Закон і Бізнес

Новини 28.08.2016

26.08.2016

17:14 Українське радіо зобов’яжуть активніше підтримувати вітчизняний продукт

У листопаді набуде чинності закон про квоти для україномовної пісні. Перший етап передбачає 25% гарантованої україномовної пісні в ефірі радіостанцій, через 2 роки –35%.

16:02 Набув чинності порядок урахування втрат теплової енергії в теплових мережах у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання

Порядок урахування втрат теплової енергії в теплових мережах у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання сьогодні офіційно оприлюднений в «Офіційному віснику України» за № 65, ст. 2219.

14:44 Уряд обере керівників центральних органів виконавчої влади

Кабінет Міністрів України оголосив перші конкурсні відбори на посади керівників центральних органів виконавчої влади.

14:04 В Раді зареєстрували проект про відставку Авакова

В Верховній Раді України сьогодні, 26 серпня, зареєстровано проект постанови про звільнення Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ.

13:07 Мін’юст та Нацполіція об’єднаються для боротьби з рейдерством

Наступного тижня Міністерство юстиції та Національна поліція планують підписати Меморандум щодо обміну інформацією про можливі рейдерські захоплення, який дасть можливість обом органам значно оперативніше реагувати на такі ситуації.

12:25 Депутати запланували можливість реструктуризації боргів

У Верховній Раді розроблений проект Закону, який надасть можливість українцям реструктуризувати наявні борги або в крайньому випадку через суд визнати себе банкрутом.

11:38 Уряд виділив 17,1 млрд грн. на соцстрахування

Кабінет Міністрів України відповідною постановою затвердив збалансований та бездефіцитний бюджет Фонду соціального страхування України на 2016 рік.

10:49 Рівень тіньової економіки знизився на 5 п.п. до 41% в I кварталі, - Мінекономрозвитку

Міністерство економічного розвитку і торгівлі констатує зниження рівня тіньової економіки на 5 п.п. до 41% в I кварталі 2016 року порівняно з аналогічним періодом минулого року.

09:36 Держфінмоніторинг затвердив зміни до Переліку осіб, пов'язаних із здійсненням террористичної діяльності

Зміни до Переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції, які затверджені наказом Держфінмоніторингу від 25.08.2016 №103 розміщено на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу.

08:48 В Бразилії голосуватимуть за імпічмент президента

Ділму Руссефф, яку в травні усунули від виконання обов'язків, звинувачують у маніпулюванні показниками державного бюджету з метою приховати обсяги його дефіциту.

25.08.2016

17:49 Створено спеціальний відділ національно-патріотичного виховання

В Мінмолодьспорту підписали План заходів з виконання Меморандуму про співпрацю між Кабінетом Міністрів України та Світовим Конґресом Українців.

16:44 Київським підприємцям розкажуть про алгоритми успіху

Про правові питання ведення і захисту бізнесу, впровадження IT-технологій, розвитку бізнесу, а також останні зміни українського законодавства в цій сфері розкажуть експерти столичним приватним підприємцям.

15:56 ВКДКА поверне кошти за іспити до створення легітимної КДКА Києва

Особи, які здійснили з 11 червня 2016 року плату за складення кваліфікаційного іспиту в КДКА м. Києва на поточний рахунок Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, можуть повернути ці кошти.

15:48 Відвідувача з єнотом на повідку не пустили до суду

Тільки що спостерігав з вікна свого офісу, як до приміщення Оболонського районного суду Києва намагався зайти мужик весь розписаний наколками з єнотом на повідку.

15:10 Правління НБУ обрало в.о. заступника голови Банку

У результаті відкритого відбору кандидатів на посаду заступника голови Національного банку України (фінансово-адміністративний блок) Правління НБУ визначило переможцем Романа Борисенка, директора Департаменту персоналу.

14:15 Уряд затвердив план з дерегуляції на 2016–17 роки

Кабінет Міністрів України погодив план заходів щодо дерегуляції господарської діяльності на 2016–17 роки. Відповідне розпорядження було затверджено на засіданні Уряду.

13:01 Готуються матеріали щодо безстрокового обрання 13 суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо обрання 13 кандидатів на посаду судді безстроково. Відповідне оголошення було розміщено на сайті ВККСУ 23 и 24 серпня.

12:14 Видано 8 свідоцтв про право на зайняття нотаріальною діяльністю

22–23 серпня 2016 року в Міністерстві юстиції пройшов кваліфікаційний іспит на право зайняття нотаріальною діяльністю, згідно з графіком.

11:18 Затверджено порядок обслуговування коштів фондів загальнообов’язкового держстрахування

Порядок процедури казначейського обслуговування коштів Фонду соцстраху України та Фонду загальнообов’язкового держсоцстрахування України на випадок безробіття, затверджено постановою КМУ.

