Закон і Бізнес


Google оштрафували за монопольну угоду в Австралії


Хоча багато хто звикли користуватися Google, це не означає, що можна блокувати встановлення інших пошукових систем.

19.08.2025 16:07
542

Компанія Google уклала угоди з двома великими операторами зв’язку про те, щоб встановлювати на їх смартфони лише свою пошукову систему, блокуючи встановлення інших пошуковиків.


У ході розглядів в антимонопольному відомстві Австралії Google погодилася виплатити штраф у розмірі 55 млн австралійських доларів (1,47 млрд грн.) за підписання незаконних угод з операторами зв’язку, Telstra та Optus, пише «Закон і Бізнес».

Вони встановлювали на свої смартфони лише пошукову систему Google, забороняючи завантажувати інші. Натомість оператори отримували частку від рекламних доходів ІТ-гіганта, зазначає Euronews.

Проте в Австралії подібна практика прямо заборонена законами: у заяві австралійської Комісії з питань конкуренції та захисту прав споживачів наголошується, що «обмеження конкуренції зазвичай веде до обмеження вибору для споживачів, завищених цін та погіршення обслуговування».

Google був змушений погодитися з цими аргументами і погодився сплатити штраф. Також корпорація підписала зобов’язання прибрати деякі обмеження на встановлення пошукових систем зі своїх контрактів з виробниками телефонів Android і операторами зв’язку.

Telstra, Optus та їх дрібніший конкурент TPG ще минулого року взяли на себе судове зобов’язання не продовжувати і не укладати подібні угоди з Google.

Закон і Бізнес