.
З січня по червень державними виконавцями завершено понад 1,36 млн виконавчих проваджень. Це на понад 26 тисяч справ більше, ніж за аналогічний період минулого року (1 337 044 провадження у 2024-му).
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Мін’юст.
У першому півріччі 2025 року до державного бюджету стягнуто понад 4,5 млрд грн. Це на 17% більше, ніж за відповідний період 2024 року. Тоді сума стягнень становила майже 3,9 млрд грн.
Упродовж першого півріччя 2025 року державні виконавці стягнули 7,64 мільярда гривень за виконавчими документами щодо періодичних аліментних платежів. У порівнянні з аналогічним періодом 2024 року ця цифра зросла майже на 30%, або на 1,75 мільярда гривень у абсолютному вимірі.
Попри позитивну динаміку, у системі примусового виконання залишаються об’єктивні виклики, які ускладнюють реалізацію судових рішень. Один із ключових факторів — законодавчі мораторії, які тимчасово обмежують або повністю блокують виконання окремих категорій проваджень.
У першому півріччі 2025 року через дію таких мораторіїв було ускладнено виконання 13 473 виконавчих проваджень на загальну суму майже 7,7 млрд грн. Ці цифри свідчать про необхідність комплексного перегляду чинних обмежень для забезпечення балансу між інтересами держави і боржників.