Закон і Бізнес


Нові правила подачі звітності для ФОП та самозайнятих осіб


.

23.02.2026 11:24
328

З 1 січня 2026 року ФОП-и та особи, які провадять незалежну діяльність, повинні подавати Податковий розрахунок (об’єднану звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ) щокварталу (з розбивкою даних по місяцях кварталу).


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ДПС.

Граничний термін – 40 календарних днів після завершення кварталу.

Інші податкові агенти (юридичні особи) продовжують звітувати щомісяця (протягом 20 днів після завершення місяця).

Для підприємців та самозайнятих осіб граничний термін подання звіту за І квартал 2026 року – 11 травня 2026 року.

Повідомлення із нагадуванням про граничні терміни, які надійшли платникам в Електронний кабінет, були сформовані системою автоматично для форми звітності за місяць. Наразі розроблення нормативних документів щодо затвердження квартальної форми Податкового розрахунку триває.

Отже,  на сьогодні для ФОП-ів та осіб, які провадять незалежну діяльність,  обов’язок подання Податкового розрахунку за місячний термін вже відсутній.

Втім, ДПС наголошує, що вже подана місячна звітність опрацьована та завантажена до інформаційних систем.

Закон і Бізнес