Закон і Бізнес

Новини 26.05.2016

26.05.2016

17:52 Завтра відбудеться позачергове засідання Уряду

27 травня о 11.00 під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбудеться позачергове засідання Уряду. Порядок денний наразі невідомий.

17:08 Сервіси органів РАЦС хочуть передати на місця

Вже найближчим часом Міністерство юстиції завершить процес переведення всіх сервісів у сфері реєстрації бізнесу в онлайн режим. Окрім того, Мін'юст планує передати на місця сервіси органів реєстрації актів цивільного стану.

16:42 Визначено, хто в Мін'юсті займатиметься конкурсом на держслужбу

Відповідно до нового Закону про державну службу було створено конкурсну комісію Міністерства юстиції України на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В» апарату Мін'юсту та категорії «Б» територіальних управлінь юстиції.

16:20 За крадіжку, грабіж і розбій пропонують карати жорсткіше

Депутати пропонують внести зміни до Кримінального кодексу України, зокрема, посилити покарання за вчинення крадіжок, грабежів та розбоїв.

15:26 Нардепи хочуть скоригувати строк покарання за ст.220-2 КК

ВР пропонують привести у відповідність до Загальної частини Кримінального кодексу санкцію ст. 220-2 КК, якою передбачено відповідальність за фальсифікацію фінансових документів фінорганізації. Мова йде про строк позбавлення права обіймати певні посади.

14:40 В Україні хочуть створити Вищий антикорупційний суд

В Україні планується створення двох нових вищих спеціалізованих судів, зокрема - Вищого антикорупційного суду, який буде виконувати функції з розгляду кримінальних справ, які розслідуються Антикорупційним бюро.

14:28 Нацбанк знижує облікову ставку до 18% річних

З 27 травня 2016 р. облікову ставку встановлено на рівні 18% річних. Відповідне рішення про зниження облікової ставки сьогодні визначило правління Національного банку України.

14:14 Порошенку запропонують призначити суддями 13 осіб

Сьогодні Вища рада юстиції на своєму засіданні розглянула рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та вирішила внести подання Президентові України про призначення суддями 13 кандидатів.

13:45 У ВРЮ погодили звільнення 16 суддів

Вища рада юстиції сьогодні вирішила внести подання до Верховної Ради та Президента про звільнення 16 суддів - двох має звільнити П.Порошенко, решту - депутати.

13:23 Втрачають чинність накази Мін’юсту у сфері держреєстрації

Міністерство юстиції України вирішило визнати такими, що втратили чинність накази щодо пілотних проектів та форм заяв і повідомлень у сфері державної реєстрації юросіб та фізосіб-підприємців, а також речових прав на нерухоме майно.

12:47 Затверджено положення про виховні програми для засуджених

Мін'юст затвердив положення про програми виховного впливу на засуджених. Все це в рамках вимог Кримінально-виконавчого кодексу згідно з якими стимулювання правослухняної поведінки засуджених до позбавлення волі здійснюється за допомогою таких програм.

12:43 Мораль на службі в гаманця

Дотримання моральних принципів у повсякденній роботі юриста традиційно вважається обтяжливим фактором. Однак, на думку учасників ринку, часи вже змінюються й етичні стандарти скоро стануть перевагою.

12:16 Підприємства зможуть отримати статус економічних операторів

Держава надаватиме добросовісним підприємствам сертифікати уповноважених економічних операторів. У залежності від виду сертифікату підприємства зі статусом УЕО зможуть користуватись деякими спрощеними процедурами.

11:46 Нацбанк погодив низку питань щодо купівлі інвалюти

Національний банк України скорочує строк депонування уповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів. Відтепер здійснити таку купівлю можна буде починаючи з наступного операційного дня.

11:33 Невичерпний перелік

Навіть дуже досвідченим колегам - захисникам варто нагадати про ряд непорушних правил призначення покарання, недотримання яких тягне за собою безумовне скасування вироку.

11:21 В понеділок відбудеться засідання пленуму ВСУ

30 травня 2016 року о 10.00 у приміщенні Верховного Суду України розпочнеться засідання Пленуму ВСУ. На порядку денному - низка питань щодо звернень до Конституційного Суду України, зокрема, щодо держслужбовців та закону про адвокатуру.

10:44 Одеські юристи просять припинити тиск на суддів

Юристи в Одесі закликали громадськість припинити тиск на одеських суддів. В якості прикладу вони вказали на недавні дії активістів, спрямовані на примусове прийняття рішень суддями Господарського суду Одеської області.

10:03 7 суддів з апеляції пройшли кваліфоцінювання

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 25 травня визначила результати первинного кваліфікаційного оцінювання 9 суддів Київського апеляційного господарського суду. Семеро з них отримали позитивні результати.

09:19 Канадці почали "прокачувати" soft skills українських адвокатів

25 травня 2016 року відбувся перший цикл зустрічей делегації представників Канадського бюро міжнародної освіти до України та Канадської асоціації юристів з українськими адвокатами, представниками органів самоврядування та очільниками профільних організаці

09:11 Тримай марку,

На цьому тижні Фейсбук виграв у Китаї процес проти місцевої фірми, яка у 2014 році зареєструвала торговий знак face book. А що може запропонувати бізнесу українське законодавство для захисту від посягань на чужі нематеріальні активи?

