Закон і Бізнес


Комітет НААУ з питань інтелектуальної власності отримав нового очільника


.

03.06.2025 11:13
586

Головою Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань інтелектуальної власності призначено Юрія Романюка — адвоката, керівника Департаменту захисту прав інтелектуальної власності Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НААУ.

Відповідне розпорядження № 125 підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

Комітет є постійно діючим колегіальним дорадчим органом, утвореним при НААУ у 2020 році. Його мета - сприяння розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності та підтримка адвокатів у цій сфері. До функцій комітету належать аналіз законодавства, участь у нормотворчій діяльності, підготовка методичних рекомендацій, організація заходів з підвищення кваліфікації, співпраця з державними органами, освітніми та міжнародними інституціями.

Ю.Романюк має понад двадцятирічний професійний досвід, зокрема в органах внутрішніх справ, органах місцевого самоврядування, адвокатурі та у сфері захисту прав інтелектуальної власності. З 2010 року здійснював адвокатську діяльність, очолював власне адвокатське бюро, а з 2023 року працює в УКРНОІВІ. Також він навчається на магістерській програмі «Інтелектуальна власність» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

«Комітет має стати майданчиком обміну досвідом, навчання і фахового зростання для адвокатів, які працюють у сфері інтелектуальної власності. Ми плануємо активізувати співпрацю з профільними державними органами, вищими навчальними закладами, міжнародними організаціями, а також готувати корисні практичні інструменти для адвокатів», - зазначив Ю.Романюк, коментуючи призначення.

Голова НААУ підкреслила важливість системної присутності адвокатури в експертному середовищі, що формує політику у сфері інтелектуальної власності. «Призначення Юрія Романюка з його фаховим досвідом - це посилення як самого комітету, так і адвокатської спільноти загалом. Ми очікуємо на ініціативність, аналітичну роботу та конструктивну участь у розвитку законодавства у сфері ІВ», - зауважила Л.Ізовітова.

Закон і Бізнес