Закон і Бізнес


Великих собак вперше пустили до салону літака в Італії


Перший рейс із великими собаками в салоні літака, а не в багажному відділенні, відбувся маршрутом Мілан — Рим.

01.10.2025 17:42
350

Зоозахисники давно зазначали, що перевезення тварин у вантажному відсіку літака призводить до гострого стресу, переохолодження і навіть смерті тварини. Першими до них дослухалися в Італії.


Згідно з резолюцією італійського Національного управління цивільної авіації (ENAC), перевозити собак до 25 кг тепер можна в салоні, а не серед валіз, пише «Закон і Бізнес».

Зміна правил стала можливою завдяки італійським асоціаціям із захисту тварин. Вони виступають за визнання тварин розумними істотами, які мають власні права.

Раніше знаходитися в салоні могли лише маленькі собачки — вагою до 10 кг. Однак, для перельоту з великим собакою в салоні тепер необхідно дотриматися низки правил.

По-перше, домашні тварини повинні летіти поряд із господарями, при цьому їм буде доступні лише перший і останні ряди подалі від аварійних виходів. Пасажири, які не люблять свійських тварин, можуть користуватися так званими буферними зонами.

Собака повинен сидіти біля вікна з пристебнутими ременями безпеки або іншими утримуючими системами. Вона повинна бути старша 6 місяців, чіпована, щеплена і оброблена від глистів.

В ENAC не виключають, що цим шляхом слідом за Італією можуть піти й інші європейські держави.

Раніше в Італії собакам дозволили подорожувати з господарями в купе поїздів, а не багажному вагоні.

Закон і Бізнес