В ЄС упевнені: що менше буде готівкових платежів, то легше боротися з відмиванням грошей та корупцією.
Структурний аналіз фінансового ринку говорить про те, що перехід від готівки до цифрових платежів досяг піку. На найбільших ринках — у США та Великій Британії, менше 10% операцій споживачі виробляють готівкою.
Такі дані опублікувала консалтингова компанія Boston Consulting Group (BCG) у звіті «Global Payments Report 2024», пише «Закон і Бізнес».
В Європі лідерами за безготівковим розрахунком у 2023 році стали Норвегія (815 операцій на рік на душу населення), Люксембург (753), Ірландія (705) та Данія (675).
А ось Німеччині з показником у 304 операції у нижній частині рейтингу компанію склали такі країни, як Італія (194 операції), Мальта (243), Іспанія (288) та Австрія (300). У цих європейських країнах платежі кредитними та дебетовими картками, а також за допомогою спеціальних додатків та інших електронних платіжних коштів ще менш популярні, ніж у Німеччині.
При цьому середній показник по всіх країнах Європи становить 306 безготівкових операцій на душу населення.
За даними Мінфіну, минулого року загальна кількість безготівкових розрахунків українців в Україні та за кордоном становила майже 7,4 млрд операцій (або близько 185 операцій на кожного) на суму близько 4 трлн грн.
Як відомо, на початку року представники Європарламенту та країн ЄС домовилися про запровадження заборони на готівкові розрахунки на суми понад 10 тис. євро. Крім того, влада країн ЄС повинна буде ретельніше відстежувати операції з криптовалютами та банківські операції надбагатих людей, які мають активи понад 50 млн євро.
Нова норма має набути чинності з 2029 року.