів

ЮФ «Ілляшев та Партнери» захистила інтереси мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр К» у перегляді спеціальних заходів щодо імпорту в Україну посуду та столових приборів з фарфору незалежно від країни походження та експорту.

16:01 Мінфін взявся реформувати митницю за 19 напрямами

Міністерство фінансів підготувало попередній проект Плану дій з реформування митниці. Документ розроблено за результатами засідань робочих груп, до яких входили представники Мінфіну та ДФС, народні депутати, експерти, та представники бізнесу.

15:08 Узаконення самобудів можуть продовжити

Депутати пропонують продовжити «будівельну амністію» бо люди не встигли узаконити самобуди. Це вигідно і державі, бо збільшиться база оподаткування відповідних об’єктів податком на нерухомість.

13:49 ГПУ відкрила провадження проти першого заступника директора НАБУ

Генеральна прокуратура розпочала розслідування проти першого заступника директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углава за підозрою в ухилянні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії при прийомі на роботу.

13:12 87% кандидатів до ВС вже пройшли співбесіди

Станом на 23 травня 2017 року 333 кандидати (87%) до Верховного Суду вже пройшли співбесіди у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України. Серед них: 244 судді, 33 науковці, 34 адвокати та 22 кандидати мають сукупний стаж.

13:01 За публічну лайку чиновника можна звільняти, - Верховний Суд

Публічна розмова з використанням нецензурної лайки, погроз, із приниженням людської гідності підриває авторитет державної влади. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №п/800/160/16.

12:12 Літературний талант

Підвищення якості правосуддя та, як наслідок, довіри до суду висуває певні вимоги й до якості судових рішень. Нині багато з них мають недоліки, що перешкоджає розумінню сторонами мотивів суду.

10:43 На честь адвоката випустили поштову марку

Вперше в історії Національної асоціації адвокатів України було проведено спецпогашення марки імені адвоката.

10:11 ВР увела квоти на українську мову в телеефірі

Відтепер частка української мови на загальнонаціональних і регіональних каналах має становити не менше 75 %, на місцевих – щонайменше 60 %.

10:06 Верховна Рада України: трансляція засідання

Пленарне засідання Верховної Ради України. Онлайн-відеотрансляція телеканалу "Рада".

09:38 Карна процедура

Кількість передбачених змін до КПК у відповідному законопроекті суттєво менша, ніж до Господарського, Цивільного процесуальних кодексів та КАС. Однак від того вони не менш важливі.

09:02 Практичні аспекти банкрутства обговорять сьогодні у Мін’юсті

Арбітражні керуючі, представники юридичної спільноти, торгуючих організацій, а також судді сьогодні зберуться у приміщенні Міністерства юстиції для обговорення практичних аспектів сфери банкрутства в Україні.

08:47 ВРП звільнила 13 суддів у відставку (прізвища)

Вища рада правосуддя під час останнього засідання ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку 13 законників. Деякі заяви було залишено без розгляду.

23.05.2017

18:27 ГПУ звинуватила Transparency International в поширенні фейку

Інформація стосовно начебто відсутності проваджень щодо колишнього президента України В. Януковича, поширена Transparency International, не відповідає дійсності і є дезінформацією.

16:45 Незалежні суди та вільні ЗМІ: резолюція форуму

За результатами Першого загальнонаціонального форуму «Незалежні суди та вільні ЗМІ: Синергія заради майбутнього», що відбувся у Києві 22 травня, учасники заходу затвердили резолюцію.

15:40 Ціна допомоги

Нині розмір компенсації витрат на послуги адвоката в цивільному та адміністративному процесах обмежений 40% прожиткового мінімуму. А законопроектом передбачається таке обмеження скасувати.

14:11 Призначенню суддів без повноважень заважає конкурс до ВС

Вища рада правосуддя не може вирішити питання щодо призначення суддів, у котрих закінчився 5-річний термін повноважень, через відсутність суддівських досьє. Їх має надати ВККС, яка заклопотана проведенням конкурсу до Верховного Суду.

13:32 Перші 10 приватних виконавців отримають посвідчення (прізвища)

Тимчасова кваліфікаційна комісія приватних виконавців затвердила результати кваліфікаційного іспиту 19 осіб, які виявили намір здійснювати діяльність приватного виконавця.

13:20 Швейцарія відмовляється від АЕС

Виборці Швейцарії схвалили план уряду щодо відмови від атомної енергетики. Як тільки термін служби всіх п'яти АЕС в країні закінчиться, їх замінять поновлювані джерела енергії.

12:19 Суди не відповідатимуть на листи з заборонених доменів?

Вищий адміністративний суд України просить громадян, які звертаються до суду, використовувати дозволені поштові інтернет-сервіси.

12:07 Алгоритм спротиву

В останні роки органи суддівського самоврядування швидше боролися із наслідками, а не передумовами посягання на незалежність суддів. Хоча пропозиції щодо заходів для її виправлення ситуації озвучувалися неодноразово.

11:11 Мінкульт декомунізує сольфеджіо та естрадний вокал

Міністерство культури України оголосило про проведення у 2017 році Всеукраїнського конкурсу навчальних програм для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів за напрямом «Музичне мистецтво».

10:19 ВСУ назвав нюанс у питанні розрахунку компенсації при звільненні

При обчисленні компенсації за весь час затримки з розрахунком при звільненні слід брати до уваги період у робочих днях. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №635/2084/16-ц.