Закон і Бізнес

Новини 27.03.2017

27.03.2017

17:58 Jurimex безкоштовно захистила обладнання для Охмадиту

Юристи Jurimex захистили в суді інтереси лікарні «Охматдит» щодо повернення обладнання на суму близько 32 мільйонів гривень.

17:36 За доноси на корупціонерів виплачуватимуть гроші

У Верховній Раді запропонували встановити винагороду за викриття корупційних злочинів у розмірі 10% від можливої суми збитків. Функції її виплати та перевірки доносів хочуть покласти на НАЗК, а кошти на це взяти із фінансової допомоги США.

16:41 Оприлюднений зразок заяви про допуск до кваліфіспиту приватного виконавця

Тимчасова кваліфікаційна комісія приватних виконавців Міністерства юстиції почала прийом документів для допуску до складання кваліфікаційного іспиту осіб, які виявили намір здійснення діяльності приватного виконавця.

15:49 Самоврятування Феміди

У Господарському суді м.Києва кожен суддя повинен за місяць розглянути 50 справ. Що робити суддям, котрі, з одного боку, повинні виконувати приписи законодавства, а з другого — фізично не спроможні цього зробити?

15:04 Проекти нових процесуальних кодексів внесені до ВР

Законопроект «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» зареєстрований у Верховній Раді.

14:23 Конкурс до ВС: вже оприлюднені досьє 138 кандидатів

Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила ще 88 досьє кандидатів на посади суддів Верховного Суду, які пройшли перший етап кваліфікаційного оцінювання. Таким чином у відкритому доступі вже 138 досьє.

13:47 В НЮУ ім. Ярослава Мудрого з’явився факультет адвокатури

На базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого створено окремий факультет адвокатури. Перший набір студентів за освітніми напрямками «бакалавр» та «магістр» відбудеться цього року.

13:13 За добу тепер одружуватимуть по всій Україні

Кабінет Міністрів підтримав розроблений Міністерством юстиції проект розпорядження, який забезпечить можливість розширення пілотного проекту «Шлюб за добу» на всю Україну.

12:43 ВСС узагальнив практику розгляду скарг під час досудового розслідування

КПК не передбачає оскарження абстрактної бездіяльності, яка призводить до «неналежного досудового розслідування». Такий висновок зробив ВСС в узагальненні №9-49/0/4-17, текст якого друкує «Закон і Бізнес»

12:06 НАЗК візьметься за декларації суддів ВГСУ

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочинає повну перевірку декларацій 11 осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, серед яких 4 судді Вищого господарського суду України.

11:31 Конфлікт біля воріт

Випадки тиску на суддів хоча й ретельно фіксуються, проте рідко привертають значну увагу. Винятком став прихід «громадськості» до будинку голови ВРП, який завершився стріляниною.

10:59 Оприлюднений переклад рішення ЄСПЛ у справі «Куликов та інші проти України»

Згідно рішення ЄСПЛ «Куликов та інші проти України», держава має виплатити компенсацію у загальному розмірі 89 600 євро 14 суддям за порушення права на справедливий суд при оскарженні їх звільнення у 2004-2012 роках.

10:21 У ВСУ назвали розповсюджені проблеми застосування ст.5 Конвенції

Недоліки мотивування судового рішення є однією із часто повторюваних проблем, які ЄСПЛ виявляє, розглядаючи заяви проти України. При цьому причина такого недоліку не якість законодавства, вона – у сфері відповідальності суду.

09:53 Деяких кандидатів у судді звільнять від відбіркового іспиту

При підготовці до другого читання проекту закону «Про Конституційний Суд України» Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя врахував пропозицію, яка дозволить учасникам третього добору взяти участь у новому доборі за спрощеною процедурою.

09:13 Поручитися за недоброчесність

Громадська рада доброчесності не має методології збору інформації про кандидатів, які хочуть працювати у Верховному Суді, тому навпомацки складає з маленьких фрагментів портрети суддів. ГРД перевіряє партійне минуле претендентів, просить своїх «агентів» ф

08:55 Анонс правових подій тижня (27-31 березня)

Цього тижня у столиці говоритимуть про розвиток ринку юридичних послуг в Україні, а в Одесі проведуть семінар щодо проблемних питань в адміністративному судочинстві. Про ці та інші події читайте в анонсі від «ЗіБ».

26.03.2017

18:04 Британська авіакомпанія дасть ввічливим пасажирам по просторому місцю

Британська авіакомпанія пообіцяла протягом року заохочувати ввічливих пасажирів. Пільги отримають мандрівники, які при бронюванні рейсу по телефону коректно спілкуватимуться з персоналом.

16:13 В Новій Зеландії аборигени добилися людських прав для річки

Річка Вонгануї в Новій Зеландії, третя за величиною в країні, стала першим водоймищем у світі, яке отримало ті ж юридичні права, що й людина. Цього місцеве плем'я маорі домагалося протягом 140 років.

14:27 Британський парламент прийняв законопроект, який дозволить почати Brexit

29 березня прем’єр-міністр Тереза Мей оголосить про запуск Brexit, використовуючи ст.50 лісабонського договору. Таким чином почнеться вихід Сполученого Королівства з Європейського Союзу.

13:05 Замість гарантованого доходу в €750 французьким безробітним збільшать соцвиплати

Один із кандидатів на президентських виборах Бенуа Амон опублікував економічну програму, з якої випливає: обіцяні раніше проекти загального гарантованого доходу переносяться на невизначене майбутнє.

