Закон і Бізнес


Проголосуйте за гідну зарплату працівників апарату судів — голова РСУ


Натисність на зображення, аби підписати петицію.

26.04.2023 11:56
6512

Якщо самі судді та працівники апарату не вбачатимуть існування проблеми з оплатою праці останніх, то будь-які подальші кроки, спрямовані на її подолання, будуть марними.


На цьому наголосив голова Ради суддів Богдан Моніч, закликавши підтримати електронну петицію стосовно критичної ситуації із вкрай низьким рівнем оплати праці, зокрема, секретарів судових засідань та помічників суддів, інформує «Закон і Бізнес».

Як повідомляв «ЗіБ», на сайті Президента створено електрону петицію від 10.04.2023 №22/189076-еп стосовно критичної ситуації з приводу відтоку кадрового потенціалу із судової системи через вкрай низький рівень оплати праці найнижчої ланки державних службовців апарату загальних місцевих та апеляційних судів. Наразі її підписали менше 10 тис. осіб із 25 тис. необхідних для розгляду.

Метою петиції, зокрема, є прохання визначити, як невідкладний та підтримати в парламенті законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання питання оплати праці працівників судів» (№6311), а також доручити Кабінету Міністрів вжити відповідних заходів щодо вирішення питання з підвищенням заробітної плати найнижчої ланки державних службовців апарату судів та внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект щодо внесення змін до закону про державний бюджет.

«У зв’язку з цим, звертаюся до вас з проханням підтримати та підписати цю електрону петицію», — закликав Б.Моніч. Адже наразі чисельність суддів та працівників апарату перевищує кількість голосів, необхідних для розгляду петиції.

За даними Державної судової адміністрації в апеляційних та місцевих судах зі штатної чисельності 27693 посад працівників апарату судів фактично зайняті 23505. І з кожним днем кількість вакантних посад зростає.

Натомість триваюча судова реформа поклала на працівників апарату додаткове надмірне навантаження, пов’язане зі значною кількістю справ та матеріалів, що надходять до судів. Відтак для збереження досвідченого кадрового потенціалу потребує термінового вирішення питання гідної оплати праці працівників апарату судів.

Закон і Бізнес