Закон і Бізнес


Електрогітара легендарного рок-виконавця продана за рекордну суму


Девід Гілмор посів 28-е місце у списку 2023 року «250 найвеличніших гітаристів усіх часів» за версією журналу Rolling Stone.

15.03.2026 11:51
205

На торгах аукціонного будинку Christie’s придбана електрогітара «Чорний Stratocaster», що стала найдорожчою з усіх, що колись куплені у світі. Але про те, хто став її власником, не повідомляється.


Йдеться про знамениту електрогітару, яку Девід Гілмор використав під час запису всіх альбомів рок-групи «Pink Floyd» з 1970 до 1983 року, за яку було заплачено $14,6 млн, пише «Закон і Бізнес».

Цю гітару можна почути на найпопулярніших записах рок-гурту, у тому числі на альбомах «The Dark Side of the Moon», «Wish You Were Here» та «The Wall». Christie’s прогнозував, що «Fender Stratocaster» буде проданий за суму від $2 до $4 млн, зазначає Би-Би-Си.

До цього найдорожчою в світі гітарою вважався електроакустичний «Martin D-18E», випущений у 1959 році, який використовував лідер групи «Nirvana» Курт Кобейн на знаменитому концерті MTV Unplugged в 1993 році. Цю гітару було продано в 2020 році за $6 млн.

На цьому аукціоні була також продана ще одна гітара К.Кобейна — синій «Fender Mustang», який лідер «Nirvana» використав під час запису відеокліпу для пісні «Smells Like Teen Spirit» — її вартість склала $6,9 млн.

Інструменти було продано в рамках торгів, на яких виставлялося майно американського мільярдера Джима Ірсея, який помер у 2025 році.

Серед лотів було ще кілька музичних інструментів, які належали рок-зіркам. У тому числі за $3,2 млн продано піаніно Джона Леннона — вважається, що це найбільша сума, колись заплачена за предмет, пов’язаний із групою «The Beatles».

Серед інших проданих предметів — електрогітара, зроблена спеціально для вокаліста та гітариста американського гурту «Grateful Dead» Джеррі Гарсії. Інструмент, відомий як «Тигр», змінив власника за $11,6 млн. А за ударну установку Рінго Старра із «The Beatles» віддали $2,4 млн.

За даними Christie's, загальна вартість 44 виставлених на торги предметів із колекції мільярдера становила $84 млн.

Як повідомляв «ЗіБ», днями німецький суд визнав форму корпусу гітари «Stratocaster» оригінальним твором та надав їй авторсько-правовий захист як твору прикладного мистецтва.

Закон і Бізнес