09:02 Скільки платитимуть держслужбовцям в судах?

Державна судова адміністрація роз’яснює питання посадових окладів держслужбовців в судах та теруправліннях ДСАУ. Так, за схемою для керівника апарату в апеляційному (спеціалізованому) суді, місцевому спеціалізованому суді передбачено оклад в 6 892 грн.

08:37 Сьогодні відбудеться чергове засідання ВКДКА

26 травня 2016 р. о 10.00 розпочнеться чергове одноденне засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Упродовж засідання комісія планує розглянути 37 скарг на рішення, дії та бездіяльність КДКА.

08:20 В Києві обговорять участь дітей в кримінальному процесі

26 травня 2016 р. о 10.00 в Києві розпочнеться круглий стіл на тему: «Дитина як учасник кримінального процесу».

08:11 ВРЮ вирішить питання звільнення 21 судді

26 травня 2016 року о 10.00 відбудеться засідання Вищої ради юстиції (м. Київ, вул. Студентська, 12-а). На порядку денному - питання призначення, звільнення суддів, відкриття дисциплінарних справ тощо.

25.05.2016

17:57 Оновлено питання кваліфіспиту в НАБУ

У зв’язку зі змінами чинного законодавства України, яке регламентує діяльність Національного антикорупційного бюро, в НАБУ оновили питання до кваліфікаційного іспиту. Нові тести впроваджують з 27 червня 2016 р.

17:25 Громадська рада перевірятиме російські книжки?

Громадська експертна рада, спеціально створена при Держкомтелерадіо, за заявками офіційних імпортерів буде перевіряти назви по номенклатурі імпорту, по заявці кожного імпортера російських книжок.

17:11 Україна може спростити реєстрацію окремих ліків

Кабмін погодив спрощену реєстрацію препаратів, що виготовляються та використовуються у країнах із сильними регуляторними органами: США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади та ЄС.

17:00 Киян збираються штрафувати за сушку білизни на балконі

У Києві планують ввести заборону на засклення балконів, яке не передбачено архітектурою будівлі, і вивішування на них білизни на рівні вище бортика.

16:34 З серпня на митниці запрацює система "єдиного вікна"

Уряд схвалив запровадження на митницях системи єдиного вікна. Таким чином всі види контролю (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного) будуть здійснюватись за допомогою ІТ-системи митниці.

16:04 КААС відкриває школу судової журналістики

У липні 2016 року на базі Київського апеляційного адміністративного суду розпочинається пілотний проект «Школа судової журналістики», спрямований на підвищення правової обізнаності майбутніх журналістів.

15:53 Кадрова прес-конференція Луценка переноситься

Запланова на 26 травня 2016 року прес-конференція Генерального прокурора України Ю. Луценка щодо реформування органів прокуратури та кадрових питань переноситься. Про дату наразі невідомо.

15:44 Від горіхових "білок" хочуть захищатись законом

В Україні збираються розробити законопроект, спрямований на подолання зловживань на експорті горіхів та іншої сільськогосподарської продукції, що закуповується переробниками у населення.

15:17 Припинено провадження щодо 7 суддів

Сьогодні Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила припинити дисциплінарні справи та провадження щодо 7 суддів, одну з них - через сплив строків.

14:59 Призначено заступників Міністра інфраструктури

Сьогодні стало відомо про нові призначення в команді Міністерства інфрастуктури, зокрема, заступником Міністра інфраструктури з євроінтеграції та електронного врядування став Віктор Довгань, юрист.

14:39 В Мінрегіоні зайнялись реорганізацією

У Мінрегіоні триває процес реорганізації, в рамках якого відбувається укрупнення департаментів та оптимізація чисельності. Також планується виділити ключові посади, які будуть відповідати за формування державної політики та реформи.

14:35 Аграрна самооборона

Проблеми, з якими стикається аграрний бізнес, подібні до тих, що мають майже всі підприємці країни. Це, зокрема, надмірна зарегульованість, складність отримання найпростіших послуг, заплутаність законодавства.

14:02 Мінсоцполітики роз'яснює питання оплати праці держслужбовців судів

Розміри посадових окладів державних службовців територіальних органів Державної судової адміністраії України, апарату апеляційних та місцевих судів визначаються з урахуванням урядової постанови стосовно схем посадових окладів.

13:15 МОЗ пропонує скоординувати дії щодо туберкульозу в СІЗО

Для обговорення на сайті Міністерства охорони здоров'я розміщено проект спільного наказу МОЗ, Мін'юсту та МВС про затвердження порядку взаємодії щодо надання меддопомоги затриманим та засудженим, хворим на туберкульоз.

12:30 Як навчатимуть суддів, які провалили кваліфоцінювання?

Національна школа суддів визначилась з порядком проведення курсів для підвищення кваліфікації суддів, які тимчасово відсторонені від здійснення правосуддя. Мова, зокрема, йде про тих, які провалили кваліфоцінювання.

12:26 Сталевий кінь бюджету не псує

ВАС погодився зі встановленням транспортного податку в ПК. Однак зазначив, що для з’ясування того, чи правомірно нарахований податок, треба вивчати законність відповідного рішення місцевої ради.