Перші будівлі в новому районі мають бути зведені до 2026 року.
Використання бетону та сталі у будівництві вже не здається таким безальтернативним, як на початку століття. Тренд на екологію підштовхує до ширшого використання матеріалів із деревини.
Так, у Стокгольмі мають намір побудувати найбільший у світі район, де всі будинки будуть дерев’яними, пише «Закон і Бізнес».
Будівництво на ділянці площею 250 тис. м2 вже розпочалося. За десять років планують звести 2000 житлових та 7000 офісних приміщень, а також ресторани та магазини.
Порівняно з будівництвом із бетону та сталі, використання дерева скорочує шкідливі викиди на 40%. Крім того, деревина поглинає вуглець: це означає, що вуглекислий газ, який дерева забирають з атмосфери, зберігається в них, а не повертаться назад у повітря.
Несучі конструкції будівель зроблять із клеєної деревини, яка за своєю природою досить вогнестійка. Крім цього, в будинках працюватимуть кілька систем протипожежного захисту.
Оскільки дерев’яні будинки набагато легші за традиційні, їх фундаменти можна робити не такими глибокими. Це означає, що на будівництво витратять менше бетону. Крім того, така технологія не робить багато шуму і не порушує спокою місцевих мешканців.
Як відомо, у 2021 році в шведському місті Шеллефтео побудували один із найвищих дерев'яних хмарочосів у світі - його висота 75 м (найвищий дерев’яний хмарочос знаходиться в Норвегії, його висота — 85 м).