10:53 Експерти назвуть помилки адвоката під час обшуку

24 вересня 2016 року в рамках проекту LEGAL PRO відбудеться тригодинний майстер-клас для юристів, присвячений розбору помилок адвокатів під час обшуку, організований Академією консалтингового бізнесу.

10:27 Кабмін ліквідує Держслужбу інтелектуальної власності

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про ліквідацію Державної служби інтелектуальної власності.

10:11 Адвокати надали правову допомогу pro bono учасникам АТО

В рамках співпраці Національної асоціації адвокатів України та Всеукраїнської громадської спілки «Українці-разом!» за проектом «Соціальна картка учасника АТО» правозахисники вирішили ряд проблем учасників АТО.

09:58 Тривалість робочого часу на 2017 рік розрахувало Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики України своїм листом від 05.08.2016 № 11535/0/14-16/13 встановило порядок розрахунку норми тривалості робочого часу на підприємстві у 2017 році.

09:08 Тягар співвласника

Де золота середина, яка проходить між обов’язком усіх співвласників брати участь в утриманні будинку та прибудинкової території та свавіллям ОСББ, котрі нерідко приймають рішення з порушенням принципів і норм законодавства?

23.08.2016

17:43 Справу про перейменування Кіровограда розглянуть 1 вересня

16:55 Цього тижня планують продаж активів неплатоспроможних банків на 3,1 млрд грн.

Протягом цього тижня запланований продаж активів 25 неплатоспроможних банків на загальну суму 3,1 млрд грн.

16:05 Нацбезпеку включено до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, - МОН

Перелік пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки доповнили новими напрямами, зокрема спрямованими на підтримку національної безпеки та оборони України.

14:53 Мінфін пропонує підвищити ставки акцизного податку на 12%

Кабінет Міністрів України схвалив внесення на розгляд до Верховної Ради проекту закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо перегляду деяких ставок податків.

14:02 Минулого тижня НКЦПФР виявила 15 правопорушень на ринку ЦП

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку традиційно прозвітувала про результати своєї роботи у напрямку правозастосування на ринку цінних паперів.

13:03 Уряд затвердив програму розвитку транскордонного співробітництва

Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки.

12:15 Звання «Заслужений юрист» отримала 21 особа

22 серпня 2016 року Президент України з нагоди 25-ї річниці незалежності України вирішив відзначити представників юридичного цеху - суддів, адвокатів, викладачів - та присвоїти їм звання «Заслуженого юриста». Цього разу звання отримала 21 особа.

11:19 В Мін’юсті обговорять проблеми рейдерства

25 серпня, в Міністерстві юстиції України відбудеться Антирейдерський експертний круглий стіл.

11:10 Адвокати обговорять проблеми у сфері фінансів

21 жовтня у Києві пройде І Фінансовий форум Асоціації адвокатів України. На Форумі планується обговорення проблем у сфері фінансів – адвокатури та бізнесу, фінансово-правових аспектів, питань реструктуризації та оподаткування.

10:31 Взято на облік понад 1,5 млн переселенців, - Мінсоцполітики

Станом на 18 серпня 2016 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, взято на облік 1 705 463 переселенця або 1 380 414 сімей з Донбасу і Криму.

09:36 Президент перевів 18 суддів на нові місця роботи

Згідно із Законом «Про судоустрій і статус суддів» Президент України Петро Порошенко перевів чотрирьох суддів, які обіймають посаду в межах п'ятирічного строку, та 14, обраних безстроково, на нові місця роботи.

09:19 Очищення чи руйнування?

Взявши курс на глобальне оновлення судової системи, законодавець не зазначив у Конституції підстав для припинення повноважень суддів, призначених на п’ять років, не виписав у спеціальному Законі процедуру припинення їхніх повноважень.

22.08.2016

17:39 Судові збори тепер можна буде сплачувати через термінали

19 серпня 2016 року відбулося виїзне засідання – семінар учасників Програми Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» «Право на справедливий суд для осіб з обмеженими можливостями».

16:26 Ті, хто працюють у тіньовому секторі економіки, не можуть отримувати субсидію більшу, ніж ті, хто декларує дохід офіційно, – Мінсоцполітики

Рішення про зарахування двох прожиткових мінімумів людям працездатного віку при оформленні субсидії покликане стимулювати населення до офіційного працевлаштування та сплати податків.

15:35 Відтепер оцінювання – конфіденційна інформація, – МОН

Орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів 1–4 класів та методичні рекомендації до оновлених програм початкової школи стануть більш демократичними.

14:49 Кількість судових справ за участі ДФС скоротилася майже втричі

Протягом 7 місяців поточного року кількість судових справ за участі органів ДФС, порівняно з аналогічним періодом минулого року, скоротилася на 30,5 тис. справ, або на 29%.