11:32 ЄС зажадав від соцмереж посилення боротьби з шахраями й маркування спонсорів

Влада Євросоюзу виділила компаніям «Фейсбук», «Твіттер» і «Гугл» місяць на те, щоб вони привели умови надання послуг у відповідність із європейським законодавством про захист прав споживачів.

10:40 З’явилась організація, що дбає про щастя всього людства

ОАЕ заснували першу у світі Раду з питань щастя. Вона готуватиме щорічний звіт Global Happiness Report. Про формування ради з 13 членів оголосив віце-президент і прем’єр країни.

25.03.2017

18:47 Британського колекціонера засудили за вбивство рідкісного метелика

Мировий суд Бристоля визнав британського колекціонера винним у вбивстві рідкісного метелика. Міру покарання для винного оберуть пізніше.

17:28 Євродепутата позбавили місячної зарплати за сексизм і усунули від роботи

Політик заявив, що жінки заслуговують на меншу зарплату, тому що вони «слабші й менш розумні».

16:50 В Індії усунули від польотів товстих бортпровідників, поки ті не схуднуть

Індійська авіакомпанія усунула від польотів 34 бортпровідники (30 жінок і четверо чоловіків) через надмірну вагу. Керівництво прийняло таке рішення, піклуючись про безпеку польотів, а не через зовнішність співробітників.

14:55 В Канаді дівчину виставили з фітнес-клубу через розмір грудей

У Канаді через великий розмір бюста дівчину попросили покинути фітнес-клуб. На думку менеджерів закладу, форми її тіла ображають інших відвідувачів.

13:37 В Таджикістані абітурієнтів допускатимуть до екзаменів за відбитками пальців

Випускники таджицьких шкіл під час вступу до вищих навчальних закладів країни тепер зобов’язані робити відбитки пальців. Таким чином влада хоче вирішити проблему обману й фальсифікації на вступних іспитах.

11:59 В США суддя примушувала помічницю виконувати роль прислуги та шпигувати за колегами

Суддя першої інстанції штату Нью-Джерсі (США) Дебора Гросс-Кватрон постане перед дисциплінарним комітетом за порушення кодексу суддівської етики. Вона примушувала свою помічницю шпигувати за іншими суддями, а також залучала її до наднормової роботи для ос

10:28 У Нідерландах чоловіка зобов’язали очистити канал від 80 золотих рибок

На виконання вимоги влади любителеві річкової фауни відведено місяць. Після цього виловом золотих рибок займуться державні службовці, а порушникові доведеться оплачувати їхню працю.

24.03.2017

18:19 Кількість договорів емфітевзису подвоюється щороку, – експерт

Договори емфітевзису землі стають дедалі популярнішими. Водночас такі договори містять суттєвий недолік і можуть бути вигідні не всім.

17:57 «Дубинский і Ошарова» довели статус загальновідомої торговельної марки «Jack Daniel’s»

У лютому 2017 року агентство «Дубинський і Ошарова» успішно завершило три проекти про визнання торговельних марок «Jack Daniel’s» загальновідомими в Україні.

17:03 ДнАГС співпрацюватиме з iGov

Дніпропетровський апеляційний господарський суд підписав Меморандум про співпрацю з громадською організацією iGov в сфері впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу.

16:35 Легітимність голови Агентства з повернення активів під сумнівом

В Окружному адміністративному суді міста Києва оскаржується призначення Антона Янчука головою Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

15:49 Стаж для пільгової пенсії підтверджується без відомостей про нарахування зарплати, — рішення суду

Необхідними умовами для виникнення права на пенсію на пільгових умовах є формальна констатація факту виконання особою робіт, які дають право на пенсію за віком на пільгових умовах.

15:01 Чи варта гра свічок?

Юридичні фірми знаходять різні шляхи виходу з кризи: хтось заглиблюється в спеціалізацію, а хтось закриває неактуальні практики і фокусується на тих напрямках, де спостерігається зростання попиту. Одним з таких напрямків є кримінальна практика.

14:26 Суму несплачених податків для кримінальної відповідальності підвищать

Пропонується втричі підвищити поріг притягнення до кримінальної відповідальності за несплату податків. Мовляв, неоподатковуваний мінімум доходів громадян зростає значно повільніше ніж курс долара.

13:31 Чергове засідання РАУ відбудеться в Одесі

7-8 квітня в Одесі відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України. До порядку денного включено питання поточної діяльності НААУ, ведення ЄРАУ, стан фінансово-господарської діяльності вищих та регіональних органів адвокатського самоврядування.

12:51 ВСС узагальнив проблеми відновлення втраченого судового провадження

Суд не збирає та не досліджує нових доказів, не робить висновків щодо правильності тверджень та обґрунтованості вимог заявника по суті раніше пред’явленого позову. Такий висновок зробив ВСС в узагальненні, текст якого друкує «ЗіБ».

12:14 Закон і Бізнес N 12 (1310). Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 11 (1310). 25-31 березня 2017 року.

11:29 Тілесні при виконанні

Перші результати круглого столу, проведеного ААУ з приводу побиття захисника держвиконавцями, з’явилися вже наступного дня. Поліцейські перекваліфікували злочин, скоєний щодо Олесі Дубчак, з побутового на перешкоджання професійній діяльності.