Закон і Бізнес


Оперативна ситуація на фронті на ранок, 20 лютого, — Генштаб ЗСУ


Інфографіка: Генштаб ЗСУ

20.02.2026 08:22
277

Учора зафіксовано так само 237 боєзіткнень за добу. Водночас, дещо активніше ворог діяв на Лиманському напрямку, де провів 13 атак, намагаючись вклинитися в нашу оборону.


Про таку ситуацію на фронті станом на 8:00 повідомляє Генеральний штаб ЗСУ, інформує «Закон і Бізнес».

У ніч на 20 лютого (з 18:00 19 лютого) противник атакував однією балістичною ракетою «Іскандер-М», а також 128 ударними БпЛА типу «Shahed», «Гербера», «Італмас» та безпілотниками інших типів(близько 80 із них — «шахеди»). За попередніми даними, станом на 8:30, протиповітряною обороною збито/ подавлено 107 БпЛА. Зафіксовано влучання балістичної ракети та 21 ударного безплотника на 14 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на одній.

Минулої доби противник завдав одного ракетного удару, застосував одну ракету, здійснив 61 авіаційний удар, скинув 196 керованих авіабомб. Крім того, задіяв для ураження 4748 дронів-камікадзе та здійснив 2453 обстріли, зокрема 76 — із реактивних систем залпового вогню.

Агресор завдавав авіаударів, зокрема по районах населених пунктів Іванівка, Гаврилівка, Маломихайлівка, Коломійці, Великомихайлівка, Покровське, Олександрівка Дніпропетровської області; Андріївка-Клевцове — Донецької; Верхня Терса, Лісне, Любицьке, Гуляйпільське, Воздвижівка, Залізничне, Долинка, Гірке, Копані — Запорізької.

На Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося 12 боєзіткнень. Противник завдав двох авіаударів, скинув 4 авіабомби, здійснив 81 обстріл, у тому числі три — із РСЗВ.

На Південно-Слобожанському напрямку ворог 12 разів намагався прорватися в районах населених пунктів Ветеринарне, Зелене, Стариця, Вовчанськ, Вільча та в бік Охрімівки, Зарубинки, Чугунівки.

На Куп’янському напрямку ворог здійснив 4 атаки в бік населених пунктів Кіндрашівка, Петропавлівка, Курилівка, Новоосинове.

На Слов’янському напрямку наші захисники зупинили 12 спроб окупантів просунутися в районі Озерного, Дронівки, Закітного, Званівки, Різниківки та в бік Рай-Олександрівки.

На Краматорському напрямку противник здійснив три наступальні дії в районі Оріхово-Василівки, Федорівки та Васюківки.

На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 19 атак поблизу Русиного Яру, Софіївки, Плещіївки, Степанівки та в бік Костянтинівки, Іллінівки, Новопавлівки, Берестка.

На Покровському напрямку наші захисники зупинили 37 штурмові дії в районах населених пунктів Родинське, Затишок, Котлине, Удачне, Молодецьке, Муравка, Новомиколаївка, Філія та в бік Новопавлівки.

На Олександрівському напрямку противник провів 14 атак, у районах Соснівки, Злагоди та в бік Добропілля, Андріївки-Клевцового.

На Гуляйпільському напрямку відбулося 29 атак окупантів — у бік населених пунктів Староукраїнка, Залізничне, Зелене, Святопетрівка та в районі Гуляйполя.

На Оріхівському напрямку противник двічі атакував позиції наших захисників в бік Приморського.

На Придніпровському напрямку ворог здійснив одну невдалу наступальну дію.

Учора авіація Сил оборони уразили два райони зосередження особового складу та один інший важливий об’єкт. Загалом, минулої доби втрати загарбників склали 970 осіб, два танки, 6 бойових броньованих машин, три артилерійські системи, один засіб протиповітряної оборони, 551 безпілотний літальний апарат, 76 одиниць автомобільної та одну одиницю спеціальної техніки.

Закон і Бізнес